Agata i Kinga Duda u papieża. Modowa wpadka? Styliści podzieleni. "Żałobny smutek" vs. "elegancja"

Ubiór Kingi i Agaty Dudy podczas wizyty dyplomatycznej w Watykanie wzbudził sporo kontrowersji. W sieci pojawiło się sporo komentarzy, a tym razem głos zabrał m.in. Tomasz Jacyków.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Watykanie nie mogła przejść niezauważona. Co ciekawe - nie ze względu na wagę  dyplomatycznej wizyty, ale przez stylizacje jego żony i córki (pisaliśmy o nich tutaj). Uwagę przykuły woalki pań, które wyglądały raczej żałobnie niż elegancko. Choć od modowej (zdaniem wielu) wpadki minęło już kilka dni, jej echa wciąż są obecne w mediach.

Tym razem Pierwszą Damę i jej córkę skrytykowała na łamach "Faktu" stylistka Ewa Rubasińska-Laniro:

Obie panie stawiły się na spotkaniu w bardzo mocno wypracowanej stylizacji, w koronkowych i jedwabnych woalach oraz totalnej czerni, która pogrążyła całość w żałobnym smutku. Powaga w ubiorze wyraża się lepiej w umiarkowanym, niż w nadmiernie "napompowanym" wyglądzie, a elegancja w skromności wizerunku.

Głos w sprawie zabrał też Tomasz Jacyków. Choć zwykle nie szczędzi słów krytyki, tym razem stwierdził, że nie ma się do czego przyczepić.

Kobieta podczas wizyty u papieża musi mieć nakrycie głowy. Taki jest protokół i poprzednie pierwsze damy też nosiły mantylki. Mogły też założyć kapelusz, ale najczęściej jednak kobiety na wizytę do papieża zakładają mantylki. Ona ma bardzo żałobny wydźwięk, dlatego taki jest efekt i głosy krytyki. Czy Kingę postarza ta stylizacja? Elegancja i powaga zawsze postarza, a mantylki dodają kilka lat. W tym przypadku nie mogę się czepiać ich stylizacji - powiedział Jacyków w rozmowie z Party.pl.

A Wy co sądzicie?

Vika

Pobierz nową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (18)
Agata i Kinga Duda u papieża. Modowa wpadka? Styliści podzieleni. "Żałobny smutek" vs. "elegancja"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ...

  Oceniono 6 razy 4

  Na ich widok Papież wykrzyknął: Ja jeszcze żyję!

 • Oceniono 6 razy 4

  Za sprawą świętej "czwórcy": Kaczyński+Kamiński+Ziobro+Macierewicz wracają rozmowy kontrolowane i cały pakiet tej opcji należny.
  Drogi użytkowniku Plotka, komentuj zgodnie z zaleceniami ojca Wysokiego Ryzyka, przynajmniej przez najbliższe 4 lata.

 • Gość: Obserwator

  Oceniono 4 razy 2

  Można być w czerni i wyglądać elegancko a te panie wygladały okropnie!

 • Gość: Lisia

  Oceniono 1 raz 1

  Muszą być skromnie i na czarno -taki jest protokół Watykanu. Koniec i kropka. Jak się komuś nie podoba to niech nie patrzy, albo zażalenia kieruje do Watykanu.

 • Gość: Agga

  Oceniono 1 raz 1

  Stylizacja nie byłaby zła, gdyby nie to, że panna Kinga bardziej niż na spotkaniu z papieżem koncentrowała się na poprawianiu włosów. Są chwile, w których perfekcyjny wygląd naprawdę nie jest najważniejszy.

 • Gość: fiss

  Oceniono 3 razy 1

  żałobnice Sulejmana

 • Gość: AGA

  Oceniono 5 razy 1

  DWIE CZAROWNICE Z LYSEJ GORY

 • Gość: AGA

  Oceniono 3 razy 1

  Z puczu czarownic

 • fanizymiko

  Oceniono 7 razy 1

  nazywanie kolesia obciągającego pedofilem stylistą jest taką samą głupotą jak wiara w to, że Duda jest czymś więcej niż Pacynką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX