Joanna Jabłczyńska to prawniczka. I ostro o władzy: Jest coraz bardziej bezczelna. Jest też o TK

Joanna Jabłczyńska nie akceptuje poczynań rządu i nie waha się o tym mówić publicznie.

Joanna Jabłczyńska to aktorka, która jednak jest wierna swojemu wykształceniu i pracuje w zawodzie prawnika. W rozmowie z "Newserią" opowiedziała o tym, jak wygląda codzienność prawnika w sytuacji, kiedy zmiany w ustawodawstwie następują tak szybko, jak teraz. Wiele z nich, według Jabłczyńskiej, jest nieprzemyślanych.

Jest jedno wielkie zamieszanie i nawet prawnikowi ciężko się w tym połapać, bo żeby być na bieżąco, to naprawdę, trzeba tyle godzin, dziennie, tygodniowo spędzić nad nowościami, że brakuje czasu na jakiekolwiek inne życie, chociażby prywatne - mówiła.

Joanna Jabłczyńska odniosła się także do zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego, którego wyroku rząd nie zamierza publikować traktując go jedynie jako "opinię".

Obowiązujące prawo nakazuje publikację takich wyroków - mówiła Jabłczyńska. - Ale ja na to patrzę jako obywatel i trochę boję się tego, co się dzieje w Polsce, bo władza jest coraz bardziej bezczelna. Niektóre rzeczy pewnie się działy wcześniej, ale bardziej subtelnie, a teraz mam wrażenie, że robi się bardzo wiele rzeczy, nieprzemyślanych. Ja patrzę na to z punktu widzenia po prostu obywatela tego państwa - jak bardzo pompatycznie by to nie zabrzmiało.

Joanna Jabłczyńska jest radcą prawnym od 2014 roku. Potem pracowała w kancelarii prawniczej, którą założyła wraz ze wspólnikiem, jednak w ubiegłym roku odeszła z kancelarii.

JZ

 

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (25)
Joanna Jabłczyńska to prawniczka. I ostro o władzy: Jest coraz bardziej bezczelna. Jest też o TK
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mika17

  Oceniono 6 razy 2

  Jablczynska jest radca prawnym, wiec jej zdanie na temat TK jest badz co badz bardziej kompetentne niz to kuratorki Beaty Klempy zwacej sie na wyrost prawniczka czy brochy-etnolozki.

 • Gość: cleverone

  Oceniono 1 raz 1

  Z całym szacunkiem, ale Papczyńska ma zawieszone uprawnienia radcowskie. Znów się naoglądała tvnu i bredzi jak kataryna przekaz dnia.

 • Gość: xxx

  Oceniono 1 raz 1

  Z niej jest taka prawniczka, jak z koziej rzyci trąba

 • forfiter_jr

  Oceniono 5 razy 1

  Żeby mieć takie spostrzeżenia wcale nie potrzeba być prawnikiem.
  Wystarczy żyć w tym grajdole.

 • Gość: goca

  0

  Bezczelność poprzedniej władzy "prawniczce Jabłczyńskiej" jakoś wcale nie przeszkadzały. Ot, wybiórczo "ostra"aktoreczka. Żenada!

 • Gość: podatnik

  Oceniono 4 razy 0

  Zdaje się że reklama kancelarii prawniczych jest zakazana - czy odpowiednia OIRP nie powinna się zająć tą kryptoreklamą?

 • gr_ub_y

  Oceniono 2 razy 0

  Ostanie autorytety wyciągnięte z szafy.

  :))))

 • Gość: realista

  Oceniono 4 razy 0

  Żeby teraz się wybić w polityce to trzeba najgłośniej " krzyczeć " ,że PIS JEST BEE !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX