Mikołaj Lizut ostro skrytykował modelki. W branży mody zawrzało. "Weź lepiej zamilcz i wróć do swojej ciężkiej pracy"

Feralną wypowiedź Mikołaja Lizuta ostro skrytykowała Maffashion. Głos w sprawie zabrał także Robert Kupisz.

W mediach społecznościowych trwa nagonka na Mikołaja Lizuta, redaktora naczelnego Rock Radia. Powód? Ostre słowa dotyczące osób pracujących w modelingu, które padły w ostatnim odcinku prowadzonego przez Agnieszkę Szulim programu "Na językach":

Podobno Polska słynie z talentów w modelingu. A jaka to ciężka praca! Trzeba pamiętać: najpierw lewa noga, potem prawa, potem która? Lewa? - skomentował w telewizji. Te waciki z wodą trzeba jeść. Społeczna premia za wykonywanie tego zawodu jest niewspółmierna. Mówi się, że modelka ma mieć talent. Jaki, k***a, talent? Ma mieć ładnego ryja i zgrabną d*pę. To jest jakieś pieprzenie bez sensu. Osobowość trzeba mieć, jaką, k**wa, osobowość? Że to lata pracy, żeby osiągnąć coś tam. Wystarczy mieć ładnego ryja! - stwierdził Lizut.

Słowa dziennikarza wywołały niemałe oburzenie w środowisku związanym z branżą modową. Na Facebooku pojawiła się fala krytyki ze strony zarówno samych zainteresowanych, czyli modeli i modelek, jak i projektantów, fotografów i blogerek modowych. W gronie osób wypowiadających się niepochlebnie na temat Mikołaja Lizuta znalazł się także Robert Kupisz. Na swoim profilu projektant napisał:

Robert Kupisz - komentarzFacebook.com/robertkupisz4ever

Od ostrych słów nie stroniła także Maffashion.

Wyrazić swoje zdanie to jedno, być chamem i ignorantem to drugie. Nie trzeba czegoś rozumieć, nie trzeba czegoś znać, szanować i podziwiać, jeśli nas nie interesuje. Nie trzeba czegoś poznawać na siłę, ale też nie wypowiadajmy się wtedy o tym. A już szczególnie w taki sposób! Nie mając za grosz klasy i kultury osobistej. Praca dziennikarza, praca modelki, księgowego, prawnika - łatwo generalizować... Modelka modelce nierówna, dziennikarz dziennikarzowi także - w tym przypadku szczególnie mocno! #poniżejpoziomu#klasadziennikarz #brakslow - napisała na Facebooku.

Blogerka modowa przytoczyła także wypowiedzi modelek, między innymi Marty Dyks. Ta - podobnie jak pozostali - skrytykowała Lizuta na Facebooku.

Szanowny Panie Lizut! Może i modelki nie muszą mieć mózgu, jednak dziennikarze powinni. Oh, wait! Pan jest dziennikarzem... Bardzo twórcze, bardzo. Słownictwo na 6, profesjonalizm 5, spełnienie zawodowe w plotkarskim programiku chyba też dość wysoko. I na co była ta szkoła, ja się pytam?

Najmocniejsza ze wszystkich była jednak wypowiedź Ewy Wladymiruk, również modelki.

Weź człowieku lepiej zamilcz i wróć do swojej "bardzo ciężkiej pracy", polegającej na wyśmiewaniu ludzi na wizji. Ryj to może i pan ma, my mamy twarze.

Maffashion - komentarzFacebook.com/MAFFASHION.official

 

kas

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (15)
Mikołaj Lizut ostro skrytykował modelki. W branży mody zawrzało. "Weź lepiej zamilcz i wróć do swojej ciężkiej pracy"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Agata Puma

  Oceniono 11 razy 7

  powiedział prawde, a prawda boli - nic dziwnego, ze to towarzystwo pustakow poczuło sie dotkniete...
  no, ale....przed nimi swietlana przyszłosc - intelektualisci, naukowcy, wybitni artysci nie sa dzis zbyt powazani - wiek XXI to Wiek Pustaków, celebrytow, modelek, aktoreczek, bohaterów tabloidów...

 • smith81

  Oceniono 12 razy 4

  gość ma 100% racji.

 • Gość: a

  Oceniono 10 razy 4

  Nawet twarzy ładnej nie trzeba, nie mówiąc już o ładnej dupie (te chude szkapy mają dupę???) O talencie nie wspomnę. Za to trzeba wiedzieć, komu dać

 • vahoo

  Oceniono 8 razy 2

  Sorry, przecież to prosty chłop, jak konstrukcja cepa!! Co on może wiedzieć o takiej pracy, o modelkach, że o modzie już nie wspomnę. W garniturze jak na wiejskiej zabawie, pod krawatem oczywiście " Francja elegancja....A słownictwo z klepiska!!

  A Kupisz odwrotnie, wiecznie niechlujny, jakby niedomyty i niedogolony!! A ubrania ze śmietnika, choć myślę ....markowe!! Nie wiem jak to się stało, że on tak się ...wybił u nas....Kupisz tu, Kupisz tam... !!

 • ateofi

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Lizut potrzebował się dowartościować i zrobił to w najgorszy możliwy sposób. Pokazał, że jest zawistnym chamem i prostakiem. Szkoda! Żal mu dupę ściska, bo nigdy nie zarobi nawet 10% tego, co modelka!

 • Gość: J.

  Oceniono 5 razy 1

  Moim zdaniem ma rację. To całe gadanie o osobowości jest dorabianiem legendy do niczego. Top model jest tego potwierdzeniem.

 • forfiter_jr

  Oceniono 11 razy 1

  Co to w ogóle za kreatura, ten cały Lizut?
  Wygląd, wiedza i poziom o kilometr niższy niż kopacza rowów melioracyjnych pod Ożarowem (bez urazy dla kopaczy i Ożarowa).

 • Gość: -Koneser

  0

  Ciemnogród lubi uogólniać i wrzucać wszystkich do jednego worka....niestety. Zbytnia krótkowzroczność i brak pojęcia o prawdziwej pracy profesjonalnej kadry pracującej daje błędny obraz wielu osobom. Mikołaj być może chciał zbyt dosadnie wyrazić swój pogląd na temat tych ktorzy bardziej się ekscytują modelingiem niż naprawdę mu się poświęcają całym zdrowiem i zaangażowaniem a nie wyłącznie na pokaz.... Są modelki i modele mądrzy, inteligentni niż wielu z was, więc uogólnianie jest krzywdzące jak przy każdej ogólnej ocenie czegokolwiek.

 • pannamigootka

  Oceniono 9 razy -1

  Ciekawe co ten pan... zapomniałam nazwiska .. wychrząka w następnym programie :/ Ja się nie dowiem bo nie oglądam tvn-u , no chyba ,że plotek coś napisze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX