Grażyna Torbicka potwierdza odejście z TVP. "Czas spojrzeć na świat z innej perspektywy"

Grażyna Torbicka

Grażyna Torbicka (KAPIF)

Grażyna Torbicka potwierdziła krążące w mediach spekulacje o tym, że rezygnuje ze współpracy z TVP. Prezenterka informację o tym, że nie poprowadzi już programu "Kocham Kino" podała na swoim Facebooku.

Grażyna Torbicka po 33-latach pracy w Telewizji Publicznej żegna się ze stacją. Torbicka pierwsze dwa lata pracy w TVP spędziła w Jedynce, by potem stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy telewizyjnej Dwójki. Teraz na facebookwym profilu emitowanego na jej antenie programu "Kocham Kino" pojawiło się oświadczenie dziennikarki, w którym dziękuje widzom i współpracownikom za 20 lat pracy nad tym formatem.

Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment, by spojrzeć na świat z innej perspektywy. Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina.
Nasi widzowie - a to już drugie pokolenie - mogli dowiedzieć się co znaczy dobre, autorskie, artystyczne kino. Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje. Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam. Telewizja Polska - Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa. Zostawiam tam znaczną część mojego dorobku twórczego i mojego życia, dlatego nie wykluczam w przyszłości współpracy z TVP w obszarach, w których będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w propagowaniu sztuki i kultury.

Szanowni Państwo,Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej...

Opublikowany przez Kocham Kino na 29 marca 2016

Krytycznie o sytuacji w TVP Torbicka wypowiadała się już w styczniu w rozmowie z Plotek.pl

Torbicka w poście nie podała, co było bezpośrednią przyczyną takiej decyzji. "Fakt" już wcześniej spekulował, że dziennikarce bardzo nie spodobał się fakt, iż projekcja filmu "Ida" w jej programie została opatrzona ideologicznym komentarzem prawicowych dziennikarzy. Dziennikarka miała o tym nie widzieć.

Bardzo nie spodobało jej się dodanie nagranego bez jej wiedzy ideologicznego komentarza do filmu „Ida”. Grażyna ceni sobie niezależność. Nie chce, by ktoś ingerował w jej cykl „Kocham kino” - twierdził tabloid.

Niedawno pojawiły się również doniesienia o przejściu Torbickiej do stacji TVN. Dziennikarka nie odniosła się jednak do tych informacji.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (109)
Grażyna Torbicka potwierdza odejście z TVP. "Czas spojrzeć na świat z innej perspektywy"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 26 razy 20

  Trudno się jej dziwić. Kto normalny chce swoją twarzą firmować #dobrazmiana w kurskiej telewizorni.

 • Gość: poziomka

  Oceniono 25 razy 19

  Pani Grazyno, gratuluje dobrej decyzji! Wiem, ze przyzwyczajamy sie i do ludzi i do miejsca, ale kiedy ludzie odchodza, a zostaje tylko miejsce, to juz zupelnie co innego.

 • Gość: dość

  Oceniono 22 razy 18

  odkąd pislamiści rządzą wszystko sie wali w pył a najlepsi dziennikarze uciekają do stacji prywatnych.

 • makuzy

  Oceniono 18 razy 14

  Ktoś pokazał co to jest klasa.

  Z TVP po trzech latach zostaną mokre mury...

 • do_podziwu

  Oceniono 17 razy 13

  To sie pani teraz "oberwie"- z TVPis mozna byc zwolnionym ale samemu - proponuje przez miesiac(z rodzina) nie czytac ,nie ogladac Polskich mass mediow -:((

  "gratuluje" decyzji w cudzyslowiu gdyz .... nie wiem czy to odpowiednie slowo.Z dorobku 33lat pracy trzeba rezygnowac bo banda knypka rZadzi -smutne.

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 10 razy 8

  Kolejny element dobrej zmiany ?Myślę , że wątpię. Pozdrawiam Panią i czekam w nowej, kulturalnej stacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX