6-latka daje wykład rozwiedzionym rodzicom. Miliony internautów (i Sharon Stone) pod wrażeniem

Rozwiedzeni rodzice zapominają czasem, że świadkami ich kłótni są dzieci. Jedna dziewczynka miała już tego serdecznie dosyć.

Najpierw wideo z Tianą, 6-latką pouczającą mamę-rozwódkę o znaczeniu przyjaźni (z tatą), ukazało się na Facebooku i zostało obejrzane 10 mln razy. Od kiedy przeniesiono je do Youtube, zyskało kolejne 3 mln wyświetleń. Na czym polega fenomen nagrania?

Tłem dla (kolejnej, jak należy rozumieć) kłótni rozwiedzionych rodziców Tiany była rozpadająca się szafka na buty w garażu. Gdy dorośli skończyli na siebie krzyczeć, dziewczynka zaciągnęła mamę do domu i przemówiła Sherry do rozsądku.

Czy jesteś gotowa być jego przyjaciółką? - dziewczynka zapytała.

Tak? - kobieta odparła pytająco.

Mała wytłumaczyła matce, że ta nie powinna mieć zawsze tak wysoko ustawionej poprzeczki. Żeby trudna przyjaźń była możliwa, czasem trzeba zacząć od podstaw.

Chcę, żeby wszystko było 'niżej'. Po prostu, postaraj się.

Ok - mama śmiejąc się przytakuje córce.
Nie chcę, żeby ktoś was z tatą zastąpił, żebyście byli niemili dla siebie. Chcę, żebyś z moim tatą była pogodzona, żebyście byli przyjaciółmi. Sama też nie chcę być niemiła. Po prostu chciałabym, żeby wszyscy byli przyjaciółmi. Jeżeli ja mogę być miła, wszyscy możemy być mili.

Sześciolatka chciałaby, żeby wszyscy się uśmiechali i żeby "wszystko było tak dobre, jak to możliwe". Miała też przekaz dla świata.

Jeżeli będziemy żyć w świecie, gdzie wszyscy są dla siebie niemili, staniemy się potworami. Będziemy się zjadać i nikogo nie będzie, tylko potwory. Wszyscy musimy być ludźmi. I ja, i moja mama, wszyscy. Ja po prostu chcę, żeby był spokój.

Wypowiedzianą prostymi słowami mądrą radę o potrzebie spokojnego dogadywania się pokazała swoim fanom m.in. Sharon Stone, a internauci spodziewają się zobaczyć dziewczynkę w show Ellen Degeneres.

Tak zaś wygląda samo nagranie.

 

Wpis Sharon StoneScreen z Facebook.com/sherryischerry

 

Wpisy na Facebooku o 6-letniej TianieScreen z Facebook.com/sherryischerry

socha

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o: