Filip Chajzer po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego: Dowiedziałem się, że nie jestem patriotą. I mocna odpowiedź internautki

Filip Chajzer nie jest patriotą? Taki wniosek wysnuł dziennikarz z przemówienia Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński w trakcie przemówienia wygłoszonego na XXIV Pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę bardzo precyzyjnie określił kształt polskiego patriotyzmu.

Nie ma w Polsce innej nauki moralnej, niż ta, którą głosi Kościół i nawet, gdyby ktoś miał wątpliwości, nawet gdyby ktoś nie wierzył, ale był polskim patriotą, to musi to przyjąć. Musi przyjąć, że nie ma Polski bez Kościoła - powiedział między innymi prezes PiS.

Słowa te wywołały niezgodę i "smutek" Filipa Chajzera, który, jak przyznał w opublikowanym na Facebooku wpisie, nie pasuje do takiej koncepcji patriotyzmu.

Właśnie dowiedziałem się od byłego i pewnie przyszłego (realnego) premiera, że nie jestem patriotą... I ogarnął mnie smutek bo całe świadome życie tak bardzo starałem się być... Znam wiersz o Polaku Małym i piosenkę o Warszawskich Dzieciach. Wiem gdzie w moim mieście stały barykady i gdzie zapalić światełka pierwszego sierpnia. Zawsze kiedy trzeba wywieszam flagę, chodzę na wybory, płacę podatki co do złotówki, dam w pysk każdemu, kto obrazi mój kraj i moje miasto (idąc w dym za Grzesiukiem). Zabieram dziecko do Muzeum Wojska Polskiego i Powstania Warszawskiego. Byliśmy też w Grunwaldzie, na Wawelu i kilku defiladach. Maturę z historii zdałem na 6 - fakt, że na ustnym wylosowałem ostatni wykuty przed wyjściem z domu temat o Gierku ale 6 na papierze jest. I nagle ZONK.

Wpis doczekał się prawie 200 komentarzy, w większości popierających oburzenie dziennikarza. Ten wydaje się najtrafniej oddający myśli komentujących internautów:

Nie martw się, człowieku, jest nas takich dużo, przetrzymamy i ten jesienny szał, zresztą mamy szansę jeszcze, że wybory nie zrobią z nas zdrajców na najbliższe lata - napisała internautka.

Mocne? I w punkt.

Patriota czuje. Żaden człowiek i jego opinia nie uczyni z nikogo patrioty. Osoba lubiąca określać i przypisywać innym role, często ma problem z samoakceptacją i skupia też podobnych do siebie. Nie dajmy się zwariować. Zacznijmy szanować siebie i bliskich znajomych. Wtedy nic nam nie grozi. Każdy, kto kocha ziemię pod stopami, każdy, kto zna jej historię, ten jest Patriotą - napisał inny internauta.

I też trafił w punkt. A Wy jak sądzicie? Zagłosujcie w naszej sondzie. Przy okazji, posłuchajcie, co o Jarosławie Kaczyńskim sądzi Joanna Krupa.

Komentarz na profilu Filipa ChajzeraScreen z Facebook.com/Filip Chajzer

Komentarze na profilu Filipa ChajzeraScreen z Facebook.com/Filip Chajzer

 

A tu pełna wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego.

alex

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Zgadzasz się ze słowami Jarosława Kaczyńskiego?
Więcej o:
Komentarze (33)
Filip Chajzer po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego: Dowiedziałem się, że nie jestem patriotą. I mocna odpowiedź internautki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fanizymiko

  Oceniono 97 razy 63

  Jarosław Bezzębny - Polskizbawiciel powinien zjeść Snickersa, bo strasznie gwiazdorzy:))

 • amorvertical11

  Oceniono 98 razy 60

  "Musi to przyjąć" stwierdził Jarosław Polskęzbaw.
  Słuchaj mały onanisto z kotem - musi to w twojej bolszewii.

 • wyboga

  Oceniono 81 razy 45

  Kto by się przejmował gadaniną małego kunusa, ustawicznie - przynajmiej takie robi wrażenie- pobierającego dopalacze. Mogę zostać wrogiem Polski, zdrajcą, nie katolikiem itd. jeżeli "maleńkiemu" to przynosi ulgę i przyjemność, niech się podnieca nawet do momentu osiągnięcia orgazmu, bo tylko w ten sposób może to u niego wystąpić.

 • Gość: Jan Wiktor I

  Oceniono 34 razy 24

  Wielebny pomylił Polskę z Katolandem ?

 • Gość: Cień

  Oceniono 36 razy 22

  Co ten Pan Chajzer gada?Nie widzi jak jest?Niema Polski bez kościoła!Niema miasta bez kościoła,niema wioski bez kościoła,niemalże ulicy niema bez kościoła,co kawałek kościół i plebania jeszcze większa od kościoła.Prezes prawdę mówi!!!

 • Gość: ewitalol

  Oceniono 28 razy 18

  Po wygranych jesiennych wyborach PIS będzie zatrudniał w publicznej telewizji i publicznym radiu samych patriotów.
  Zwolnione zostaną wszystkie osoby, które pracowały tam za rządów PO, tak jak niegdyś były zwalniane osoby, które pracowały za komuny. Nowo przyjmowani będą musieli wypełnić ankietę, czy są katolikami, czy chodzą do kościoła itp itd.
  No cóż, taki mamy klimat.

 • Gość: 1000000

  Oceniono 29 razy 15

  Strach pomyslec do czego ten oblakany, fanatyczny kociarz bedzie zdolny.
  Rezim wprowadzi na 100%.

 • guru133

  Oceniono 26 razy 12

  W pierwszej chwili pomyślałem że kurdupel znowu jest na dopalaczach, ale po głębszych przemyśleniach doszedłem do wniosku że jednak nie, tylko wystraszył się iż straSzydło przekona wyborców i po wyborach trzeba będzie przejąć rządy, co doprowadzi znowu do błyskawicznej kompromitacji ideologii PiSlamu, więc lepiej popsuć jej szyki i dalej dostatnio żyć w opozycji na koszt podatnika. Dla Polski jednak będzie lepiej kiedy PiSlam pozostanie w opozycji, chyba że chcemy powtórzenia w naszym kraju greckiego scenariusza i przejęcia faktycznych rządów przez funkcjonariuszy Kościoła Polsko Pedofilskiego.

 • John Smith

  Oceniono 1 raz 1

  Prezes-kurdupel Jaroslaw Polskezbaw to kotoyebiec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX