Niewprawne oko mogło to przegapić. Prezydent całą uroczystość wyglądał tak samo, za to jego żona i córka...

Uroczystości związane z objęciem przez Andrzeja Dudę urzędu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej to kopalnia zdjęć, nagrań i artykułów - komentujących w różnym tonie to podniosłe wydarzenie. Odcinając się od polityki, proponuję przyjrzeć się wizerunkowi pary prezydenckiej i ich latorośli. Jednak nie z punktu widzenia znawcy mody (czy to pasuje do tego i czy jest to zgodne z najnowszym trendem?), a z - ujmijmy to dostojnie - antropologicznym zacięciem.

No dobrze, porzućmy ten poważny ton i do rzeczy. Wszyscy troje: prezydent Andrzej Duda, jego żona Agata i córka Kinga wyglądali bardzo elegancko - porządnie i schludnie. O paniach można nawet powiedzieć, że wyglądały podwójnie elegancko. Panie bowiem, w tzw. międzyczasie przebrały się w inne kreacje. Na ceremonii zaprzysiężenia pani prezydentowa wystąpiła w ciemnym komplecie - spódnica i marynarka z delikatnym białym wykończeniem, później, podczas uroczystości przejęcia przez prezydenta zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi: w białym żakieciku z czarnym wykończeniem. Nie sposób zauważyć, że zmieniła strój.

Agata DudaAG

Trochę inaczej sprawa wygląda u prezydentówny - tu niewprawne oko mogłoby przegapić, że nastąpiła zmiana sukienki: obie czarne, z rękawkiem trzy-czwarte. Zdobienia z przodu, kołnierzyk lub jego brak i wykończenie kreacji numer dwa koronką - nie pozostawiają wątpliwości: Kinga Duda także przebrała się między jedną uroczystością a drugą. Pan prezydent pozostał w tym samym, świetnie skrojonym garniturze. Jeśli nawet po drodze się przebrał (taki upał, kto wie? Może zmienił koszulę, choć sądząc po jego napiętym grafiku byłoby to niezłym wyczynem) - to wciąż wyglądał tak samo. Czy coś w tym złego?

Kinga DudaEast News/AG

Nie. Miło, że wszyscy tak pięknie się prezentowali. Ja się tak tylko zadumałam nad tym, że w sumie to jest to jakiś przymus i wręcz oczekiwanie, by kobiety zawsze pojawiły się w nowych ciuchach, co wydarzenie, choćby te okazje dzieliły dwie godziny.

Kto to widział, by przyjść w tej samej kiecce na dwie różne imprezy?! Żadna gwiazda nie popełni takiej gafy, a - czy tego chcą czy nie - wchodząc w zasięg obiektywów aparatów pani prezydentowa i prezydentówna zyskują status bliski gwiazdom. Przecież zdjęcia z wydarzenia o 12 będą funkcjonować odrębnie z tymi z wydarzenia o 15. Należy więc zadbać - by wyglądać na jednych zupełnie inaczej niż na drugich. Nie dotyczy to oczywiście w takim stopniu mężczyzn (no, może gwiazdy popu płci męskiej też powinny o to zadbać, ale polityk? Niekoniecznie), wręcz bylibyśmy zaskoczeni, gdyby pan prezydent dokonał rewolucyjnej przemiany odzienia między dwiema uroczystościami tego samego dnia.

Męczące to i wymagające nie lada logistyki, bo gdy sobie pomyślę, ile czasu nieraz potrzebuję, by skompletować strój na jakąś poważną imprezę, to zalewa mnie zimny pot na myśl, że musiałabym jednego dnia wystąpić w dwóch takich wykwintnych i różnych kreacjach. No i ja chadzam na takie ważne wydarzenia wymagające specjalnego looku raz na kwartał, a tu przecież codziennie trzeba wyglądać jak milion dolarów! Nie zazdroszczę.

Gosia Tchorzewska
Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (92)
Niewprawne oko mogło to przegapić. Prezydent całą uroczystość wyglądał tak samo, za to jego żona i córka...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Oceniono 291 razy 231

  Nie widze niczego dziwnego w tym ze obie panie sie przebrały. Panuja tropikalne upały a one były cały czas "on line" na powietrzu, trudno zeby tkwiły w przepoconych ciuszkach na kolejnej uroczystosci. Wbrew temu co sugeruje "Plotek" prezydent tez zapewne zmienił koszulę i nie jest to zaden logistyczny Mount Everest. :)

 • do_podziwu

  Oceniono 130 razy 56

  " Na ceremonii zaprzysiężenia pani prezydentowa wystąpiła w ciemnym komplecie -....... podczas uroczystości przejęcia przez prezydenta zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi: w białym żakieciku ...... Nie sposób zauważyć, że zmieniła strój." - bzdura - “Nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne!”,

 • Gość: warmiak

  Oceniono 198 razy 34

  według PiSu Polska jest w ruinie co nie przeszkadza rodzince PiSowskiego prezydenta kupować kreacje za kilka tys. zł

 • Gość: jerwit

  Oceniono 33 razy 25

  Czy zmiana odzieży w tak upalny dzień to coś wyjątkowego? Człowieku, weź się ogarnij!

 • Gość: bubu

  Oceniono 197 razy 15

  Kraj w ruinie...dzieci głodne...jak to pisss..dzielce twierdzą ..

  A one się stroją ...
  A Jaruś ,lekką rączką za obstawę ,wydaje 2-ie bańki rocznie...buahahaha

  No a Duda w dudobusie - przez kolejne 2a-3y miesiące...
  Tyle kasy w piss duu idzie...
  Czyli ,mają nas w du_pie..

 • observanto

  Oceniono 37 razy 11

  Jedno jest pewne, teraz kuchnia w Pałacu będzie serwowała posiłki nie w tonach, a w porcjach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX