Orły 2016. Maciej Stuhr żartuje z "gorszego sortu" i Tupolewa. "Uratował galę". Inni: Przegiął. Mamy komentarz aktora

Maciej Stuhr podczas gali rozdania Polskich Nagród Filmowych wręczał nagrodę w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Krótką zapowiedź wypełniły żarty i aluzje do sytuacji politycznej w Polsce.

Zapowiedź Macieja Stuhra zaczęła się od "przejęzyczenia" nawiązującego do słów Jarosława Kaczyńskiego o "Polakach gorszego sortu".

Przyszedłem dziś do państwa, żeby ogłosić najlepszą aktorkę drugiego sortu - zaczął.

W dalszej części zapowiedzi pojawiły się kolejne - Stuhr wspomniał o żołnierzach wyklętych, Lechu Wałęsie i oponie - tu aluzja do niedawnej sprawy z wypadkiem prezydenckiej limuzyny. Na koniec nie zabrakło też aluzji do katastrofy smoleńskiej.

Przepraszam, miało być poważnie, a państwo mają tu polew.

Przemowa Stuhra to jeden z bardziej komentowanych momentów gali. Gorącą dyskusję internauci stoczyli w komentarzach pod nagraniem wystąpienia na serwisie YouTube.

Uratował całą galę tym krótkim wystąpieniem.
Najlepsze podsumowanie grandy, jaką funduje nam ostatnio Dziennik ... tfu! Wiadomości TVP.
I bardzo dobrze, że Stuhr tak zrobił pokazał, co myśli o tym wszystkim. Śmiejący się aktorzy też pokazali swoje zdanie Nie będą siedzieć cicho, kiedy niszczą polską kulturę? - pisali internauci.

Nie wszystkim jednak żarty aktora przypadły do gustu.

Z czego właściwie ta banda się cieszy? Widać, że nie ma w nich żadnej pokory, żadnej refleksji. Z Tupolewem to po prostu przegiął. Zwykły pajac.
Prowadzący galę inspirację do żartów czerpał chyba z Familiady. Nie da się tego oglądać - ocenili inni komentujący.

Maciej Stuhr swoje wystąpienie skomentował w rozmowie z Plotek.pl.

Gale mają to do siebie, że są śmiertelnie nudne, długie i mają swoją powtarzalność. Jak już jestem na scenie, zawsze szukam jakiegoś żartu, czasami bardziej, czasami mniej wyszukanego - powiedział.

Zobacz też: Książki Macieja Stuhra "W krzywym zwierciadle" >>

EK

Więcej o:
Komentarze (506)
Orły 2016. Maciej Stuhr żartuje z "gorszego sortu" i Tupolewa. "Uratował galę". Inni: Przegiął. Mamy komentarz aktora
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: lindhorst1

  Oceniono 102 razy 60

  Największą tragedią Kim Dzong Kacza jest to, że chciałby wzbudzać podziw (dla zbawcy narodu) i lęk (przed sobą jako tegoż narodu surowym ojcem), a tymczasem wzbudza najczęściej politowanie i śmiech. Właśnie śmiech i luz to nasz najlepszy oręż w walce z pisowską neokomuną. Maciej Stuhr posługuje się tym orężem po mistrzowsku.

 • Gość: II-gi sort

  Oceniono 85 razy 51

  Bo Stuhry to zajebiści Goście są !
  Trzymaj się Maciek i trzymaj poziom.
  Jestem dumny z przynależności do gorszego sortu.

 • Gość: lodzermensz1

  Oceniono 70 razy 46

  Bardzo przepraszam, ale jak rozumiem, temu gronu oburzonych na Stuhra nie przeszkadza to, że pan Prezes Tysiąclecia nazywa sporą część tego narodu gorszym sortem, złodziejami, komunistami, współpracownikami gestapo, wizytatorami rosyjskiej ambasady i tym podobnymi epitetami. Rozumiem, że się z tym zgadzacie i wam taki poziom dyskursu politycznego odpowiada. OK - wasza sprawa.
  Ale skoro tak już jest, to łaskawie odwalcie się od człowieka, któremu to nie odpowiada i daje temu wyraz poprzez humor. Ja rozumiem, że boicie się obśmiania - słusznie. Śmiechem udało się pokonać komunę, śmiechem pokonamy też PIS.

 • ltte

  Oceniono 44 razy 22

  I znowu mamy wiodącą, jedynie słuszna partię, z której wszyscy robią sobie jaja. Nawet członkowie oficjalnie klaszczący i skandujący imię wodza, odwracają się i po cichu się śmieją. Deja vu. Smutne to jest.

 • kata_marian

  Oceniono 30 razy 14

  Codzienny kabaret
  jaki aplikuje nam pisiarnia
  bylby bardzo zabawny,
  gdyby we mgle nie czaiły sie upiory...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX