Emma Thompson żegna Alana Rickmana we wzruszających słowach. Widziała się z nim kilka godzin przed śmiercią

Emma Thompson i Alan Rickman.

Emma Thompson i Alan Rickman. (NG Collection / INTERFOTO)

Śmierć Alana Rickmana poruszyła wszystkich. Tak trudno znaleźć wówczas właściwe słowa. Pożegnanie Emmy Thompson należy do najbardziej wzruszających.

Alan Rickman zmarł w czwartek w wieku 69 lat po ciężkiej walce z chorobą nowotworową. Emma Thompson, jego wieloletnia przyjaciółka i wielokrotna partnerka z planu filmowego, wydała właśnie oficjalne oświadczenie. Widziała się z nim na kilka godzin przed śmiercią.

Alan był moim przyjacielem i jest tak trudno cokolwiek teraz napisać, bo przecież dopiero co pocałowałam go na do widzenia. W tej pełnej bólu rozstania chwili wspominam jego humor, inteligencję, mądrość i dobroć. Jego zdolność do czucia drugiej osoby i podnoszenia na duchu zaledwie jednym słowem. Bezkompromisowość zrobiła z niego wielkiego artystę.
Tak wiele nauczyłam się od niego - niedosłowny, cyniczny dowcip, jasność, z jaką widział większość spraw, w tym mnie oraz fakt, że nigdy nie szczędził mi możliwości obejrzenia tego widoku.
Był wspaniałym aktorem i reżyserem. Za każdym razem nie mogłam się doczekać, jak przeobrazi się przy kolejnym aktorskim wcieleniu. Uważam, że miałam ogromne szczęście mogąc tak wiele razy pracować razem z nim i być przez niego reżyserowaną.
Był najlepszym sojusznikiem. W życiu, sztuce i polityce. Ufałam mu bezgranicznie. Ale przede wszystkim był rzadkim, wyjątkowym typem człowieka i już nigdy więcej go nie zobaczymy.

Ala Rickman i Emma Thompson w 2001Bulls

Emma Thompson jest kolejną gwiazdą, która publicznie pożegnała Rickmana. Wcześniej hołd oddała mu m. in. obsada "Harry'ego Pottera" czy J.K. Rowling.

ZI

POLUB NAS

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (4)
Emma Thompson żegna Alana Rickmana we wzruszających słowach. Widziała się z nim kilka godzin przed śmiercią
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • 53danuta

  Oceniono 2 razy 2

  mozna pozazdroscic tego bezgranicznego przyjacielskiego zaufania,bedzie go Pani brakowalo bo tego typu ludzie nie rosna na drzewacha warto by bylo zaczac sadzic takie drzewa.

 • dexterek011

  0

  Końcówka 2015 i początek 2016 to jak kiepski scenariusz napisany przez R. R. Martina. Wszyscy po kolei umierają.

 • Gość: rk

  0

  Emma Thompson też należała do "obsady Harry'ego Pottera" !

 • ewengarda

  Oceniono 2 razy 0

  zagrali razem kilka pięknych ról. Piękne słowa.Wielka szkoda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX