Kuzyn Kaczyńskiego w TVP. "Zachowuje się jak prezes". Jest w związku z aktorką ze "Smoleńska". "Orły dla mojej Beatki"

Tygodnik "Newsweek" twierdzi, że silną pozycję w nowym kierownictwie stacji TVP zdobył kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Jan Maria Tomaszewski.

Jacek Kurski jako prezes TVP rewolucjonizuje koncepcję i obsadę mediów publicznych. Wymiana kluczowych stanowisk, zwalnianie wieloletnich dziennikarzy i zastępowanie ich tymi sympatyzującymi z PiS-em to działania na porządku dziennym. Jak dowiadujemy się z "Newsweeka" współtwórcą tych zmian jest również kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Jan Maria Tomaszewski, który dzięki koneksjom czuje się bardzo pewnie na Woronicza.

Hierarchia jest taka. Pierwszy w telewizji jest prezes Kurski, druga najważniejsza osoba to kuzyn, który nawet zajął gabinet po byłym wiceprezesie. Tomaszewski zachowuje się jakby sam był tu prezesem. Gwiżdże na kierowców, budzi popłoch na korytarzach, pokrzykuje kogo zwolnią, a kogo zdegradują. Jak wchodzi do Kaprysu, to inni wychodzą. Ludzie się go boją - czytamy w tygodniku.

Według informacji tygodnika Tomaszewski prywatnie związany jest z Beatą Fido, odtwórczynią jednej z głównych ról w filmie "Smoleńsk". "Newsweek" przywołuje historię z tegorocznej gali Orłów, podczas której kuzyn Kaczyńskiego miał "zażartować", że w jej ręce powinna trafić statuetka w 2017 roku.

Przyszłoroczną galę mamy już z głowy. Wiadomo, kto dostanie główną nagrodę. Moja Beatka! - miał powiedzieć Tomaszewski.

"Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauzego jeszcze przed premierą budzi ogromne kontrowersje. Film miał wejść do kin 15. kwietnia, ale we wtorek dystrybutor poinformował o tym, że premiera się opóźni.

WJ

Więcej o:
Komentarze (149)
Kuzyn Kaczyńskiego w TVP. "Zachowuje się jak prezes". Jest w związku z aktorką ze "Smoleńska". "Orły dla mojej Beatki"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Valdemort

  Oceniono 49 razy 47

  gumofilce w każdym calu, dlaczego mnie to nie dziwi - ale co tu wymagać od złamasów konstytucyjnych

 • trilo

  Oceniono 50 razy 44

  Ten kuzyn to wielki mózg, facet zna się na wszystkim :) To w pisie norma, bo ostatnio pielęgniarka z DPS została członkiem zarządu w spółce energetycznej ENERGA. Zna się, bo przecież codziennie korzysta z prądu. Od kiedy prąd ją "kopnął" wiedziała, że to będzie jej pasja, całkiem jak ten od koni, który tylko na nie spojrzał i już wiedział, że to jego przeznaczenie :) Pisi mózg jest inny, bo to jest mózg pierwszego sortu.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 36 razy 30

  typowy PiSowiec z zawodu "kuzyn Kaczyńskiego" - coraz częściej mam wrażenie że z tej całej bandy np Hofman był najuczciwszy

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 31 razy 29

  Pan plastyk, który swego czasu pracował jednocześnie w warszawskich wodociągach/promocja/, Orlenie /ekspert do spraw mediów/ i telewizorni /kadry/ - jednocześnie. Teraz znowu w telewizorni publicznej. #dobrazmiana.

 • Gość: qqryq

  Oceniono 30 razy 28

  "lepszy sort" Polaków w akcji.

 • zetoxa

  Oceniono 27 razy 27

  jeśli pani Fido jest w filmie tak samo drewniana, jak w zwiastunie,
  to czemu ona nie gra brzozy? tej pancernej.

 • Gość: Kreon

  Oceniono 27 razy 25

  No cóż , dobra zmiana i tyle :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX