Orły 2016. Piotr Gliński wręcza nagrodę Januszowi Gajosowi. Mina aktora? Tylko spójrzcie!

Wicepremier Piotr Gliński podczas gali Polskich Nagród Filmowych wręczał nagrodę za osiągnięcia życia dla Janusza Gajosa. Laudacji na swój temat aktor słuchał z bardzo osobliwą miną.

Janusza Gajosa na gali Orły 2016 wyróżniono dwukrotnie. Aktor zgarnął statuetkę na pierwszoplanową rolę w filmie "Body/Ciało" oraz za osiągnięcia życia. Tę druga wręczał mu minister kultury Piotr Gliński. Przy okazji wygłosił trwającą dobrych kilka minut laudację.

O skali jego aktorskich przeobrażeń można mówić wyłącznie z podziwem. Z imponującą swobodą miesza różne rodzaje wyrazu, różne style aktorskie, powagę i groteskę, brawurę i powściągliwość, a pracując nad rolą, potrafi przełamywać stereotypy i godzić cechy na pozór przeciwstawne. Potrafi być za każdym razem różny, inny, a jednocześnie za każdym razem prawdziwy. My śmiertelnicy nie wiemy, skąd to się bierze, to tajemnica artyzmu. Janusz Gajos potrafi wydobyć psychologiczną prawdę, nawet grając postaci jednoznacznie złe, mroczne, pozbawione skrupułów, no, co tu dużo mówić, prawdziwe kanalie. Czy też grając postaci ludzi skrytych i zagubionych bardzo niejednoznacznie - powiedział.

Janusz Gajos podczas przemowy rozglądał się na boki i czuł się wyraźnie nieswojo.

 

Janusz Gajos Facebook.com

Prywatnie, pomimo tak wielu sukcesów i popularności, zachował skromność i wspaniałą zwyczajność. Choć wydawać by się mogło, że w swym zawodzie doszedł do szczytu, wciąż ciężko pracuje i doskonali swoje umiejętności w kinie i teatrze - kontynuował Gliński.
Chciałem wspomnieć osobę, która jest bardzo poważana w państwa środowisku. To się wiąże z moją pracą w filmie. Kiedy spadłem z motocykla w "Polskich drogach" i się trochę połamałem, to sam Janusz Kuba Morgenstern zawiózł mnie swoim pięknym mercedesem na pogotowie na Hożą - opowiedział.


O życiu i pasjach Janusza Gajosa przeczytaj też w książce "Gajos" >>

 

EK

Więcej o:
Komentarze (114)
Orły 2016. Piotr Gliński wręcza nagrodę Januszowi Gajosowi. Mina aktora? Tylko spójrzcie!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gacek

  Oceniono 39 razy 27

  Tak sztywniackiej laudacji, jak ta, którą wygłosił sztywniak Minister Gliński nigdy jeszcze nie słyszałem. Mina Gajosa była najlepszym komentarzem.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 31 razy 25

  Pan się trzyma panie Januszu, nie takie matoły już Pan widział na ministerialnym stołku, i kto pamięta o jakiś Czyrkach czy Grudniach? A pański talent przetrwał i powiedziałbym nawet nieźle się na przekór tym paździerzom wyszlifował :-)

 • dybko2

  Oceniono 22 razy 18

  Paweł to PiS-iory zrobili z naszej jak piszesz tragedii naszą komedię ,i robią dalej (komisja Maciarewicza to istny cyrk) To dyshonor dla każdego co w niej zasiada.

 • banan125

  Oceniono 24 razy 16

  jakim trzeba być chamem, żeby w obecności osoby, której się wręcza nagrodę mówić do niej w osobie 3-ej

 • Gość: gawel

  Oceniono 18 razy 14

  można za to na tragedii zbijać kapitał polityczny i organizować farsy o nazwie "miesięcznica"?

 • Gość: marymania

  Oceniono 22 razy 12

  A czy był na gali brat ministra technicznego? Wypowiadał się o nim? LOL

 • Gość: ozoo

  Oceniono 16 razy 12

  Wnioski dla pisich? Reżyser miał mercedes w PRL-u , a Gliński był tłuczony i zrzucany
  motocykla. Takie były różne polskie drogi..

  Ale co pan i bracia Kaczyńscy robili w kinie komunistycznym? No, kapitalistyczne było zajęte to wchodzimy do pierwszego wolnego

 • Gość: ania

  Oceniono 17 razy 11

  to właśnie PISlamiści zagrabili i obrzydzili normalnym Polakom pewne tematy, więc pozostało nam tylko się śmiać i kpić z katastrofy, tupolewa, krasnoluda na Wawelu itp. A Wielkiego Mistrza Gajosa po prostu żal, że musiał to przeżyć. To jakby dr Goebbels wręczał nagrodę Marlenie Dittrich...

 • kata_marian

  Oceniono 8 razy 8

  CYT: Gliński przy okazji wspomniał też, że w przeszłości pracował jako kaskader.

  Kiedy przestanie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX