Rafał Maserak poprosił sąd o zmianę kary. Miał odpracować społecznie 120 godzin

Rafał Maserak za obrażanie policji miał pracować społecznie 20 godzin w miesiącu przez pół roku. Chce innej kary.

Popularny tancerz usłyszał wyrok, teraz musi ponieść karę. Chodzi o scysję z policją w Toruniu w 2013 roku. 31 marca tego roku zapadł wyrok skazujący go na 120 godzin społecznych. Rafał Maserak liczy, że uda mu się odrobić winę w inny sposób.

Zakres i termin prac nadal nie został wyznaczony. Odpowiada za to kurator i sekcja wykonawcza. Pan Maserak skierował do sądu pismo o zmianę zasądzonych prac społeczny na inną formę kary. Jego wniosek będzie rozpoznany 9 sierpnia - powiedziała Plotek.pl rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie.

Przypomnijmy, że zorganizowana przed dwoma laty huczna zabawa z przyjaciółmi w Toruniu skończyła się dla Rafała Maseraka sprawą karną. Poszło o wyzwiska kierowane w stronę wezwanej do imprezowiczów policji i stawianie "czynnego oporu". Mundurowi musieli użyć wobec niego gazu.

Oskarżyciel chciał dla tancerza pół roku więzienia lub 2200 zł kary finansowej, sąd uznał prace społeczne za dotkliwszą karę.

Grzywna to dla niego żadna kara, bo jest dobrze sytuowany - mówił w uzasadnieniu sędzia Tomasz Łętowski. - Nie wymaga też surowszego potraktowania jak przestępca, bo nie jest zdemoralizowany, choć bardzo przykre jest, że będąc znany i uzdolniony znieważył policjantów. Szkoda, że nie można go stawiać jako przykład dla młodych ludzi. Sąd jednak ufa, że był to wybryk.

Maserak próbował odwołać się od wyroku. Nieskutecznie. Dlaczego chce zmienić formę kary? Możliwe, że chodzi o kolidujące terminy prac społecznych z pracą przy "Tańcu z Gwiazdami".

socha

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (9)
Rafał Maserak poprosił sąd o zmianę kary. Miał odpracować społecznie 120 godzin
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fanizymiko

  Oceniono 24 razy 24

  "(..) sąd uznał prace społeczne za dotkliwszą karę."

  Sąd powinien być nieugięty. Wszystkim dobrze to zrobi. Maserak poczyta o sobie w kloacznych mediach, kloaczne media zarobią na fotach Maseraka pielęgnującego rabatki na skwerze, gawiedź zawyje z radości, że "pan z telewizji" zapieprza z grabkami a kolejny celebryta uspokoi się w czasie robienia głupot i zastanowi się czy chce to samo przeżyć co Maserak.

 • zez

  Oceniono 18 razy 18

  Może pozbierałby pety przy kilku warszawskich przystankach...

 • rabarbara

  Oceniono 10 razy 10

  Wstydzi się dziubasek?

 • diosko

  Oceniono 3 razy 3

  Powinno tak zostać, gość bezczelnie myśli że zapłaci i kasą załatwi wszystko. To będzie dla niego nie kara ale transakcja. Dlatego powinien zamiatać przystanki nauczy się pokory dla czyjejś pracy.

 • browaryr

  Oceniono 4 razy 2

  do kamieniołomu z nim-tepy przecinak złamany młotek i bruk niech robi.

 • Gość: body&brain

  Oceniono 2 razy 2

  Nieco muzulmanski typ urody, wyglada jak przybysz z Afryki Polnocnej.

 • Gość: Cień

  Oceniono 2 razy 2

  "Grzywna to dla niego żadna kara, bo jest dobrze sytuowany " To może taka grzywna,która jednak będzie karą?Cóś słabo ten pan sędzia kombinuje!!!"Nie jest zdemoralizowany"...A może jakby się dokładnie przyjrzeć?..".Przykre,że będąc znany i uzdolniony znieważył policjantów"...KABARET!!!Za przykład dla młodych ludzi według mnie nie można go stawiać z wielu innych powodów.Z resztą,czy sąd jest od stawiania ludzi za przykład?
  Myślę,że policjantowi jest naprawdę wszystko jedno czy go znieważa kibol ,czy nawalony bardzo znany i uzdolniony komediant.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX