"Top Model". Michalina M. z zarzutami! Poszło o wyłudzenie 6,5 mln. Pieniądze szły np. na "drogie komplety bielizny"

Michalina M. usłyszała zarzuty prokuratorskie

Michalina M. usłyszała zarzuty prokuratorskie (TVN/X-News)

Michalina M. z programu "Top Model" może trafić do więzienia. Zarzut ukrywania mienia i unikania spłaty zobowiązań postawiono także jej siostrze Annie, oraz ojcu Krzysztofowi. Grozi im 5 lat więzienia. Matka modelki usłyszała zarzuty oszustwa na sumę 6,5 mln zł i wyłudzenia kredytu.

Michalina M. znana z "Top Model" usłyszała właśnie prokuratorskie zrzuty ukrywania mienia i unikania spłaty zobowiązań. Wszystko przez rodzinną firmę, która od 6 lat zajmowała się budową domów z drewna.

Rodzina M. podjęła się realizacji zlecenia kontrahenta z Lutomierska na budowę 66 drewnianych domów, które następnie miały zostać przetransportowane do Szwecji. Inwestor wziął na ten cel kredyt na 5 mln złotych, a pieniądze sukcesywnie przelewał na konto firmy rodziny modelki. Jak podaje DziennikZachodni.pl, który jako pierwszy napisał o sprawie, łącznie przekazali na materiały budowlane 5 mln 304 tys 200 złotych.

Jak się okazało, przelana kwota była i tak zbyt mała. Kolejne 1,5 miliona dołożył nowy inwestor Dariusz M. Według portalu pieniądze nie szły jednak w całości na budowę objętych kontraktem domów. Rodzina M. spłacać miała wcześniejsze długi, a także kupować luksusowe dobra, w tym - jak czytamy - "drogie  komplety bielizny". Śledztwo wykazało, że firma była również na bakier z Urzędem Skarbowym, wykryto bowiem nieprawidłowości w rozliczeniach VAT-u.

W efekcie cztery osoby z rodziny usłyszały zarzuty. Najpoważniejsze ciążą na matce uczestniczki "Top Model". 52-letnia Jadwiga M. - pełnomocnik firmy zarejestrowanej na Michalinę M. - dostała zarzut oszustwa na sumę 6,5 mln złotych, za co grozi nawet 10 lat więzienia oraz wyłudzenia kredytu bankowego na pół miliona złotych.

Modelka miała wiedzieć ponoć o nieprawidłowościach w firmie. Analiza postępowań komorniczych wykazała, że rodzina, dokonując szeregu darowizn, ukrywała pieniądze przed wierzycielami.

Michalina M. to uczestniczka "Top Model", która chyba najbardziej zapadała wszystkim w pamięć po drugiej edycji show. Dziewczyna urodziła się jako hermafrodyta i do 18 r.ż. nosiła imię Michał. Po osiągnięciu pełnoletności zdecydowała się na operację zmiany płci. Choć show nie wygrała (zajęła 3. miejsce), było o niej głośno w mediach. Potem wróciła do show-biznesu za sprawą "The Voice of Poland". Dziewczyna w 2014 roku zgłosiła się do programu, jednak nie przebrnęła nawet przez przesłuchania w ciemno (nagranie tutaj)

 

ZI

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (21)
"Top Model". Michalina M. z zarzutami! Poszło o wyłudzenie 6,5 mln. Pieniądze szły np. na "drogie komplety bielizny"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: off

  Oceniono 15 razy 13

  Ciekawe, że na Adam Gesslera, który wyłudził dużo więcej (samemu miastu Warszawa jest winny 50 mln., nie wliczając kontrahentów i b. wspólnika), nie ma sposobu...

 • banan125

  Oceniono 4 razy 4

  typowa polska, katolicka przedsiębiorczość

 • fanizymiko

  Oceniono 5 razy 3

  A mówią nie pchaj się na afisz, bo możesz zawisnąć:)

 • forfiter_jr

  Oceniono 4 razy 2

  Obrotna rodzinka:D

 • Gość: babo-chłop

  Oceniono 2 razy 0

  Typowe buraki , rozpieradla jące nie swój hajc , na rajstopy i waciki ........pieniądze nie do odzyskania ....

 • Gość: gzymek

  Oceniono 3 razy -1

  tyle samo "zarabiał" w TVP zawsze "obiektywny" Tomasz Lis
  =============================================
  Tak, tak to ten, który bardzo cenił swoich słuchaczy.
  "Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje. Oni są dużo głupsi" - autor - Tomasz Lis

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX