Księżna Kate wzruszająco o królowej Elżbiecie. "Pełna godności". Ale to inna cecha zrobiła na niej wrażenie. "Można by się spodziewać..."

Królowa Elżbieta / Księżna Kate

Królowa Elżbieta / Księżna Kate (Reuters / Bulls)

Królowa Elżbieta 21. kwietnia skończy 90 lat. Z tej okazji powstał film dokumentalny poświęcony jej osobie "Our Queen at Ninety". Z wielkim uznaniem o brytyjskiej monarchini wypowiada się w nim m.in. księżna Kate.

O tym, że Księżna Kate wypowiada się o królowej Elżbiecie w samych superlatywach mieliśmy już okazję przekonać się wielokrotnie. Z jej opowiadań wyłania się obraz kochającej i czułej babci oraz wyrozumiałego człowieka. W filmie dokumentalnym nakręconym z okazji 90. urodzin brytyjskiej monarchini, żona księcia Williama po raz kolejny ośmiesza stereotyp wyniosłej królowej, jaki ukształtował się w społecznej opinii.

Jest niezwykle ujmująca. Ma najwspanialszy uśmiech i myślę, że samym tym uśmiechem może dawać ludziom mnóstwo radości. Jest pełna godności i spokoju. Spędzając z nią czas, czujesz, że obcujesz z człowiekiem, a nie z królową.

Żona następcy brytyjskiego tronu, która sama godzi bycie księżną i matką, jest pełna podziwu dla królowej Elżbiety: pełniąc najważniejszą funkcję w państwie, wychowała jednocześnie czworo dzieci.

Nie wiem skąd bierze tę energię - chyba muszę się zapytać! Bycie matką i wykonywanie wszystkich obowiązków związanych z pełnioną funkcją - nie wiem, jak królowa to połączyła mając czworo dzieci. Żeby sobie z tym wszystkim poradzić, trzeba być kimś wyjątkowym.

Największe wrażenie na księżnej wywarła jednak inna cecha królowej. Naprawdę ujmująca.

To, co wywarło na mnie największe wrażenie, to jednak jej miłość do prostych rzeczy. Można byłoby się spodziewać, że królowa będzie wyniosła, ale ona potrafi doceniać drobne uroki życia i nigdy nie robi wokół siebie zamieszania. To niezwykła umiejętność.

WJ

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (6)
Księżna Kate wzruszająco o królowej Elżbiecie. "Pełna godności". Ale to inna cecha zrobiła na niej wrażenie. "Można by się spodziewać..."
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Anna

  Oceniono 2 razy 2

  Aha... już widzę, jak księżna Kate mówi: "Nie wiem skąd bierze tą energię". TĘ energię, ćwoki z Plotka! "Tą" mówią plebejusze - tacy jak wy... i nieuki!

 • mieetek

  Oceniono 4 razy 2

  Dianę też załatwiła ujmująco.

 • Tadeusz Wójcik

  Oceniono 1 raz 1

  Gó... mnie obchodzi ta kołtuneria. Bardziej mnie intersuje, co synowa Beaty Szydło mówi o miłościwie panującej nam Pani Premier

 • Gość: ww

  Oceniono 4 razy 0

  Kaśka dobrze wie czego chce, ambicja po mamuśce...
  Całe swoje młodzieńcze życie dostosowała do zdobycia w Williama. Nigdy nie spotykała się z żadnymi chłopcami, dzielnie znosiła przydługie "koleżeństwo", i..osiągnęła cel. Jeden! Drugi to być żoną króla. Jest więc do bólu nudna i zachowawcza w stroju, bardzo powściągliwa w opiniach, a wręcz lukrowana w ocenie Elżbiety, która to opinia bardzo odbiega od tej wygłoszonej kiedyś przez Dianę, która opowiadała, że synowie i wnuki musiały sie umawiać na audiencję...
  No cóż. Jej "skromny i powściągliwy" wizerunek może zmylić. Rzadko kto by uwierzył, że pod nim skrywają się takie ambicje....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX