Magda Gessler skazana za zniesławienie! "Zachowywała się w wyjątkowo arogancki sposób"

Magda Gessler

Magda Gessler (KAPIF)

Magda Gessler usłyszała wyrok w sprawie, która ciągnęła się od 2013 roku. Sąd uznał ją winną zniesławienia i pomówienia w mediach Mirosława Wawrowskiego.

Magda Gessler w 2013 roku podczas kręcenia "Kuchennych rewolucji" zatrzymała się w  4-gwiazdkowym hotelu "Dolina Charlotty". Tego pobytu nie wspomina dobrze ani ona, ani obsługa hotelu:

Pracownicy oskarżyli ją o próbę uniknięcia zapłaty za pobyt. Jak twierdziła obsługa, restauratorka zachowywała się w wyjątkowo arogancki sposób, obrażając pracowników wulgarnymi określeniami i domagając się rabatu - czytamy na Wirtualnej Polsce.

Niezadowolona z obsługi restauratorka podzieliła się opinią na temat "Doliny Charlotty" z dziennikarką gazety "Głos". W odpowiedzi na niepochlebny artykuł menadżer hotelu Mirosław Wawrowski wniósł przeciwko Gessler prywatny akt oskarżenia, a krótko potem gwiazda TVN wystąpiła z oskarżeniem wzajemnym. Stawiany mu zarzut dotyczył pomówienia restauratorki słowami "słuchy chodzą, że Pani Gessler nie płaci ludziom". Sąd w Słupsku uniewinnił Wawrowskiego, natomiast Gessler uznał winną zniesławienia i pomówienia.

Sąd uznał, że oskarżona popełniła przestępstwo pomówienia – tj. naruszyła art. 212 paragraf 2 kodeksu karnego. Zgodnie z tym artykułem, kto, za pomocą środków masowego komunikowania, pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku - czytamy w oświadczeniu dla prasy.

Gessler wyrokiem sądu będzie musiała zapłacić 7,5 tys. zł grzywny oraz 5 tys. zł nawiązki na Polski Czerwony Krzyż.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z orzeczenia, które zapadło dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Słupsku. Sprawa ta pokazuje, że wolność słowa nie jest nieograniczona i jest limitowana przez prawa innych osób  – pisze Mec. Monika Brzozowska – Pasieka, z kancelarii Pasieka, Derlikowski i Partnerzy, pełnomocnik Mirosława Wawrowskiego w oświadczeniu dla prasy.

WJ

Pobierz nową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (105)
Magda Gessler skazana za zniesławienie! "Zachowywała się w wyjątkowo arogancki sposób"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: wess

  Oceniono 20 razy 16

  super, bo zachowała się ponizej dna

 • sprawiedliwy2

  Oceniono 19 razy 15

  Nareszcie to czupiradło sąd w Polsce sprowadził na ziemię !!! To wulgarne, aroganckie babsko niejednokrotnie już powinna mieć sprawy w sądach !!!! To idiotyczni dziennikarze i reporterzy lansują tą ordynuskę na coś czego nigdy nie prezentowała swoją osobą !!!!

 • Gość: kiks

  Oceniono 16 razy 10

  Co za pasztetówa.

 • el_bigos

  Oceniono 16 razy 8

  Gesslerowa myślała,że zrobi przysługę swoja facjatą hotelowi racząc go swoim pobytem. Sęk w tym,że ten hotel jest na takim poziomie,że nie potrzebuje łaski tej kobiety o wątpliwych dobrych obyczajach nie mówiąc już o wychowaniu.

 • Gość: wiesiek

  Oceniono 11 razy 7

  nie lubie tej paskudnej baby,kto z niej zrobil taka ekspertke,lepiej by bylo zeby ta baba wogole nie wystepowala a zajela sie swoimi sprawami

 • kontest_two

  Oceniono 12 razy 6

  To miłe widzieć jak ktoś uciera nos świętej krowie.

 • Gość: gosc

  Oceniono 9 razy 5

  przestancie pisac o tym czyms restauratorka ---bo się porzygam.

 • Gość: Gostka

  Oceniono 6 razy 4

  „Monika Brzozowska-Pasieka” jak już. Dwa człony nazwisk łączone są w języku polskim łącznikiem (-), który faktycznie łączy, a nie rozdziela, a więc nie ma dookoła niego spacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX