;

Glenn Frey nie żyje. Gitarzysta The Eagles miał 67 lat

Glenn Frey, współzałożyciel

Glenn Frey, współzałożyciel "The Eagles", nie żyje (East News)

Glenn Frey, gitarzysta i współzałożyciel zespołu The Eagles zmarł w poniedziałek w Nowym Jorku. Informację tę potwierdzili członkowie grupy i rodzina muzyka.

Oficjalne oświadczenie pojawiło się w na Facebooku The Eagles. Możemy się z niego dowiedzieć, że Glenn Frey zmarł wskutek komplikacji po chorobach - reumatoidalnym zapaleniu stawów, zapaleniu okrężnicy i zapaleniu płuc.

Glenn toczył odważną walkę przez ostatnie tygodnie, ale, niestety, przegrał z komplikacjami po chorobach. Jego rodzina chciałaby podziękować wszystkim, którzy walczyli razem z nim i modlili się o jego powrót do zdrowia. Słowa nie są w stanie opisać naszego smutku, ani miłości i szacunku, jaki mamy do wszystkiego, co nam dał - czytamy w oświadczeniu.

 

It is with the heaviest of hearts that we announce the passing of our comrade, Eagles founder, Glenn Frey, in New York...

Posted by Eagles on 18 stycznia 2016

Frey założył zespół The Eagles wraz z perkusistą i wokalistą Donem Henleyem w 1971 r. w Los Angeles. Dołączyli do nich Bernie Leadon i Randy Meisner. Wcześniej muzycy występowali jako grupa akompaniująca na estradzie piosenkarce rockowej Lindzie Ronstadt. The Eagles wypracowali własny styl będący mieszaniną rocka z muzyką country. Szybko stali się jednym z najpopularniejszych grup muzyki pop lat 70. ub. wieku. Wylansowali takie przeboje jak "Hotel California", "Peaceful Easy Feeling", "Already Gone" i "Take It Easy". Większość z tych utworów napisali i skomponowali Frey z Henleyem. Zespół, który rozpadł się w rezultacie ciągłych kłótni w 1980 r., sprzedał na całym świecie ponad 150 mln płyt.

EK

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (1)
Glenn Frey nie żyje. Gitarzysta The Eagles miał 67 lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: aswdefrgthy

    Oceniono 1 raz 1

    na pierwszym zdjęciu jest Don Henley debile!!!!!!1 Kogo tam macie w tej redakcji????!!!!! Poprawcie te natychmiast kretyni!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX