"Fakt": Grażyna Torbicka odchodzi z TVP. Powód? Ideologiczny komentarz do "Idy". "Ceni sobie niezależność"

Grażyna Torbicka

Grażyna Torbicka (KAPIF.pl)

Grażyna Torbicka kończy 30-letnią współpracę z TVP? Jak twierdzi "Fakt", dziennikarce nie podoba się sposób zarządzania stacją przez nowe kierownictwo.

Grażyna Torbicka pracuje w TVP 33 lata, ale wiele wskazuje na to, że dziennikarka ma zamiar odejść z mediów publicznych. Takie plotki pojawiły się już w październiku, kiedy to wróżono rychłe przejście Torbickiej do TVN-u. Wtedy doniesienia okazały się nieprawdziwe, ale teraz podobno sprawa jest przesądzona.

To prawda, wszyscy o tym mówią. Ale ja o tym z nią nie rozmawiałem - mówi informator tabloidu.

Czara goryczy miała się przelać, gdy poczyniono ingerencję w autorski program Torbickiej "Kocham kino" bez jej wiedzy i zgody. Przed projekcją filmu "Ida" wyemitowano komentarz prawicowych dziennikarzy twierdzących, że reżyser Paweł Pawlikowski "prezentuje żydowski punkt widzenia".

Bardzo nie spodobało jej się dodanie nagranego bez jej wiedzy ideologicznego komentarza do filmu „Ida”. Grażyna ceni sobie niezależność. Nie chce, by ktoś ingerował w jej cykl „Kocham kino” - twierdzi jeden z pracowników TVP.

Torbicka od początku nie kryła, że zmiany w TVP są dla niej trudne do zaakceptowania.

Zwalnianie bez powodu tylko po to, by pojawiły się nowe twarze w związku z tym, że jest nowa ekipa, dla mnie jest absolutnie niedopuszczalne - stwierdziła w rozmowie z Plotek.pl.

Co jeszcze powiedziała nam prezenterka? Zobaczcie wideo:

WJ

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (163)
"Fakt": Grażyna Torbicka odchodzi z TVP. Powód? Ideologiczny komentarz do "Idy". "Ceni sobie niezależność"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: bubu

  Oceniono 56 razy 42

  Kobieta z klasą..!
  Brawo..ooo...!!!

  Jak tak dalej pójdzie , to kurski zostanie sam z popek i pośpieszalskim...

 • Gość: ender

  Oceniono 31 razy 21

  Pani Grażyno!
  odejść jak najszybciej, nie firmować swoim nazwiskiem szamba.

 • Gość: olokas

  Oceniono 35 razy 21

  Brawo Pani Grażyno!!!Od dziecka śledzę cykl Kocham Kino z jedną przerwą - właśnie teraz od kiedy umiłowany wódz przejął media - zawsze była Pani,jest Pani i będzie Pani kobietą z wielką klasą.Dziękuję!

 • Gość: gupta

  Oceniono 30 razy 18

  Torbicka to prawdziwa diva naszej telewizji. Takie Popki, Ziemce i Orłosie to nie siegają jej tam gdzie regularnie siegają Kurskiemu.

 • oksza

  Oceniono 24 razy 14

  Witajcie w komunie. W PRL był socjalizm i nie był on tak bezwzględny. Cieszy mnie że ci młodzi urodzeni i wychowani w wolności i demokracji dostaną w dupę za swój wybór. Sprzedaliście swoją wolność za 500 zł, i iluzoryczne wcześniejsze przejście na emeryturę. Może i to przegłosują. Lecz to wy będziecie prosić pracodawcę aby was nie wyrzucał na nią. Zgodzicie się nawet na mniejszą pensję.

 • Gość: mmm

  Oceniono 21 razy 11

  Ciekawe jeszcze ilu cenionych dziennikarzy z wieloletnim stażem odejdzie od TVPis. Dobrze, że są jeszcze tacy z kręgosłupem moralnym, którzy nie chcą firmować własnym nazwiskiem pisowskiej tuby propagandowej.

 • Gość: Filip

  Oceniono 16 razy 10

  Grauacje, choc moze to niezreczne slowo w tej sytuacji, wielu, wielu TV widzow kocha pania!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX