Marek Kondrat na marszu KOD. Część klientów ING się burzy. Bank odpowiada

ZI
20.12.2015 23:52
Antonina Kondrat i Marek Kondrat na marszu KOD

Antonina Kondrat i Marek Kondrat na marszu KOD (EN/Demotywatory.pl)

Marek Kondrat wziął udział w sobotnim marszu KOD. Jego obecność na manifestacji rozzłościła niektórych klientów ING. Bank odcina się od "prywatnych spraw pana Marka".

W sobotę w całej Polsce odbywały się manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. Stawiły się na nich tysiące Polaków, zaniepokojonych tym, co dzieje się w kraju - poza osobami anonimowymi, także te znane (np Kuba Wojewódzki z Renatą Kaczoruk). W marszu KOD w Krakowie wziął udział także Marek Kondrat ze swoją żoną Antoniną Kondrat.

Niektórym z internatów oraz klientów ING Banku Śląskiego, z którym to Kondrat jest związany kontraktem reklamowym od 14 lat, nie spodobało się to, że aktor wziął udział w manifestacji. Jak można wyczytać z pełnych oburzenia postów na stronie banku na FB, wiele osób uważa, że Kondrat nie był tam prywatnie, a jego obecność była działaniem politycznym banku.

Jako Wasz klient jestem poważnie zaniepokojony Waszym zaangażowaniem w działania organizacji zagrażającej demokratycznemu ładowi w Polsce, jaką jest KOD. Od banku, któremu powierzam swoje pieniądze, oczekuję racjonalności a przede wszystkim poszanowania prawa. Zaufanie do instytucji finansowej to podstawa a swoimi działaniami podważacie to zaufanie. Oczekuję, że bank którego jestem klientem nie będzie angażował politycznie - pisze internauta.

Marek Kondrat bohaterem DemotywatoraDemotywatory.pl

Pojawiły się też głosy nawołujące do rozwiązywania umów z ING

Kto ma konto w ING, proponuję zamknąć w geście protestu. Co to za twarz banku, która występuje w kampanii antyrządowej - pisała inna użytkowniczka FB.
Tylko do jutra będę Państwa klientem. Sponsorowane manifestacje .
Ja również wycofuje moje oszczędności z tego banku, ponieważ nie podoba mi się to, ze poprzez działania aktora, który jest twarzą banku, w ulicznych wygłupach opozycji do legalnie wybranego rządu...przestał mi się on kojarzyć z bezstronnym gwarantem powierzonych oszczędności..

Marek Kondrat bohaterem DemotywatoraDemotywatory.pl

Szybko okazało się jednak, że co dla jednych było wadą, dla drugich jest zaletą...

W związku z udziałem Pana Kondrata w manifestacji KOD, bardzo się ciesze, ze mam konta w banku popierającym logiczne myślenie i obronę demokracji. Będę Was polecał - napisał internauta.

Niezależnie od tego, w jakim tonie klienci zostawiali wiadomość na fanpage'u banku na FB, a także na Twitterze, ING miało praktycznie jedną odpowiedź:

Poglądy i działania Marka Kondrata, są jego prywatną sprawą. Nie angażujemy się w politykę i nie popieramy żadnej opcji politycznej -odpowiadano na posty z oficjalnego konta ING Banku Śląskiego.

 

Internauci komentują udział Marka Kondrata w marszu KODScreen z Facebook.com/INGBankSlaski

 

Marek Kondrat związany jest z ING od 2001 roku. Za sprawą wieloletniej współpracy - jak zauważył wiele miesięcy temu Forbes - "jest kojarzony z ING równie silnie jak głowa lwa w logo".

ZI

POLUB NAS

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (371)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar
 • avatar

  Gość: Joy

  Oceniono 81 razy 67

  Marek Kondrat jest jednym z najlepszych polskich aktorów. Trzeba być nieźle walniętym by pomyśleć że idzie w pochodzie KOD bo broni swego banku. Ludzie popierający PiS zarzucają wszystkim którzy bronią konstytucji działania na jakiś istotny cel czyli dla poprawy swojej sytuacji finansowej czy dzianie na rzecz innego państwa. Prawda jest taka że nie chcemy niszczenia fundamentów naszej ojczyzny i nie wiemy jakie zamiary ma w tym wypadku PiS. Ot co.

 • avatar
 • avatar

  dybko2

  Oceniono 48 razy 46

  Niech cały PiS pocałuje mnie w dupę .Że też ci ludzie z krzyżem w ręku i modlitwą na ustach ,potrafią przejść bez porzygania się ,od błogosławionego cycka do kłamstw i nienawiści.

 • avatar

  lukasz_patrykus

  Oceniono 44 razy 38

  Pan Marek Kondrat to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, zagrał w dziesiątkach filmów i sztuk teatralnych... a przeciętny wyborca PiSu kojarzy go jedynie z reklamą banku... to nieźle świadczy o ich poziomie intelektualnym i znajomości kultury narodowej, którą sobie wybierają gębę od rana do wieczora

 • Walery Stóf

  Oceniono 40 razy 36

  Z każdej strony atakują te trolle.Pierwsze słyszę że udział w legalnej manifestacji, niezależnie jakiej, jest łamaniem prawa. Coś mi tu pachnie ,Czerepachem,Dudą i Lodzią.

 • avatar

  marych

  Oceniono 39 razy 35

  Ciekawe ilu tych putinowskich trolli ma rzeczywiście konto w ing.
  I ilu z nich już skończyło gimnazjum...

 • avatar

  Gość: gosc

  Oceniono 43 razy 35

  problem maja ci, ktorzy nie odrozniaja dobrze oplaconego aktora w reklamie, od czlowieka obywatela, ktory prywatnie moze sobie manifestowac co chce.zbojkotujcie jego film, bank, bo jak ktos nie jest po tej samej stronie barykady, to trzeba radykalnie.... serio...

 • avatar

  Gość: gość

  Oceniono 34 razy 30

  Gdyby miał na sobie coś co reklamuje Bank, ok można by coś przypuszczać, ale wg niektórych nie jest już prywatna osobą? Idąc do publicznej toalety bank ING sponsoruje w ten sposób ten kibel! W restauracji, kinie, teatrze, pociągu, samochodzie itd.

  A państwo oburzeni, gdzie pracujecie i skąd macie kasę? Może innym klientom wasze źródła by się nie podobały. Typowe pisiackie zagrywki... Jak dobrze żyłoby się wam w Rosji, tam od razu taki "podejrzany" zniknąłby bez śladu co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX