Maria Peszek śpiewa o Holokauście. Internauci żądają... delegalizacji wokalistki. "Szuka skandalu, tworzy bełkot"

Maria Peszek

Maria Peszek (WBF/Facebook.com/Tak dla delegalizacji Marii Peszek)

Maria Peszek w swojej nowej piosence porównuje palenie tęczy i internetowy "hejt" do Holokaustu. W odpowiedzi internauci zakładają na Facebooku grupę "Tak dla delegalizacji Marii Peszek", gdzie sypią się mocno nieprzychylne komentarze pod jej adresem.

"W moim kraju palą tęczę, jak kiedyś ludzi w stodole" - od takiego stwierdzenia Maria Peszek zaczyna utwór "Modern Holocaust". W refrenie wyjaśnia, że "zło to nie tylko Hitler albo Stalin", bo każdy z nas je czyni i nosi w sobie. Przykłady? "Hejtowanie" w internecie. Peszek na dowód cytuje treść "listu z pogróżkami", który sama miała dostać.

Wokalistka od początku swoją karierę próbuje budować na kontrowersji, taka też intencja przyświecała jej zapewne i tym razem. Obrazoburcza chciała być już wcześniej nazywając poprzednią płytę "Jezus Maria Peszek", teraz uderza jeszcze "odważniej". I właśnie ten fakt zdaje się oburzać internautów bardziej od samego użycia tragicznych wydarzeń historycznych w skonstruowanej w "Modern Holocaust" metaforze.

Nawet trochę szkoda mi Marii Peszek. Nie ma talentu, głosu, chociażby wyglądu, i chyba właśnie zauważyła, że Polaków nie interesuje jej "kontrowersja" (na czym tak bardzo jej zależało). Nie ma skandalu, nie ma Peszek - to jeden z komentarzy w zyskującej popularność grupie "Tak dla delegalizacji Marii Peszek".

Grupa, a właściwie wydarzenie zrzeszające przeciwników Peszek (Tak dla delegalizacji Marii Peszek) liczy sobie prawie 2 tysiące internatów (niemal drugie tyle "interesuje się" uczestnictwem).

Wydarzenie ma charakter SATYRYCZNY i prosimy o nie wmawianie poparcia ograniczenia wolności słowa ani wspierania ruchów nacjonalistycznych, faszystowskich, ksenofobicznych, rasistowskich czy też homofobicznych - żadne z tych poglądów nie są w żaden sposób bliskie autorowi, a posty popierające te ideologie będą usuwane - informuje pomysłodawca inicjatywy.

 

Maria PeszekFacebook.com/Tak dla delegalizacji Marii Peszek

 

Na stronie internauci wyrażają swój brak entuzjazmu dla twórczości Peszek.

 

Komentarze ze strony Facebook.com/Tak dla delegalizacji Marii Peszek

 

Przeważają jednak bardziej zdecydowane komentarze, w której punktuje się jej "szukanie sensacji na siłę".

Jedyne co mi się nie podoba w tej akcji to fakt, że robi ona co nieco reklamy nazwisku p. Peszek, które najlepiej gdyby zostało zapomniane. Ta Pani rozpaczliwie stara się przykuć do siebie uwagę jakimiś skandalami i głupstwami (typu roczne przeżywanie depresji na plaży w Tajlandii) bo jej muzyka mało kogo obchodzi - napisał jeden z internautów.

Do głosu próbują dojść też obrońcy Peszek.

Ciekawe ile z osób komentujących przesłuchała choć jedną płytę Marii. Płyta jest rewelacyjna, trafia w punkt opisując naszą rzeczywistość. A aranżacje muzyczne - bajkowe... Tak trzymać Pani Mario, bilety na koncert w BB już kupione, do zobaczenia!- to komentarz innej internautki.
A może holokaust to pseudoartystyczny bełkot egzaltowanej idiotki? - przeczytała w odpowiedzi.
Płyta NIE JEST rewelacyjna. Jest bufoniasta, grafomańska i smętna. Aranżacyjnie jest trochę taka, jak ciasto z wigilii. Było smaczne w swoim czasie, ale mamy marzec i wolę nie ryzykować. Reasumując, tu nie idzie o modern holokaust na p. Peszek. Tu idzie o to, zeby nie wciskać ludziom słabej płyty, jako sztuki przez duże SZTU - dołączył inny.

A jakie jest Wasze zdanie?

EK

Co myślicie o 'Modern Holocaust' Marii Peszek?

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (161)
Maria Peszek śpiewa o Holokauście. Internauci żądają... delegalizacji wokalistki. "Szuka skandalu, tworzy bełkot"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: że ja

  Oceniono 24 razy 20

  Dyskusję o tej piosence można streścić takim krótkim dialogiem:
  - Polacy, macie problem z agresją i przemocą - mówi M.Peszek
  - kłamiesz lewacka szmato, powiedz tak jeszcze raz, a ci zaj*ebię - odpowiedzieli Polacy.

 • Gość: niewiarygodne

  Oceniono 28 razy 16

  maria peszek tworzy bełkot??? a to, co tworzą hejterzy, rzucając koorwami, hoojami, szmatami, pedałami, lesbami.... to CO to jest?????????????

 • Gość: Angel

  Oceniono 26 razy 12

  Przecież to co ona śpiewa to sama prawda. Prawda boli? Stąd tylu krzykaczy przeciwko jej twórczości?

 • Gość: Madzik

  Oceniono 24 razy 12

  uwielbiam jej twórczość, kocham koncerty, kto nie lubi niech nie słucha jego wola. Ja też nie słucham disco polo bo nie lubie i nie rozumiem ale nikogo nie szykanuje za to.

 • blahblah69

  Oceniono 13 razy 11

  Nie ma przymusu słuchania Peszek. Można słuchac Farny albo Gosi Andrzejewicz.

 • Gość: ad

  Oceniono 20 razy 10

  Wczoraj byłam na koncercie w Krakowie. Sala pękała w szwach, świetna atmosfera, ludzie śpiewający wspólnie z Marią. Mimo że nie promuje się w mainstreamowych mediach i nie wdzięczy na ściankach ma wierne grono fanów. Myślę, że na siłę przypina jej się łatwę "kontrowersyjnej artystki".

 • mazuvian

  Oceniono 10 razy 8

  Słowo holokaust jest użyte z szacunkiem. W filozofii żydowskiej holocaust to nie tylko Shoah, ale też niszczenie ludzi od środka, niszczenie ich nienawiścią i zniewalaniem umysłu, aż są martwi psychicznie, chociażby ciało było żywe.

 • Gość: fik

  Oceniono 14 razy 8

  Zapewniam was, że Maria artystycznie ma się świetnie, o czym świadczą tłumy na jej koncertach.

 • Gość: how

  Oceniono 9 razy 7

  przecież ona ma rację!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX