Grammy 2016. Lady Gaga składa hołd Bowiemu. Przed występem łzy, potem... "Tylko ona mogła to zrobić"

Lady Gaga wielokrotnie deklarowała się jako fanka zmarłego na początku stycznia artysty. Na gali Grammy 2016 zaprezentowała specjalny występ poświęcony Bowiemu.

Lady Gaga, wśród swoich największych inspiracji muzycznych, Bowiego wymienia już od początku kariery. W zeszły weekend zrobiła sobie nawet tatuaż z twarzą muzyka. Na poniedziałkowej gali Grammy 2016 zaśpiewała jego największe przeboje. Występ miał wyjątkową oprawę -  przy pierwszym utworze, "Space Oddity",na twarzy wokalistki pojawił się charakterystyczny makijaż z błyskawicą.

Gaga wielokrotnie zmieniała kostiumy inspirowane artystą, wykonała elementy choreografii z jego teledysków, na scenie dołączył do niej też legendarny gitarzysta i współautor wielu hitów Bowiego, Nile Rodgers.

Efektowny występ zebrał bardzo pozytywne recenzje w mediach.

To było niesamowite, nadzwyczajne - ocenił "Rolling Stone".
Ten występ udowodnił, że w świecie współczesnej muzyki, nie było lepszej osoby do oddania hołdu Davidowi Bowiemu - stwierdził "Time".

Występ na Grammy kosztował wiele emocji samą artystkę. Na Instagramie pokazała nagranie z garderoby. W tle słychać utwór "Blackstar" z ostatniej płyty Bowiego. Gaga nie mogła opanować łez (wideo wyżej).

EK

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (13)
Grammy 2016. Lady Gaga składa hołd Bowiemu. Przed występem łzy, potem... "Tylko ona mogła to zrobić"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: bb

  Oceniono 1 raz 1

  Wystep jak z Vegas. Nie podobalo mi sie. Karaoke majace na celu przykucie uwagi.

 • Gość: as

  Oceniono 1 raz 1

  Ale tandeta.

 • Gość: goscusa

  Oceniono 1 raz 1

  58th Grammy's byly rewelacyjne!.Lionel Richie - mistrzostwo!

 • Gość: m.

  Oceniono 3 razy 1

  gaga to mistrzyni absolutna! szacun!

 • biesczad1

  Oceniono 3 razy 1

  Gaga to nie moja bajka, ale za taki hołd złożony Davidowi Bowiemu, Lady ma mój szacunek:)

 • Gość: Lena

  0

  to był koszmarny, jarmarczny cyrk, tandeta, banał i szczyt megalomaństwa, jak można było tak zmasakrować ,,Heroes"?! ( o innych rzeczach nie wspomnę), nawet ją lubiłam wcześniej, podobały mi się jej teledyski, ale to jest kompletna porażka

 • msvdrh

  0

  Ani to dobrze zaśpiewane, ani w dobrym guście pokazane. Gaga, która w swoim ogródku zwykle jest nie najgorsza Tego jednak nie powinna się tykać. Dużo straciła, bo pokazała, że jednak ma spore ograniczenia. W tym co robił Bowie, w stylizacji, w barwie głosu zawsze była pewna szlachetność, a tu dostaliśmy jarmarczny kicz. Nawet jeśli chciała dobrze, to chyba nie wyszło

 • Gość: kokoko

  Oceniono 2 razy 0

  Straszne.

 • Gość: winqu

  Oceniono 2 razy 0

  Profanacja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX