Jacek Kurski chce powrotu "Dobranocki". To nie koniec. "Marzy mi się serial o...". Nie zgadniecie. "Absolutnie potrzebne"

Jacek Kurski zdradził swoje kolejne plany na odświeżenie ramówki kierowanej przez siebie Telewizji Polskiej. Na antenę być może wróci "Dobranocka" i program "Od przedszkola do Opola".

Jacek Kurski zapowiada kolejne zmiany w Telewizji Polskiej. Nowy prezes TVP, po udanym powrocie na antenę programów "Pegaz" i "Sonda" uznał najwyraźniej, że to właśnie znane widzom od lat formaty najlepiej sprawdzą się w "telewizji narodowej". Oba wskrzeszone do życią po długoletniej przerwie programy cieszą się bowiem ogromną popularnością wśród telewidzów.

Szczególnie popularnonaukowa "Sonda", prowadzona teraz przez Tomasza Rożka, świetnie wypada w wynikach oglądalności - dwa pierwsze odcinki nadawanego w miejsce programu "Tomasz Lis na żywo" zgromadziły 1,3 mln widzów, pokonując wyniki, jakie osiągało show Lisa.

Nikt nie może zawłaszczyć formatu. A programy oczywiście trzeba uwspółcześnić. Powrót "Wielkiej Gry" to inicjatywa anteny, nie moja, ale anteny. Sam jestem ciekaw, czy coś z tego wyjdzie. Ludzie, jak inżynier Mamoń z "Rejsu", lubią te piosenki, które już znają. Trudno im się przyzwyczajać do nowości, ale w końcu tak się dzieje. Nie chodzi zresztą o powroty programów w starej formie. Widzieliście nowy "Pegaz"? Niezłe tempo, żywe studio, ciekawa rozmowa - powiedział w rozmowie z "Faktem" Jacek Kurski.

Prezes publicznej telewizji poważnie myśli też o przywróceniu na wizję kultowej "Dobranocki", a także popularnego przed laty programu "Od przedszkola do Opola", bo jego zdaniem to "absolutnie potrzebne" audycje.

Musimy sprawdzić, jakie są oczekiwania widzów, ale mi się ten pomysł podoba. To coś, co buduje wspólnotę. O godzinie 19 cała rodzina siada przed telewizorem, dzieci umyte i w piżamkach. Jest w tym coś uroczego - przekonuje w tabloidzie. Tyle, że to bardziej skomplikowane, bo przyzwyczajenia najmłodszych do kanałów dziecięcych jest bardzo silne. Marzy mi się "Od przedszkola do Opola". Dzieci śpiewają, to coś absolutnie potrzebnego - dodał w tabloidzie prezes.

Jacek Kurski zdradził też swój pomysł na kolejny nowy serial o tematyce historycznej - tym razem o... Adamie Mickiewiczu. Wcześniej pojawiły się pogłoski, jakoby na antenie Jedynki już niedługo miała zadebiutować produkcja o Jagiellonach w gwiazdorskiej obsadzie, będąca alternatywą dla "Klanu".

Nigdy nie padły moje słowa o zdjęciu "Klanu". To wyłącznie próba rozwiązania chorej, absurdalnej sytuacji. "Klan" i "M jak Miłość" mają wielomilionową widownię i przynoszą wielomilionowe straty. Dawne władze TVP rozdęły do niebotycznych rozmiarów kontrakty i koszty tych seriali. Jeśli jest duża widownia, powinny być zyski. A jest strata. Zobaczymy, ja bardzo lubiłem np. "Najdłuższą wojnę nowoczesnej Europy", ale czy powróci, zależy od moich dyrektorów, w szczególności koordynacji programowej i od badań. Marzy mi się film albo serial o Adamie Mickiewiczu.

Jesteście ciekawi, który z pomysłów Kurskiego szybciej zostanie wcielony w życie?

 

IN

Więcej o:
Komentarze (101)
Jacek Kurski chce powrotu "Dobranocki". To nie koniec. "Marzy mi się serial o...". Nie zgadniecie. "Absolutnie potrzebne"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ladychapel

  Oceniono 12 razy 12

  A Niewidzialna Ręka też wróci? No i program nad programami: Zrób to sam! Adam Słodowy - WRÓĆ!!!!!!!!!!!!

 • Gość: aj

  Oceniono 6 razy 6

  trzeba się cofać w rozwoju

 • Tadeusz Krawiec

  Oceniono 7 razy 5

  Kurski ma więcej szczęścia niż rozumu. Nie zna się na niczym, tytanem intelektu też nie jest, ale znalazł sobie prostą receptę na sukces - jechać na nostalgii. Głupich, szczęście spotyka niespodziewanie, ale równie szybko ich opuszcza... (pa)Jacek teraz będzie wskrzeszał kolejne trupy aż w końcu ludziom to bokiem wyjdzie i zacznie to budzić jedynie rozbawienie. To wszystko są jednak sprawy poboczne, najważniejsze aby kler i prezes byli zadowoleni, i aby wyrwać kasę od ludzi za przymusowy abonament. Na dobranockę proponuję Biblię. Bardzo fajna bajka, choć krwawa i ryje beret.

 • my_kroolik

  Oceniono 5 razy 5

  Starzy ludzie tak mają, że chcieliby cofnąć czas do swojej młodości. Proponuję Misia z Okienka, oraz Gąskę Balbinkę, a dla dorosłych Kobrę. Będzie super!

 • pan_pies

  Oceniono 7 razy 5

  Patronem medialnym Sondy2 jest "Gość niedzielny".
  Ciekawe co będzie "Dobranocki".

 • Gość: Stefan Karwowski

  Oceniono 3 razy 3

  W ramach retro TV PiS proponuje zmianę tytułu "Wiadomości" na "Dziennik Telewizyjny" i już prawie wszystko bedzie tak jak było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX