Bill Cosby usłyszał zarzuty. Komika oskarżono o molestowanie seksualne. "Gdybym wierzyła w piekło, on by się tam znalazł"

78-letni komik w środę został doprowadzony do sądu w Filadelfii, gdzie usłyszał zarzuty o molestowanie seksualne. Chodzi o sprawę z 2004 roku.

Bill Cosby został oficjalnie oskarżony o seksualne wykorzystanie Andrei Constand. Sytuacja miała miejsce pod koniec stycznia 2004 roku w posiadłości komika w Elkins Park. Prokuratura wydała nakaz aresztowania na kilka dni przed przedawnieniem sprawy - w stanie Pensylwania to 12 lat. W 2005 roku prowadzono śledztwo w tej sprawie, ale nie postawiono zarzutów z powodu braku dowodów. Constand po tym oskarżyła aktora z powództwa cywilnego. W 2006 roku doszło do ugody, której warunki są tajne.

Teraz prokurator twierdzi, że pojawiły się nowe okoliczności:

Dowody są mocne i wystarczające, by podjąć odpowiednie kroki - powiedział.

Constand poznała Cosby'ego, gdy pracowała na Uniwersytecie Temple (Cosby studiował na tej uczelni, a później był członkiem jej rady powierniczej). Kilka razy zaprosił ją do domu. Tego wieczoru, gdy doszło do molestowania, rozmawiali o przyszłości Constand. Później, jak zeznała, komik dał jej 3 niebieskie tabletki, żeby "poczuła się lepiej". Zapewnił, że są ziołowe i nieszkodliwe, jednak Constand czuła się coraz gorzej, miała trudności z mówieniem i widzeniem. Wtedy Cosby ją wykorzystał. Gdy się obudziła, jej stanik był rozpięty, ubrania w nieładzie.

Andrea Constand, who accuses Bill Cosby of sexually assaulting her, walks in a park in Toronto, December 30, 2015. Cosby, who cultivated a father-figure image over decades, was charged on Wednesday with sexually assaulting a woman at his home in 2004 in the first criminal case against the comedian accused of misconduct by dozens of women. The accuser in the case, Constand, a former basketball team manager at Temple University in Philadelphia, Cosby's alma mater, is one of more than 50 women who have publicly accused Cosby of sexually assaulting them in incidents dating back decades.  REUTERS/Mark BlinchAndrea Constand w środę w Toronto / MARK BLINCH / REUTERS / REUTERS

Cosby'emu grozi od 5 do 10 lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 25 tys. dolarów. Prawniczka aktora, Monique Pressley rozmawiała chwilę z dziennikarzami:

Ma 78 lat i jest oskarżony jako 78-letni niewidomy mężczyzna, 12 lat po rzekomym zajściu - takie są fakty. Ale jest silny i dobrej myśli. My, jako zespół jego prawników, zrobimy wszystko, by sprawa skończyła się dla niego pozytywnie. Oczekujemy, że zostanie oczyszczony z zarzutów.

Cosby wpłacił już kaucję - 1 milion dolarów - i wrócił do swojej posiadłości w Massachusetts.

Sprawę skomentowało wiele gwiazd:

Gdybym wierzyła w piekło, Bill Cosby by się tam znalazł - napisała aktorka Lena Dunham.
Wesołych świąt, Bill Cosby. Niech nowy rok przyniesie ci wszystko, na co zasługujesz - ironicznie skomentował aktor Josh Malina.
Miejmy nadzieję, że teraz wszystkie skrzywdzone przez niego kobiety będą mogły opowiedzieć swoje historie przed sądem, a wszyscy, którzy go wspierali, zostaną przesłuchani - napisał reżyser Judd Apatow.

Przypomnijmy, że w listopadzie zeszłego roku 7 kobiet oskarżyło Cosby'ego o gwałt. W pozwie z 2005 roku kobiet miało być piętnaście. Do gwałtów miało dojść w latach 70. i 80. Therese Serignese twierdzi, że Cosby zgwałcił ją w 1976 roku. Janice Dickinson mówiła o wydarzeniu, które miało miejsce w 1982 roku, Barbara Bowman podaje 1986 rok. W lipcu tego roku ukazał się "The New York Magazine" z okładką z  35 ofiarami Cosby'ego i ich historiami.

Ofiary Billa Cosby'egoNew York Magazine

MTe

Więcej o:
Komentarze (36)
Bill Cosby usłyszał zarzuty. Komika oskarżono o molestowanie seksualne. "Gdybym wierzyła w piekło, on by się tam znalazł"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: taka prawda

  Oceniono 7 razy 3

  Faktycznie trzeba być niezłym zbokiem żeby próbować odbyć stosunek z tym brzydkim babskiem ze zdjęcia.

 • Gość: zulu

  Oceniono 2 razy 2

  20 lat temu taka jedna kobieta chciała mnie molestować, a ja nie chciałem. Do dzisiaj żałuję.

 • sylwk47

  Oceniono 4 razy 2

  Gdyby był biedny prawdopodobnie te panie niczego by sobie nie przypomniały.

 • Gość: rosielhoznadzor

  Oceniono 1 raz 1

  ma minę jakby mu pani w przedszkolu odmówiła cukierka

 • kontodoplotka

  Oceniono 1 raz 1

  Możliwe, że jest winny, tylko po jaką cholerę one się z nim spotykały, umawiały ? Liczyły na seks i karierę albo rolę bogatej żonki/kochanki, a wyszło co wyszło...Jeśli jest winni niech poniesie karę, ale ile w tym głupoty tych kobiet ?!

 • Gość: Quendzior1

  0

  3 komentarze i każdy debilny. Strach się bać kto tu zagląda.

 • grzesio123

  0

  Podobno potomkowie Dobrawy Przemyślickiej chcą pozwać Mieszka I o gwałt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX