Chrzest księżniczki Charlotte. Oto pierwsze wspólne zdjęcia CAŁEJ rodziny

Chrzest księżniczki Charlotte odbył się 5 lipca o godz. 17:30 polskiego czasu w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham w hrabstwie Norfolk. Znajduje się on w pobliżu Anmer Hall - posiadłości książęcej pary.

To pierwszy raz, gdy całą rodzinę mogliśmy zobaczyć w komplecie. Księżna Kate, książę William, książę Jerzy i księżniczka Charlotte zjawili się na uroczystości, w której brało udział 21 gości - najbliższa rodzina i chrzestni księżniczki.

Księżna Kate wystąpiła w bieli i prowadziła tradycyjny wózek z 9-tygodniową księżniczką. Zaś książę Jerzy szedł obok swoich rodziców, ściskając mocno dłoń ojca - opisuje "Daily Mail".

Księżna miała na sobie zestaw od Alexandra McQueena (ten dom mody zaprojektował jej suknię ślubną oraz kreację na chrzest Jerzego) i kapelusz od Jane Taylor.

Można było usłyszeć płacz księżniczki Charlotte, gdy zbliżała się do kościoła, a Kate musiała ją podnieść, by ją uspokoić - wyjaśnia portal.
<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Strój, w którym wystąpił książę Jerzy został zaprojektowany przez Rachel Riley i jest repliką tego, w którym 30 lat temu książę William udał się na spotkanie z nowo narodzonym księciem Harry'm.

Kościół św. Marii Magdaleny można uznać za miejsce symboliczne, bowiem 54 lata temu to właśnie tu odbył się chrzest babci Charlotte - księżnej Diany. Co więcej, w rodzinie królewskiej od trzech pokoleń (120 lat) chrzest odbywał się w jednym z królewskich pałaców, teraz stało się inaczej. Dlatego też plac przed kościołem św. Marii Magdaleny w Sandringham został otwarty, tak by chętni mogli zobaczyć małą księżniczkę.

Ceremonię poprowadził arcybiskup Canterbury Justin Welby, pomagał mu wielebny Canon Jonathan Riviere. Oficjalnym fotografem ceremonii jest Mario Testino i pewnie niedługo do mediów zostaną przekazane portrety rodziny jego autorstwa. To właśnie on jest autorem zdjęcia z zaręczyn Kate Middleton z księciem Williamem.

Strój, jaki miała na sobie księżniczka nie jest przypadkowy - ten sam miał w trakcie chrztu jej brat, książę Jerzy - zaprojektowała go Angela Kelly i jest on repliką szaty córki królowej Wiktorii z 1841 roku.

Informacja o tym, kto zostanie rodzicami chrzestnymi księżniczki, została ogłoszona dopiero rano w dniu chrztu. Księżniczka ma pięciu rodziców chrzestnych i są to: kuzynka księcia Williama, Laura Fellowes, kuzyn księżnej Kate, Adam Middleton, a także przyjaciele pary: Thomas van Straubenzee, Sophie Carter i James Meade. Pojawiła się także królowa Elżbieta II, książę Filip, Pippa Middleton i rodzice księżnej Kate, Carole Middleton i Michael Middleton Po zakończeniu ceremonii, cała rodzina pozowała do zdjęć przed kościołem.

Życzenia rodzicom księżniczki złożył już premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, który napisał na Twitterze:

Moje najlepsze życzenia dla księcia i księżnej Cambridge z okazji dzisiejszych chrzcin księżniczki Charlotte - napisał.

Księżniczka Charlotte Elżbieta Diana przyszła na świat 2 maja w Londynie. Chrzest księcia Jerzego odbył się 23 października 2013 roku w Kaplicy Królewskiej w Pałacu Św. Jakuba. Wówczas fotografem był Jason Bell.

Vic

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (37)
Chrzest księżniczki Charlotte. Oto pierwsze wspólne zdjęcia CAŁEJ rodziny
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: feliz_madre

  Oceniono 100 razy 60

  Mały książę ma na imię George! Nie żaden Jerzy. Analogicznie jak księżna to Kate a nie Kasia. Dobrze że z Charlotte nie zrobiliście Jabłecznika...

 • Gość: zyzia

  Oceniono 64 razy 52

  brak konsekwencji: William. Kate, Jerzy, Charlotte - zdecydujcie się w jakiej formie podajecie imiona

 • Gość: sdfv

  Oceniono 55 razy 47

  Charlotte Elżbieta Diana? Chyba Karolina Elżbieta Diana. Może trochę konsekwencji i trzymania się przyjętych zasad, że imiona członków rodzin królewskich tłumaczymy. Wszystkie a nie tylko wybrane!

 • Gość: boo-boo

  Oceniono 18 razy 16

  "..księżna Kate..."- dobrze, że nie napisaliście gdzieś królowa Ela albo książę Will.
  No ale czego można spodziewać się po gimbazie- wakacje w pełni.

 • Hanna J.

  Oceniono 22 razy 14

  Mały Jerzyk wymiata... nic sobie nie robi z dworskiej etykiety;)))

 • Gość: ja

  Oceniono 6 razy 4

  Klikam ku... w 43 slajdy. Już właśnie, natychmiast.

 • Gość: blablabla

  Oceniono 31 razy 3

  Chrzest?! Kto to widział w nowoczesnym świecie!

 • Gość: pd

  Oceniono 9 razy 1

  Chrzest? Ale zacofany ciemnogród. Zero postępu. Przydałaby się im prenumerata "Faktów i Mitów", "Nie" czy "Gazety Wyborczej".

 • jan.w2

  Oceniono 2 razy -2

  To się nazywa mieć farta w życiu. Dzięki urodzeniu można opie...ć się do końca życia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX