Eurowizja 2016. Edyta Górniak potwierdziła, że chce reprezentować Polskę

08.02.2016 20:22
Edyta Górniak

Edyta Górniak (KAPIF.pl)

Edyta Górniak chce reprezentować Polskę na Eurowizji. Właśnie potwierdziła, że zgłosiła swoją kandydaturę.

Edyta Górniak chce po raz kolejny reprezentować Polskę w konkursie Eurowizji. W poniedziałek, w trakcie radiowego wywiadu w RMF.FM potwierdziła, że wysłała swoje zgłoszenie. "Bardzo byłam ciekawa opinii moich fanów. Bardzo ciekawe były dyskusje, obserwowałam je. Podzielone opinie, bardzo skrajnie. Więcej tych pozytywnych. I ostatecznie podjęłam decyzję, że wezmę udział. Tylko proszę nie zapeszać! Znalazłam w sobie ten ułamek odwagi i pomyślałam sobie, że jeszcze mogę zaryzykować.  Ja nie wiem, czy pokonam samą siebie. Mogę powiedzieć, że utwór nosi tytuł "Grateful"" - powiedziała diwa.

Edyta Górniak pytała wcześniej fanów na Facebooku, czy powinna wystąpić, i prawdopodobnie wsparta ich entuzjazmem, zdecydowała się zgłosić swoją kandydaturę. 8 lutego minął ostatni dzień zgłoszeń. 16 lutego TVP wybierze tych kandydatów, którzy 5 marca zaprezentują się na koncercie eliminacyjnym. Ostateczną decyzję podejmą widzowie.

To może być drugi występ Edyty Górniak w konkursie Eurowizji. W 1994 roku w Dublinie piosenką "To nie ja" wyśpiewała Polsce 2. miejsce. Tegoroczny konkurs Eurowizji odbędzie się w Szwecji w dniach 10, 12 i 14 maja.

JZ

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (8)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ja

  0

  Nie cierpię jej ;/

 • Gość: Gabi

  0

  Po co jej to? Osiągnęła jakąś pozycję w Polsce, lepszej gwiazdy nie mamy, obiektywnie trzeba przyznać, głos, naprawdę, imponujący, ale może się dzisiaj na Eurowizji nie przebić. Może to zaważyć na jej pozycji w Polsce, zbędne absolutnie ryzyko !

 • Ireneusz S

  0

  Moim zdaniem teraz w Polscce jest tylko jedna formacja muzyczna, która byłaby w stanie przygotować hit na konkurs Eurowizji i go wygrać. Ta formacja to Filharmonia Dowcipu. Nie wiem, czy regulamin dopuszcza udział w konkurise takich zespołó, ale wiem, że ekipa ma wystarczająco duży potencjał by zrobić to dobrze.

 • Gość: gosc

  0

  a ja nie chce ....

 • Gość: Psiogłowy

  Oceniono 2 razy 0

  chyba w pieleniu buraków.

 • baba_jaga

  Oceniono 3 razy -1

  Teraz to nie żadna artystka tylko rozkapryszona, dziecinna baba, już nawet nie wyje tak jak kiedyś tylko skomle

 • fanizymiko

  Oceniono 6 razy -2

  Drugie miejsce "wyśpiewała" nam utalentowana artystka Edyta Górniak.

  Niestety po dwóch dekadach z utalentowanej artystki została tylko rozkapryszona celebrytka, która swój wielki talent rozmieniła na drobne.

  To się nie uda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane