Magda Gessler oskarżyła menedżera hotelu o stosowanie przemocy. Jest wyrok. "Składała niewiarygodne zeznania"

Magda Gessler

Magda Gessler (KAPIF)

Magda Gessler oskarżyła recepcjonistkę i menedżera hotelu "Dolina Charlotty" o stosowanie przemocy wobec jej menadżera. W czwartek w Słupsku zakończyła się rozprawa w tej sprawie. Sąd orzekł na niekorzyść restauratorki.

Pobyt w słupskim hotelu "Dolina Charlotty" dla Magdy Gessler skończył się dwoma przegranymi procesami sądowymi. Na początku roku sąd uznał ją winną zniesławienia i pomówienia w mediach menedżera hotelu Mirosława Wawrowskiego. W środę zapadł wyrok w sprawie toczącej się przeciwko Wawroskiemu i recepcjonistce z powództwa Gessler. Mieli oni stosować przemoc wobec jej menedżera, który chciał opuścić hotel bez zapłacenia za pobyt.

W uzasadnieniu wyroku uniewinniającego sędzia orzekł, że nie można stwierdzić, czy do zdarzania w ogóle doszło. Po drugie, jeśli gość hotelowy odmawia uiszczenia opłaty za pobyt, właściciel ma prawo zatrzymać jego bagaż.

Sąd stwierdził, że po pierwsze nie można uznać, że w ogóle zdarzenie takie miało miejsce a pokrzywdzeni składali zeznania, które - zdaniem sądu - były niewiarygodne. Oskarżyciela posiłkowi nie umieli podać spójnych wersji dotyczących zdarzenia, ich relacje były sprzeczne i nielogiczne. Po drugie - zdaniem sądu - na podstawie kodeksu cywilnego (art. 850 k.c.) hotelarz ma prawo zatrzymać w zastaw rzeczy wniesione przez gościa, w sytuacji braku zapłaty za usługi hotelowe - czytamy w oświadczeniu przesłanym do mediów.

Oba wyroki są nieprawomocne. W przypadku tego styczniowego, Gessler już zapowiedziała apelację.

Problemy Gessler z "Doliną Charlotty", w którym nocowała podczas kręcenia "Kuchennych Rewolucji" w 2013 roku, zaczęły się od tego, że restauratorka dostała nie ten pokój, który zamawiała. Zaoferowano jej inny apartament i zniżkę. Gessler opowiadała później w mediach o, jej zdaniem, niskim standardzie miejsca i o tym, jak źle została tam potraktowana. Ekipa programu opuszczająca hotel nie chciała uregulować rachunku, zamiast tego oferując reklamę "Doliny" w jednym z pism.

Magda Gessler skazana za zniesławienie. Pytamy. "O, pierwszy odważny". A potem? "Absurd, że osoba taka jak ja..."

 

EK

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (61)
Magda Gessler oskarżyła menedżera hotelu o stosowanie przemocy. Jest wyrok. "Składała niewiarygodne zeznania"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: mix

  Oceniono 26 razy 24

  Małe sprostowanie: to nie było tak, że dostała inny apartament niż zamawiany, tylko W OGÓLE niczego nie rezerwowała i pojechała w ciemno. Na miejscu okazało się, że apartament, którego się domaga jest wolny tylko na 2 doby z trzech, które tam chciała spędzić. Obsługa poinformowała ją, że nie ma mowy o tym, aby gościa, który ten pokój sobie zarezerwował przenieść gdzieś indziej i Gessler została lojalnie uprzedzona, że na tę ostatnią dobę, kiedy przyjeżdża drugi gość, zostanie przeniesiona do innego pokoju, bo ten będzie zajęty przez kogoś, kto go sobie zarezerwował. Na otarcie łez dostała zniżkę i przyjęła warunki. Wszystko było dobrze aż do wymeldowania. Najpierw spytała, czy może nie płacić a w zamian będzie polecać to miejsce w swoim przewodniku, a wobec odmowy wszczęła aferę, że nie zapłaci, bo jej się tu nic nie podobało i była źle obsłużona. Znamienne, że jeszcze minutę wcześniej chciała hotel zachwalać w swojej książce. Chora mitomanka, z przerostem formy nad treścią.

 • Gość: gosc

  Oceniono 26 razy 20

  bezczelny i wulgarny mop dostał w tłuste dupsko ---brawo sąd

 • Gość: klm

  Oceniono 20 razy 18

  nazwisko Gessler kojarzy mi się wyłącznie z oszustwami, przekrętami i wyłudzeniami...

 • Gość: Tonyp

  Oceniono 19 razy 13

  Nareszcie ktoś idiotkę dojechał!

 • Gość: wessling

  Oceniono 14 razy 10

  " Ekipa programu opuszczająca hotel nie chciała uregulować rachunku, zamiast tego oferując reklamę "Doliny" w jednym z pism ..." - Tymczasem i zapłacili i zapewnili hotelowi reklamę w wielu pismach, w radiu i w TV.

 • basiacan

  Oceniono 12 razy 10

  A teraz Gessler oskarzy Gazete.pl za opublikowanie NIERETUSZOWANEGO zdjecia!!!

 • Gość: nieztegopodworka

  Oceniono 10 razy 8

  Bogini z TELEWIZJI przyjechala, to cholota na kolana!

  Pomalu sie czasy zmieniaja, poprostu za duzo bogin z TELEWIZJI sobie na za duzo popozwalalo i sie skonczylo lizanie pupek bogin z TELEWIZJI.

  Albo placic jak kazdy albo wypier...i to w podskokach.

 • Gość: drinexile

  Oceniono 11 razy 7

  To przecież nie wyrok tylko prywatna opinia grupy osób ubranych w togi

 • Gość: adam

  Oceniono 7 razy 5

  Bezczelna baba. Od początku było wiadomo, że kłamie. Nie dość że za darmo chciała nocować to jeszcze ciąga faceta po sądach na wymyślone sprawy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX