Księżna Kate na sekretnej wizycie. Dlaczego ją ukrywano? Wszystko przez miejsce

Księżna Kate odwiedziła kobiece więzienie HM w Send, w hrabstwie Surrey, gdzie znajduje się centrum pomocy uzależnionym osadzonym. Przed wizytą podjęto specjalne środki ostrożności.

W kobiecym więzieniu HM Send w południowej Anglii osadzone są więźniarki, które odsiadują kary za najcięższe zbrodnie. Tam także znajduje się centrum pomocy dla uzależnionych osadzonych (RAPt). Obie te placówki odwiedziła w piątek księżna Kate. Wizyta odbyła się tajemnicy. Akredytowani na spotkanie dziennikarze nie mogli ujawniać szczegółów wizyty aż do oficjalnego komunikatu Pałacu Kensington. Zarówno zdjęcia, jak i artykuły opublikowano z kilkunastogodzinnym opóźnieniem.

Na teren placówki dziennikarze nie mogli też wnosić żadnych urządzeń elektronicznych: dyktafonów, komórek, laptopów itd. Wszystko przez względy bezpieczeństwa. Więzienie HMP Send objęte jest specjalnym nadzorem.

 

<< ZOBACZ ZDJĘCIA KSIĘŻNEJ KATE >>

 

Więźniarki także nie wiedziały nic o wizycie. Dopiero na 30 min powiedziano im, że odwiedzi ich specjalny gość. Większość jednak typowało Russella Branda, informuje "Daily Mail".

Były bardzo zaskoczone - powiedział portalowi pracownik opieki społecznej. - Miło zaskoczone, oczywiście.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu rzecznika Pałacu wizyta została zorganizowana, ponieważ księżna bardzo interesuje się, jak "organizacje wspierają osoby uzależnione". Żona księcia Williama spotkała się z kobietami objętymi opieką RAPt.

Nie sposób też nie wspomnieć o eleganckiej kreacji księżnej, która na ten dzień wybrała sukienkę marki The Fold ze srebrzystego tweedu za około 2100 zł.

karo

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o: