Emma Watson składa hołd Alanowi Rickmanowi TYM (jego!) cytatem. No i się zaczęło. "Wykorzystujesz jego śmierć, by głosić swoje idee"

Emma Watson pożegnała Alana Rickmana posługując się jego cytatem o feminizmie. Wielu internautów odebrało to jako "wykorzystywanie pamięci zmarłego aktora dla promocji własnych przekonań".

"Nie ma nic złego w tym, że mężczyzna jest feministą. Myślę, że niesie to obustronne korzyści" - tymi słowami Alana Rickamana naniesionymi na jego zdjęci, Emma Watson złożyła hołd zmarłemu gwiazdorowi. Aktorka nie bez przyczyny wybrała akurat ten cytat - jest bowiem Ambasadorką dobrej woli ONZ oraz twarzą i pionierką feministycznej kampanii HeForShe.

Wiele osób zareagowało alergicznie na tweet Watson. Zarzucono jej, że "wykorzystuje pamięć aktora" dla forsowania własnych przekonań.

Przestań mówić teraz o feminizmie, nie przesadzaj. Umarł człowiek, a ty tak po prostu będziesz mówić o byciu feministką, Emma?
Jesteś odrażającym człowiekiem, skoro wykorzystujesz śmierć, aby promować swoje przekonania.
Wykorzystywać czyjąś śmierć, aby forsować własne idee. Dlaczego?

Warto zauważyć, że wpis z cytatem o feminizmie na koncie Emmy Watson nie był jedynym, który upamiętniał Rickmana. Aktorka wrzuciła także jego słowa, dotyczące postaw życiowych lub sztuki aktorskiej. Wcześniej opublikowała na FB osobiste pożegnanie.

Bardzo mi dziś przykro z powodu informacji o Alanie. Jestem szczęśliwa, że mogłam pracować i spędzać czas z tak wyjątkowym człowiekiem i aktorem. Będzie mi bardzo brakować naszych rozmów. Spoczywaj w spokoju, Alanie. Kochamy Cię - napisała na Facebooku.

Alan Rickman, Tom Felton, Emma Watson, Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Matthew LewisBulls

Z jednej strony nie można wykluczyć, że wśród krytykujących Watson znalazły się osoby faktycznie urażone, z drugiej jednak warto pamiętać, że zaangażowanie w działalność propagującą feminizm nie wszystkim się podoba. Feminizm w dalszym ciągu jest deprecjonowany i wielu - co przykre i zaskakujące - widzi w nim zagrożenie. Właśnie dlatego aktorka bywała już ofiarą ataków hejterów. W październiku stała się celem odrażającej akcji "cum tribute". Chodziło o wrzucanie do sieci zdjęć kobiet pokrytych ejakulatem. Zdjęcia Watson wykorzystywano także do innych akcji przeciwników feminizmu takich jak #FeministsAreUgly i #HowToSpotAFeminist.

 

ZI

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (11)
Emma Watson składa hołd Alanowi Rickmanowi TYM (jego!) cytatem. No i się zaczęło. "Wykorzystujesz jego śmierć, by głosić swoje idee"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Oceniono 12 razy 10

  Głupie to jest. Rockman wielokrotnie podkreślał jak ważna jest dla niego równość płci, jak niesprawiedliwa bywa branża, że powinniśmy być świadomi pierwiastków męskich i żeńskich jakie każdy człowiek w sobie łączy. Poza tym, czy każdy nie może wspominać go tak jak chce? Przecież nie napisała niczego złego. Dla niej były najważniejsze kwestie aktorskie i rady jakie jej dawał oraz poglądy które z nim dzieliła. Ot i wszystko.

 • ebom

  Oceniono 12 razy 10

  Pie***enie kotka za pomocą młotka... skoro rozmawiali ze sobą o feminizmie, za takie słowa go ceniła, dzięki nim uważała go za wspaniałego człowieka, to te słowa cytuje. Te słowa akurat wspomina,bo były dla niej ważne. Jak Dan Radcliffe mówi, że wiele sie od niego nauczył o byciu aktorem, to promuje swoje aktorstwo? Może i tak, ale w takim wypadku każdy, kto w jakikolwiek sposób wspomina zmarłego artystę powinien byc zjechany za autopromocję.
  Ale delikatne internetowe męskie ega już się poszczały w majtki, bo sie okazało, że zmarły aktor ośmielił się być feministą.

 • Gość: zielony_świt

  Oceniono 2 razy 2

  niezapomniany Gruber i Szeryf Nottingham

 • Anna Kowalska

  Oceniono 1 raz 1

  RIP dla wielkiego aktora,byłam w drodze w metrze gdy zobaczyłam tę wiadomośc,i przez kilka min mój świat sie zatrzymał a sie popłakałam,byłam wielkim fanem jego sztuki aktorskiej.Nie myslę aby p.Watson miała cos złego n amysli biorąc ten cytat,to dobra kampania i nie zbiera pieniędzy.
  Bezpiecznej podróży Alan,bezpiecznej i magicznej,do Boga.

 • Gość: kika

  0

  Należy też pamiętać, że są osoby, które śledzą różne fora, profile, aby właśnie złapać kogoś na pewnej niefrasobliwości i wykorzystać to poprzez swój komentarza, lub donos do pisemka. Nie sądzę, aby ta dziewczyna miała jakieś złe zamiary.

 • Gość: K

  Oceniono 9 razy -1

  Feministki to , feministki tamto.... a jeszcze żadna feministka nie protestowała , że chce nabywać prawa emerytalne w tym samym wieku co facet :)

 • Piotr Bator

  Oceniono 3 razy -3

  Coś jest na rzeczy w kwestii tych zarzutów, choć wydaje mi się, że prawda w tej sytuacji leży jak zwykle pośrodku. To na pewno dobrze, że panna Watson pożegnała wybitnego aktora i zarazem swojego starszego kolegę z planu, ale zamieszczając grafikę o treści jak powyżej siłą rzeczy wciągnęła go w swoją działalność feministyczną; zważywszy na okoliczności zachowała się trochę nieelegancko. W zupełności wystarczyłoby szczere pożegnanie, zamieszczone na Facebooku. Widocznie ta Brytyjska aktorka świata już nie widzi poza ideologią, którą aktywnie wspiera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX