Mariusz Pudzianowski to członek jury Miss Egzotica. Są naciski, żeby go wykluczyć. Jest oświadczenie. Zaskakujące

Mariusz Pudzianowski

Mariusz Pudzianowski (Screen z Facebook.com/Mariusz Pudzianowski/Kapif)

Mariusz Pudzianowski zostanie wyrzucony z jury Miss Egzotica ze względu na groźby pod adresem imigrantów? Biuro Miss Egzotica nie tylko nie dystansuje się wobec strongmana, ale też w pełni popiera jego stanowisko.

Mariusz Pudzianowski pod koniec stycznia wywołał burzę publikując na Facebooku swoje zdjęcie z kijem bejsbolowym. Zdjęciu towarzyszyła obietnica "przyspieszonej nauki asymilacji" dla każdego, kto chciałby przekroczyć nielegalnie granicę na naczepie którejś z jego ciężarówek. Strongmana, właściciela floty samochodów transportowych, najprawdopodobniej oburzył film, na którym zobaczył, jak kierowcy ciężarówek wyrzucają z naczep uchodźców.

Agresywna postawa Mariusza Pudzianowskiego ściągnęła na niego falę krytyki, oskarżano go o nietolerancję i nawoływanie do nienawiści. Joanna Grabarczyk z fundacji "HejtStop" zgłosiła jego wpis do prokuratury. Pojawiły się również naciski, żeby wykluczyć go z jury Miss Egzotica, którego jest również honorowym ambasadorem. Biuro Miss Egzotica udzieliło jednak Mariuszowi Pudzianowskiemu pełnego poparcia.

Oto treść maila, jaki dotarł do naszej redakcji.

W odpowiedzi na napływające do naszej organizacji pisma wzywające do bojkotu Pana Mariusza Pudzianowskiego, w związku z upublicznieniem jego wypowiedzi dotyczącej obrony dóbr chronionych prawem, z użyciem siły, jednoznacznie pragniemy wyrazić nasze poparcie przedstawionego przez Pana Pudzianowskiego stanowiska. Tolerancja nie oznacza, że każdy może robić co chce. Nie może. Nie może np. zniewalać, terroryzować czy kraść. A my w ramach tzw. „tolerancji” nie będziemy ulegać presji akceptacji bandytyzmu i obcych nam kulturowo zwyczajów. Naszym przesłaniem jest propagowanie tolerancji i szacunku wobec innych, jednak nie oznacza to bierności w obliczu wandalizmu. Odmienność tak, ale wykorzystywanie inności do forsowania swojego punktu widzenia i narzucanie tego innym, jest wykorzystywaniem naszej, błędnie pojmowanej, „poprawności politycznej'.

Ponadto, człowiek działający w warunkach obrony koniecznej, mimo, gdyby nawet formalnie wyczerpywał znamiona przestępstwa, jego działanie nie jest bezprawnym i jako takie nie stanowi naruszenia prawa. Tak stanowi prawo.

Mariusz Pudzianowski wielokrotnie potem tłumaczył, że jego wpis nie był wymierzony przeciwko wszystkim uchodźcom, a jedynie przeciwko tym, którzy napadają na jego ciężarówki i niszczą jego mienie.

Czy ja tu nawołuję do nienawiści ???!!!!! Mam prawo mówić o obronie swojego mienia (aut i powierzonego towaru), jasno i wyraźnie piszę - mówię będę czekał na naczepie na nieproszonych gości!! bandytów - imigrantów nazywajcie ich jak chcecie!!! - to jeden z wielu wpisów na Facebooku.

Cytowane powyżej oświadczenie podpisała Serafina Ogończyk-Mąkowska, prezes Miss Egzotica. W 2011 roku kandydowała do Senatu jako członkini ruchu "Obywatele dla Senatu" Rafała Dutkiewicza. Poza prezesowaniem Miss Egzotica, jest także prezeską dyplomacji Europejskiego Forum Właścicielek Firm i sędzią w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. "Udzielająca się społecznie, politycznie i charytatywnie" - jak czytamy na jej stronie internetowej.

Mariusz Pudzianowski nie jest jedynym honorowym ambasadorem Miss Egzotica. Są nimi również Omenaa Mensah, Aleksandra Szwed, Patricia Kazadi, Kyss Major, Byron Cox, Ene Onuh, Anna Kalata, Davina Revees, Weronika Marczuk, Robert Burneika. Ten ostatni lepiej jest znany pod pseudonimem Hardkorowy Koksu. Ostatnio opublikował na Facebooku zdjęcie ze strzelnicy.

Trening przed uchodźcami! - napisał pozując z kałasznikowem na tle podziurawionej tarczy w kształcie figury człowieka.

Zdjęcie i wpis już zniknęły z jego profilu, ale screeny w internecie pozostały. Urodzony na Litwie Robert Burneika najwyraźniej zapomniał, że sam wyemigrował z kraju w poszukiwaniu pracy.

Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport. Na naczepie będzie...

Posted by Mariusz Pudzianowski on 21 styczeń 2016

 

JZ

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (255)
Mariusz Pudzianowski to członek jury Miss Egzotica. Są naciski, żeby go wykluczyć. Jest oświadczenie. Zaskakujące
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Ździsek

  Oceniono 64 razy 26

  Robert Bruneika jako emigrant nie uczestniczy w zbiorowych gwałtach, nie chce się wysadzić w powietrze na stadionie, nie strzela z kałacha do ludzi na koncercie. Nauczył się polskiego, je steak'i, a jakby coś chciał nam zbudować, to na pewno siłownię, a nie meczet.

 • Gość: john galt

  Oceniono 58 razy 20

  Dobrze że są jeszcze normalni ludzie w Polsce, trzymaj się Pudzian naród jest z Tobą!

 • Gość: r-mi

  Oceniono 37 razy 15

  W końcu paru normalnych ludzi w zalewie lewackiej demoralizacji. Za niedługo jak ktoś ci ukradnie portfel a ty krzykniesz "łapać złodzieja" to ci psychopaci z GW czy innych takich będą jojczeć, że ofiarę trzeba zamknąć za zniesławienie i nawoływanie do przemocy wobec "wykluczonego przestępcy".

  No bo przecież jak to tak, ludzi oczerniać i na ulicy "łapać"... a poza tym jakby ofiara nie prowokowała chodząc po ulicy to nic by się nie stało...

  Brawo Pudzian i fundacja. Nie dajmy sobie robić wody z mózgów przez tych czerwonych idiotów.

 • Gość: sternickone

  Oceniono 35 razy 13

  A co w tym jest zaskakującego ? Że ktoś zgadza się,że swojego mienia przed złodziejami i wandalami trzeba bronić ? Mądrusie z Czerskiej i okolic, proponuje wam prosty test na tolerancję. Za każdym razem,kiedy Pudzianowi zdemolują TIRa,wy oddacie kwotę jaką stracił na cele dobroczynne. Kammel ,Piotrowska ? Wchodzicie w to ?

 • mukazy78

  Oceniono 26 razy 10

  najwiekszy respekt dla pana Bruneiki mam za nauke polskiego. Nie stekal, ze sie nie da, ze strasznie trudny tylko sie nauczyl i wychodzi mu to swietnie. I za to ma moj podziw i szacunek. A ja sie kurcze od 15 lat angielskiego ucze i wiecznie jestem na poziomie poczatkujacym. A jesli chodzi o trudnosc nauki to gdzie polski a angielski! Tym wiecej mam respektu dla pana Hardcora. Ma wielkie nie tylko miesnie ale i intelekt. Brawo!

 • Gość: qwerty123

  Oceniono 7 razy 7

  Do tych co mówią o stereotypach - różnica jest jedna - U nas gwałt, morderstwo czy rabunek jest potępiany społecznie i wywołuje oburzenie czy dokonuje się go na kobiecie czy na mężczyźnie. Tam zaś takie zachowanie mają społeczną akceptację. Czy gwałty w Kolonii potępili imamowie? Czy były nawoływanie do walki z takim sposobem myślenia? Ja nic takiego nie słyszałem. I to jest różnica.

 • Gość: Hiszpan25

  Oceniono 7 razy 5

  Kazdy kto uczciwie zapracowal na swoje mienie poprze Pudziana. Kazda lajza ktora wlamuje sie do czyjejs wlasnosci powinna liczyc sie co najmniej ze spotkaniem sie z bejsbolem. Kazdy powinien miec swiete prawo do obrony wszelkimi srodkami swojej wlasnosci. Nie ma znaczenia kim jest napastnik/wlamywacz/agresor. Mieszanie w to religii, pochodzenia itp jest zwyklym dowodem na zidiocenie. Delkaracja obrony wlasnego mienia nie jest nawolywaniem do przemocy czy nienawisci... jak trudno jest zauwazyc roznice?

 • krysios

  Oceniono 5 razy 5

  Szwedzi i Niemcy już nie mają policji.To policja chroniąca imigrantów.Który kraj następny ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX