Behemoth będzie "udzielał komunii"? "Gotowi do bluźnierstwa w Europie". W komentarzach BURZA

Behemoth pokazał zdjęcie, na którym widać opłatki przypominające te, jakie rozdawane są w kościele podczas komunii świętej. Zespół planuje "bluźnierstwo", ale nie wszyscy fani są zachwyceni nowym pomysłem grupy.

Zespół Behemoth, na którego czele stoi Adam Darski, znany jako Nergal, zaprezentował swoim fanom najnowszy pomysł zespołu. Na zdjęciu widać pudełko wypełnione opłatkami, które wyglądają jak hostie, rozdawane podczas najważniejszego sakramentu w kościele katolickim, czyli Komunii Świętej.

 

Getting ready for blasfemia in Europe...!

Posted by BEHEMOTH! on 26 styczeń 2016

 

Co na to fani? Idea raczej nie przypadła im do gustu. Choć post zebrał sporo "lajków" niemal wszystkie komentarze były negatywne. Zespół odpowiadał na nie i twardo bronił pomysłu:

BehemothFacebook.com/Behemoth!

Przesadzili? Ci, którzy choć trochę kojarzą Behemotha wiedzą z pewnością, że zespół chętnie odwołuje się do satanistycznych symboli, a Adam Darski miał sądowy proces za podarcie Pisma Świętego podczas jednego z koncertów. Jak widać członkowie grupy nie obawiają się "obrazy uczuć religijnych" i wciąż wymyślają nowe formy prowokacji. A może promocji?

 

jm

Więcej o:
Komentarze (82)
Behemoth będzie "udzielał komunii"? "Gotowi do bluźnierstwa w Europie". W komentarzach BURZA
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: negral

  Oceniono 12 razy 6

  jak Viva i Gala przestały płacic za wywiady i okładki to 'artysta' musi inaczej na siebie zwrócic uwagę..

 • guavajuice

  Oceniono 5 razy 5

  Zalatuje kiczem i brakiem pomysłów, nic specjalnego, nie żeby mnie to jakoś obrażało, ale uważam że sfera takiego soft szokowania i ewentualnego "bluźnierstwa" w pop kulturze jest mocno wyeksploatowana i tego typu pomysły są z reguły wtórne, ocierają się kicz, żenujący żart. Obecnie żeby szokować trzeba przekroczyć granice prawa, ...niech zaleci ze sceny np. pedofilią, nawoływaniem do nienawiści, rasizmem itd.

 • forfiter_jr

  Oceniono 13 razy 5

  Katolikiem nie jestem, ale odnoszę wrażenie, że ten gość w życiu już swoje wypił / wyćpał. Mózg ma albo spalony, albo wcale go nie ma.

 • Gość: pakistan

  Oceniono 11 razy 5

  niech sie cieszy, ze jest w demokratycznym kraju którego tak nienawidzi, juz na Balkanach i nawet w republikach rosyjskich z podobne bluzniersta o lokalnej religii gniłby w wiezieniu spałowany, nie mowiac o Turcji i dalej biliski wschod i azja

 • obrain

  Oceniono 4 razy 4

  To można tylko skomentować cyt. samego autora pomysłu: "A może twoją głupią mordę potargać?"

 • ltte

  Oceniono 6 razy 4

  Darski, cwaniaczku, a może dziergnąłbyś podobiznę Mahometa na tych opłatkach?
  Albo gwiazdę Dawida za kolczastymi drutami?

  PS. Brodę też farbuj, bo zdradza, że jesteś stary slejd bez błyskotliwych pomysłów. Zaserwuj nam coś nowatorskiego. Nieudolne naśladowanie Larrego Flynta jest dobre w Rosji. Oni kochają tam 'made in USA w Novgorodzie robione' ;-)

 • robertqq

  Oceniono 3 razy 3

  a mnie to zwisa..mam wybor, chodze na koncerty lub nie..natomiast wkur..mnie od razu odwracanie tematu.. a muzułmanie to a muzułmanie tamto..ja tu katolstan na codzień, a muzułmanina to widziałem tylko w telewizji

 • Gość: kunwyscigowy

  Oceniono 5 razy 3

  buhahaha salonowy szatan, model w futerku z okładki dla gospodyń domowych, ex bolec gwiazdy disco polo będzie robił bluźniercze "szoł", jeszcze proponuje ukrzyżowanie pluszowego kotka...

 • Gość: jtp2

  Oceniono 3 razy 3

  Gdyby podobna prowokacja dotyczyła Żydów to ton Gazety byłby zdecydowanie inny, potępiający

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX