SKANDAL na gali Złotych Globów. Prowadzący chciał zażartować z Caitlyn Jenner. Media: Rozzłościł transseksualną społeczność

Ricky Gervais, Caitlyn Jenner

Ricky Gervais, Caitlyn Jenner (Paul Drinkwater/AP/AP)

Ricky Gervais może nie najlepiej wspominać tegoroczne Złote Globy. A wszystko przez niefortunny żart o Caitlyn Jenner - w swojej wypowiedzi nawiązał do jej przemiany w kobietę i wypadku samochodowego.

Ricky Gervais prowadził galę rozdania Złotych Globów 2016. Nie był to jego pierwszy raz - gospodarzem gali był już po raz czwarty. Aktor komediowy znany jest z kontrowersyjnych żartów na temat gwiazd show-biznesu. W poprzednich latach wielokrotnie dokuczał w ten sposób kolegom z branży, niekiedy przekraczając granicę dobrego smaku. Do tej pory tego rodzaju żarty były mu wybaczane, ale w tym roku stał się bohaterem skandalu. A wszystko przez wypowiedź na samym początku gali.

Zamierzam dzisiaj być miły - zmieniłem się - powiedział Gervais.

I w tym momencie zmienił front. Gervais zaczął mówić o Caitlyn Jenner:

Oczywiście, nie tak bardzo jak Bruce Jenner. Teraz Caitlyn Jenner. Co za rok ona miała. Stała się wzorem do naśladowania dla osób transseksualnych, pokazując wielką odwagę w przełamywaniu barier i stereotypów.

Jednak nie ta część jego wystąpienia wzbudziła kontrowersje. Posżło o fragment, w którym nawiązał do wypadku samochodowego, jaki Caitlyn spowodowała w zeszłym roku (jeszcze jako Bruce). Przypominamy, że w wyniku tego zdarzenia zginęła jedna osoba.

Nie zrobiła zbyt wiele dla kobiet-kierowców. Ale nie możesz mieć wszystkiego; nie w tym samym czasie - powiedział komik.

A jak zagraniczne media oceniają jego wystąpienie? Przeważają krytyczne opinie - tym razem Gervais przesadził. Nie dość, że "zażartował" z przemiany Caitlyn, to na dodatek w niesmaczny sposób skomentował nieszczęśliwy wypadek z udziałem Janner.

Na stronie magazynu "Time" czytamy:

Gervais poszedł za daleko ze swoim poczuciem humoru. Dążył do poruszenia kwestii transpłciowych, odnosząc się do Jenner imieniem, jakiego używała przed przemianą - komentują dziennikarze magazynu.

Na huffingtonpost.ca również pojawiły się krytyczne słowa:

Nie byliśmy rozbawieni.

Tytuł artykułu na dailycaller.com podsumowuje zachowanie Gervaisa jako ogromne faux pas:

Ricky Gervais rozzłościł transseksualną społeczność swoim żartem o Caitlyn Jenner.

Jak widać, media nie kryją oburzenia wobec wystąpienia brytyjskiego aktora. Nikt się nie spodziewał, że początek gali może rozpocząć się od skandalu. Z niektórych tematów po prostu nie wypada żartować.

KS

POLUB NAS

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (22)
SKANDAL na gali Złotych Globów. Prowadzący chciał zażartować z Caitlyn Jenner. Media: Rozzłościł transseksualną społeczność
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fidelxxx

  Oceniono 13 razy 11

  Na głównej gazety: "Rozzłościł wszystkich"
  Tutaj: "Rozzłościł transseksualną społeczność"

  Czyli 0,01% społeczeństwa.

 • Gość: popijajac_piwo

  Oceniono 15 razy 11

  No cóż: brak jaj i od razu człowiek traci poczucie humoru...

 • Gość: wiktormarzena

  Oceniono 14 razy 10

  ..."pie..., nie rodze" blumsztajan na pamietnej demonstracji. Zdajecie sobie sprawe, jak to musiało zranić Janet, czy jak jej tam???

 • brodatochuj

  Oceniono 11 razy 9

  "Ricky Gervais rozzłościł transseksualną społeczność swoim żartem o Caitlyn Jenner." - ja cie pie...... jak teraz żyć Plotku??

 • sidian

  Oceniono 10 razy 8

  Ciężkie czasy nadeszły dla komików. Żartowanie przypomina chodzenie po polu minowym, każdy dowcip może kogoś obrazić. Proponuję, żeby następne poprowadził Jimmy Carr. Potem wrócą do Rickyego i będzie się na powrót podobał. Carr przedefiniuje im te granice dobrego smaku :P.

 • Gość: qba666

  Oceniono 11 razy 7

  ohh biedni urażeni transi, no strasznie straszne, niedobry Ricky

 • Gość: yyy

  Oceniono 7 razy 5

  to było zajebiste i zabawne. zarówno tekst jak i sposób w jaki zostały wypowiedziane. szacun/1

 • Gość: m666

  Oceniono 3 razy 3

  Pieprzenie głupot. Cała sala była rozbawiona. Co mnie obchodzą jakieś mniejszości??

 • Gość: dynia

  Oceniono 3 razy 3

  Niech za rok Jenner prowadzi Globy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX