Pogrzeb Jana Kulczyka. Miliardera pożegnała rodzina, świat biznesu i polityki. Kwaśniewscy, Olejnik, Starak, Adamczyk...

W środę przed południem w klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu odbyły się uroczystości żałobne Jana Kulczyka. Miliardera pożegnali najbliżsi oraz przedstawiciele świata biznesu, polityki i show-biznesu.

Jan Kulczyk zmarł w nocy z wtorku na środę ubiegłego tygodnia w wiedeńskiej klinice w wyniku powikłań po zabiegu, jaki tam przeszedł. Bezpośrednią przyczyną śmierci biznesmena był zator żylno-płucny. Miał 65 lat. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w środę o 11:30 w klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Według wcześniejszych szacunków rodziny, miało w nich wziąć udział co najmniej pięć tysięcy osób.

Bliscy współpracownicy Jana Kulczyka przyznali, że do wtorku swoje przybycie potwierdziły delegacje z ok. tysiąca instytucji, fundacji, publicznych spółek, prywatnych firm, banków z Polski i z zagranicy: Niemiec, Francji, Szwajcarii, USA czy Kanady. Udział w pogrzebie zapowiedali m.in. pracownicy Muzeum Żydów Polskich (Kulczyk wsparł 20 mln zł dokończenie budowy muzeum) i Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Na liście gości znaleźli się byli prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska oraz Leszek Miller, były premier, szef SLD.

em

Więcej o:
Komentarze (148)
Pogrzeb Jana Kulczyka. Miliardera pożegnała rodzina, świat biznesu i polityki. Kwaśniewscy, Olejnik, Starak, Adamczyk...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • trombozuh

  Oceniono 508 razy 266

  Kulczyk pierwszą większą kasę zarobił, bo Wałęsa postanowił od niego kupić auta dla policji. Bez żadnego przetargu, porównywania ofert i tym podobnych bzdur. I bez targowania. Przysługa za przysługę. Jaką przysługę zrobił Kulczyk Bolkowi? Możemy się tylko domyślać, pewnie była to jakaś ładna, elegancka teczka.
  Każdą następną setkę milionów Kulczyk zarabiał tak samo. Niczego nie produkował. Nic nie wymyślał, niczego nie unowocześniał. Po co? Do zarabiania setek milionów albo miliardów wystarczała mu najzwyklejsza kartka papieru i długopis. I oczywiście minister, który składał na tej kartce podpis. I tak, jeden minister, obecnie bardzo szanowany ekspert, sprzedał Kulczykowi państwowe akcje TP za 16milionów. Zaraz potem Kulczyk te akcje odsprzedał za 800 milionów....
  I dlatego właśnie Wyborcza tak kocha Kulczyka. A ludzie buczą na Powązkach.

 • bacowa

  Oceniono 371 razy 159

  Można z tego zrobić listę osób siedzących w kieszeni Kulczyka.

 • Gość: poznanianka

  Oceniono 211 razy 135

  Wspaniała uroczystość....A ilu tam agentów))))

 • Gość: jingo

  Oceniono 169 razy 117

  To ile on tam zarobił na TPSA, sprzedaży bez przetargu VW dla policji czy ostatniej "prywatyzacji" Ciechu? Dziękujmy Bogu że nie udało mu się zrobić szwindla i sprzedać ruskim Lotosu. Taki to on był byzmesmen, który kręcił lody z politykami i zarobił krocie na majątku WSZYSTKICH POLAKÓW.

 • goscniedzielny

  Oceniono 249 razy 113

  Cała zakonspirowana agentura PRLu przybyła. Wrzucić tam teraz granat.

 • public_enemy_uk

  Oceniono 168 razy 88

  najlepsze wałki robiły zawsze razem ramię w ramię komuchy z kosciołem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX