Jarosław Kuźniar po raz pierwszy w "Dzień Dobry TVN". Współprowadząca nazwała go... "Darkiem". Był też specjalny test

Jarosław Kuźniar od 7 września stał się pełnoprawnym członkiem ekipy "DD TVN". Razem z Anną Kalczyńska poprowadził swój pierwszy program i nie było to dla niego łatwe zadanie, bo produkcja przygotowała mu specjalny test.

Jeżeli czyjaś zmiana stanowiska jest określana jako "transfer roku", to znaczy, że to wydarzenie budzi emocje. W przypadku nowej zawodowej roli Jarosława Kuźniara, tak właśnie było. Gospodarz "Poranka TVN24" 7 września poprowadził swoje pierwsze wydanie "DD TVN". Nie było łatwo. Po pierwsze ciążyła na nim ogromna presja. Już od kilku dni w mediach panowało ogromne poruszenie, które było nie mniejsze także u widzów. Chyba wszyscy byli ciekawi (ja także), jak dziennikarz kojarzony głównie z politycznymi tematami poradzi sobie ze swobodniejszą atmosferą pasma śniadaniowego.

Anna Kalczyńska i Jarosław Kuźniar znają się już od wielu lat, jednak jak dziennikarka sama stwierdziła, "muszą nauczyć się ze sobą pracować". Duet nie miał wcześniej żadnych prób, zdenerwowanie udzieliło się obojgu. Przez przypadek Kalczyńska nazwała swojego antenowego partnera "Darkiem", ten jednak wybrnął z całej sytuacji z humorem.

Byle nie Robert - zażartował Kuźniar, nawiązując do swojego poprzednika u boku Kalczyńskiej - Roberta Kantereita.

Humor nie opuszczał Kuźniara przez prawie 3 godziny trwania programu. Świetnie zapanował nad nerwami i z dystansem podchodził do swoich braków wiedzy w pewnych obszarach, zwłaszcza show-biznesowych.

Ostrzegano mnie przed pewnymi tematami. Przede wszystkim przed show-biznesowymi, ale też kuchnią - powiedział Kuźniar w rozmowie z nami.

Anna Kalczyńska, Jarosław Kuźniar razem po raz pierwszy w MICHAL WARGIN / EAST NEWS

Nie mogło zabraknąć słynnego ironizującego tonu Kuźniara, który ujawnił się już w pierwszej rozmowie około show-biznesowej - z Marcinem Tyszką i Katarzyną Sokołowską o kolejnej edycji "Top Model".

Czy ja mogę zadać to pytanie, które dociska, pozwala nie odpowiedzieć wprost... Uwaga! Co nas czeka w piątej edycji programu? - spytał na wizji.

Pierwszy odcinek Kuźniara upłynął jednak pod znakiem Balu Fundacji TVN, a więc głównie tematyki związanej z gwiazdami, kreacjami, a zwłaszcza zaręczynamiAgnieszki Szulim i Piotra Woźniaka-Staraka. Jednak rozmowa o sobotniej imprezie była dopiero początkiem. Po niej Anna Kalczyńska z pomocą Agnieszki Jastrzębskiej zrobiła Kuźniarowi mały test. Najpierw musiał podać imię i nazwisko gwiazdy, której zdjęcie pokazywało się na ekranie. Bezbłędnie odgadł jedynie Natalię Siwiec. Twarzy Jessiki Mercedes nie skojarzył, ciekawie zrobiło się, gdy na ekranie pojawił się Robert Kupisz.

A to ten pan, który koszulki za 5 zł sprzedaje po 150 - odparował z rozbrajającą szczerością Kuźniar, nawiązując do skandalu, kiedy to Paweł Deląg narzekał na jakość koszulek od Kupisza.

O ile nad rozpoznawaniem twarzy gwiazd Kuźniar musi jeszcze popracować, to brawurowo poradził sobie z drugą częścią testu - quizem. Musiał odpowiedzieć, co to jest zalotka, baskinka i ombre. Uwaga, wszystkie odpowiedzi były prawidłowe! Test zaliczył więc prawie na piątkę i na tyle można też ocenić całościowo jego pierwszy występ.

Kuźniar, jako zdystansowany, poważny dziennikarz, zdawał się nie do końca pasować do telewizji śniadaniowej, paradoksalnie moim zdaniem to jego największy atut. Nie jest ekspertem w tematach show-biznesowych? I dobrze, mam nadzieję, że swoim surowym okiem, którym do tej pory wnikliwie oceniał polityków i ich wypowiedzi, spojrzy teraz z dystansem na polskich celebrytów, a potem nie będzie miał oporów, by z właściwą sobie ironią skomentować ich poczynania. Czy będzie to robił? Komentarz odnośnie koszulek Roberta Kupisza nie pozostawia chyba najmniejszych wątpliwości, że Kuźniar, choć lakierki zamienia na ranne pantofle, to nie odwiesza do szafy ostrza swojego języka.

Press Junket - Jaroslaw Kuzniar w DD TVN, 07.09.2015, fot. WBF/Marek Kudelski na zdj. Jaroslaw KuzniarMAREK KUDELSKI

Zuzanna Iwińska

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Czy Jarosław Kuźniar pasuje do 'DD TVN'?
Więcej o:
Komentarze (80)
Jarosław Kuźniar po raz pierwszy w "Dzień Dobry TVN". Współprowadząca nazwała go... "Darkiem". Był też specjalny test
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Dżon mąż Dżoanny

  Oceniono 17 razy 5

  Typowy czereśniak. Typowy.

 • observanto

  Oceniono 4 razy 4

  Cała Polska wstrzymała oddech!

 • marcelito

  Oceniono 5 razy 3

  Pani Zuzanno niech pani nie wylizuje rowa Kuźniarowi aż tak ostentacyjnie, bo to jest "trochę" obrzydliwe. I tutaj miałem sobie tradycyjnie pokpić ze stażystki Plotka po "dziennikarstwie" w "Wyższej" Szkole Kosmetologii. Ale z ciekawości sprawdziłem panienkę i okazuje się, że to polonistka po Uniwersytecie Warszawskim(sic!). Cholera, Pani Zuzanno, ja za wszystko przepraszam co w Waszych kierunku napisałem przez te wszystkie lata i błagam Panią: proszę powiedzieć, że to wszystko dla jaj i kasy, bo naprawdę się załamię ze świadomością, że młodzież ma teraz takich polonistów. Proszę napisać, że Wy tak serio to znacie język polski a z google translate korzystacie tylko dla beki, PLEASE!

 • Gość: observer

  Oceniono 11 razy 3

  Dlaczego Kuźniar przeszedł do "DD TVN"? Bo w "DD TVN" jest darmowe żarcie :)

 • Gość: ja

  Oceniono 2 razy 2

  TVN ma własny serwis. Ma więcej pieniędzy od was bo nikt już Wyborczej nie kupuje i chyba wam też płacą za tę nachalną promocję.

 • krzysio333

  Oceniono 6 razy 2

  Pytania takie jak w referendum. Bez sensu. Dlaczego nie ma pytania " Czy Jarosław Kuużniar jest na tyle obiektywny aby prowadzić program w telewizji?. Nie proponuję telewizji TVN bo to jest raczej niemożliwe.

 • Gość: buc

  Oceniono 8 razy 2

  czy ktos to oglada?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX