Maciej Zień "zabrał część kolekcji i kilkadziesiąt tysięcy" z siedziby spółki? Ostre oświadczenie. "Interweniowała policja"

Spółka Zień w środę wystosowała oświadczenie, w którym opisuje swoje perypetie z projektantem marki - Maciejem Zieniem. Miał on przed wyjazdem do Brazylii zabrać sporą część ubrań i gotówki, a markę zostawić w tragicznej kondycji finansowej. Na tym nie koniec.

Maciej Zień to jeden z najbardziej popularnych polskich projektantów. W polskiej branży modowej szybko wzniósł się na sam szczyt, a jego nazwisko pojawiało się obok nazwisk takich projektantów jak Paprocki&Brzozowski czy Gosia Baczyńska. Szył kreacje dla gwiazd, do fanek jego talentu należały m.in. Aneta Kręglicka czy Grażyna Szapołowska. To on zaprojektował suknię, w której Agata Kulesza pojawiła się na gali Oscarów. Ale wszystko wskazuje na to, że projektant i jego marka mają bardzo poważne problemy.

Projektant wyjechał ostatnio do Brazylii, gdzie wziął ślub ze swoim ukochanym. Na Facebooku informował o tym, że jest zakochany, szczęśliwy, pracuje nad nową kolekcją. Ale zdaniem Spółki jego wyjazd był spowodowany także problemami finansowymi firmy. Spółka Zień wydała w środę oświadczenie, w którym dokładnie opisuje problemy, jakie miała z projektantem w ostatnim czasie.

W imieniu Spółki Zień w związku z informacjami krążącymi w mediach informujemy, iż w marcu Maciej Zień wyjechał na urlop do Brazylii zabierając część kolekcji oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce bez zgody i wiedzy Spółki, pozostawiając Spółkę w bardzo dużym zadłużeniu. Po zakończeniu planowanego urlopu nie pojawił się w siedzibie Spółki, przez długi czas nie kontaktując się ze Spółką i jej pracownikami.
W okresie swojej nieobecności Maciej upoważnił osoby niezwiązane formalnie ze Spółką, aby w jego imieniu wyniosły wszystkie projekty Spółki Zień - czytamy w oświadczeniu.

Projektant od kilku dni jest znów w Polsce. Pojawił się w butiku i znów próbował wynieść towar. Spółka opisuje, że sprawa zakończyła się interwencją policji.

Dnia 16.06.2015 r. projektant pojawił się w butiku na kilka minut przed zamknięciem i wyniósł towar na szacowaną wartość kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podobna próba miała miejsce również dzisiaj, co zakończyło się interwencją policji. Rosnące zadłużenie Spółki zmusiło nas do rozpoczęcia wyprzedaży asortymentu w celu zaspokojenia roszczeń wierzycieli. Pomimo zaistniałych wydarzeń zarówno Spółka Zień, jak i butik przy ulicy Mokotowskiej 57 dokładają wszelkich starań, aby sytuacja ta została rozwiązana polubownie - czytamy.

Kontaktowaliśmy się z projektantem, ale niestety jego numer nie odpowiada.

ZieńFacebook.com/Zień

jus

Więcej o:
Komentarze (25)
Maciej Zień "zabrał część kolekcji i kilkadziesiąt tysięcy" z siedziby spółki? Ostre oświadczenie. "Interweniowała policja"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: sam

  Oceniono 171 razy 119

  Pierwsze kłotnie w brazylijsko-polskim "malżeństwie"? "Malzonek" zażądal kasy? "żona" bez pieniedzy nie ma prawa wrocic. Zakochana "kobiete" stać na wiele...

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 105 razy 97

  Wysokie mają alimenty w tej Brazylii.

 • Krzysztof Krzypo

  Oceniono 109 razy 95

  Taki drugi Kaszubski.... wykreowany przez media on sam jak i jego żałosna marka.

 • Gość: 13f

  Oceniono 101 razy 83

  Już dobrą dekadę temu było oczywiste, że jest to zwykły cinkciarzowy cwaniaczek. I teraz wielkie zdziwienie? No błagam, przecież to na pierwszy rzut oka pospolita, prowincjonalna menda,

 • zalep

  Oceniono 80 razy 70

  Cwany inaczej?

 • Gość: xxx

  Oceniono 63 razy 51

  Wszystko popsuł ten pokaz w kościele,potem było już tylko gorzej...

 • Gość: ola

  Oceniono 43 razy 37

  kozuchowsa tez sie u niego ubierala.

 • observanto

  Oceniono 45 razy 35

  Pewnie partner w ciąży i wzrosły koszty jego utrzymania!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX