Kuba Wojewódzki wyśmiewa Make Life Harder: Żarty jak po zażyciu Stoperanu. Ich odpowiedź jeszcze ostrzejsza

Kuba Wojewódzki jest stałym bohaterem żartów założycieli satyrycznej strony na Facebooku, Make Life Harder. W ostatnim odcinku swojego show, wspólnie z zaproszonymi gośćmi z kabaretu Ani Mru Mru, w mocnych słowach skrytykował poziom żartów chłopaków. Ich odpowiedź na Facebooku była jeszcze bardziej dosadna.

Projekt Make Life Harder powstał jako odpowiedź na lifestyle'owego bloga Kasi Tusk. Maciej i Lucjan szybko zaczęli zdobywać popularność, a ich wpisy stały się odpowiedzią nie tylko na filozofię życiową specjalistki od mody, ale też komentarzem do absurdów polskiej rzeczywistości (i nie tylko). Internetowi satyrycy często poświęcają uwagę osobom publicznym, a na ich dyżurnego "ulubieńca" wyrósł Kuba Wojewódzki, do którego w 2012 roku napisali nawet list otwarty, nazywając go "leśnym dziadkiem", na którego "mordę nie mogą już patrzeć".

Gospodarz popularnego show postanowił rozprawić się ze swoimi internetowymi nemezis w ostatnim odcinku programu w tym sezonie. Pretekstu dostarczyli mu zaproszeni goście - członkowie kabaretu Ani Mru Mru, którym też nie raz "oberwało" od Make Life Harder. Wojewódzki w ostrych słowach ocenił poziom humoru Macieja i Lucjana.

Dla mnie oni reprezentują taki poziom, jakby, mówiąc kolokwialnie, przedawkowali Stoperan - ocenił Wojewódzki, wydając przy tym odgłosy jak przy wizycie w toalecie.
Do mnie to nie trafia. Żarty na siłę. Mnie to nie śmieszy w ogóle, natomiast moją córkę, która ma 15 lat, już tak - dodał Michał Wójcik z Ani Mru Mru.

Kuba Wojewódzki i Ani Mru MruTVN/X-News

Wojewódzki przyznał, że dał chłopakom z Make Life Harder szansę i zmierzył się z wydaną przez nich książką.

Próbowałem przeczytać. Czekałem na żart, czekałam, patrzę, obwoluta - stwierdził.

Do dyskusji włączył się również Marcin Wójcik, który przyznał, że zdaje sobie sprawę, że kabaret Ani Mru Mru jest obiektem żartów internetowego duetu.

Jak oni jadą po Was i po mnie to jest ok, ale niech oni mają odwagę pokazać ryje - wtrącił się gospodarz programu.
Oni nie są dla nas konkurencją. Co oni robią poza pisaniem i robieniem śmiesznych filmików? Nie przyjadą do domu kultury w Zawierciu i nie pokażą tego filmiku. Tu chodzi o kontakt na scenie z żywą publicznością. Pod tym względem nie są dla nas konkurencją - skomentował Wójcik.

Make Life Harder, blog, parodia Kasi Tusk, Maciej i Lucjan

fot. Facebook.com/MakeLifeHarder

Przywołani do tablicy, wystosowali obszerny komentarz na Facebooku Make Life Harder.

Doszły nas słuchy, że wczoraj pan Kuba Wojewódzki w swoim przebojowym programie razem z kolesiami z Ani Mru-Mru ciągnęli z nas łacha. Powiedzmy to jeszcze raz: KUBA WOJEWÓDZKI RAZEM Z KABARETEM ANI MRU MRU ŚMIALI SIĘ Z MAKE LIFE HARDER. Moglibyśmy ten wpis tutaj zakończyć i to i tak byłaby nasza najzabawniejsza notka, ale sytuacja, w której czterech sparciałych, 50-letnich leśnych dziadków w telewizji (telewizja to jest to duże, czarne pudło w domu waszych rodziców) śmieje się z Internetu, wydaje nam się tak nierealna, że nie możemy sobie darować - zaczęli wpis.

W kolejnych akapitach odnoszą się zarzutów Wojewódzkiego, nie szczędząc mu złośliwych uwag.

Pan Wojewódzki mówił także, że przeczytał naszą książkę i nie znalazł w niej ani jednego żartu. A to dziwne, bo przecież na stronie 150. jest bardzo zabawny fragment o tym, że "władze Trójmiasta w tym roku przygotowały specjalne lądowisko dla ego Wojewódzkiego, dzięki czemu unikniemy sytuacji sprzed roku, kiedy ego Wojewódzkiego, podchodząc do lądowania, zderzyło się z boeingiem 737, zabijając 350 osób". Przecież to o Panu. Jak mógł Pan to przegapić? To mogą być pierwsze objawy Alzheimera, zaczynamy się martwić.

Internetowy duet w kolejnej części wpisu przypomina, że swoje twarze pokazali w internecie dwa miesiące temu, ale prowadzącego i kabareciarzy mogło to ominąć, bo, jak piszą, "w internecie pewnie głównie sprawdzają pocztę i obczajają konta na Myspace". Dodają również, że wspomniany przez Wójcika dom Kultury w Zawierciu nie jest ich targetem.

Podsumowując. Panowie, nam to nawet schlebia, że w telewizyjnym prime time licytujecie się o to, dla którego z was bardziej nie jesteśmy konkurencją. Jak dla nas możecie dalej odpi***alać manianę na Mazurskiej Nocy Kabaretowej i bawić do łez naszych dziadków. Możecie opowiadać dowcipy o policjantach w domu seniora w Zawierciu, a Pan Kuba może się dalej ubierać w Zara Kids i udawać, że jest głosem młodego pokolenia. Mamy to w dupie. Ale pogódźcie się z tym, że świat poszedł naprzód, poczucie humoru się zmieniło i Internet to nie jest już piaskownica, w której dzieci lepią babki z gówna - kończą wpis.

Duet Make Life HarderFacebook.com/MakeLifeHarder

Przeważająca część internautów poparła argumenty Macieja i Lucjana z MLH.

Jak zawsze w punkt.
Tym razem było ostro. Ale 100% racji.

Pojawiły się też jednak głosy sugerujące, że internetowi gwiazdorzy za bardzo dali się ponieść emocjom i zgubili dystans, z którego słyną.

Nie spinajcie się tak.
Dziwi mnie wasz brak dystansu.
Oczekuję od Was większego dystansu. Pojazd za pojazd - ok. Ale trochę ten post za bardzo kipi ugodzoną emocją, a to przejaw jakiegoś kompleksu - niesłusznego kompleksu! Książka i większość postów bawią niczym Drozda in his prime, dlatego nie obrażajcie się na jakieś pierwsze publiczne lincze od pokrzywdzonych.. please?!

Wpis Make Life HarderFacebook.com/MakeLifeHarder

Kuba Wojewódzki i Ani Mru MruTVN/X-News

A co Wy myślicie o całym zamieszaniu?

Przeczytaj przewrotny poradnik życia wg Make Life Harder >>

em

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (77)
Kuba Wojewódzki wyśmiewa Make Life Harder: Żarty jak po zażyciu Stoperanu. Ich odpowiedź jeszcze ostrzejsza
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • tribar

  Oceniono 672 razy 366

  Dzieciakom z MLH też przydałoby się lądowisko - większe niż dla Wojewódzkiego. Jeszcze NIC nie osiągnęli, mają jedynie niewielkie kółko wzajemnej adoracji, przez które im odpie...ło. Tylko tyle - własną piaskownicę. Wojewódzkiego nie lubię ale Ani Mru Mru nas* bawi.
  Codziennie siedzę godzinami "w internecie" i dopiero teraz o nich czytam. Widać jest internet i ich internet, gdzie wzajemnie laskę sobie z kolegami robią i śpiewają jacy są dowcipni. Może jestem od nich starszy, żona też i dlatego nie słyszeliśmy*? "Synu słyszałeś coś o MLH?" "O kim?". Czy zdanie osiemnastolatka się liczy?

 • Gość: Lalolka

  Oceniono 424 razy 326

  Cała ich odpowiedź opiera się na wytykaniu wieku. Very taktowne, szczególnie dla ich starszych fanów. Nie wiem gdzie trzeba mieć rozum, żeby tak się spiąć z powodu tekstów Wojewódzkiego i tych Wójcików, które padły przecież w programie rozrywkowym(!!!) Okazało się, że to słabe leszcze są.

 • mozela

  Oceniono 284 razy 224

  Zalosne losie dla gimbazy.

 • mhjunior007

  Oceniono 233 razy 211

  Wojewodzkiego nie lubie. Ale jak patrze ma "make llife harder" to jednak stwierdzam ze przynajmniej ta czesc internertu to z cala pewnoscia piaskownica gdzie dzieci lepia baki z gowna. Te dzieci maja co prawda brody i wasy ale to nic nie zmienia.

 • you_fool

  Oceniono 166 razy 134

  jeśli mam być szczery, to nie śmieszą mnie ani tradycyjne kabarety, ani wypociny internetowych mądralów.

 • Gość: zzz

  Oceniono 173 razy 131

  Spięci i napięci ci dowcipnisie. Nie przepadam za "Ani Mru Mru", bo ostatnio rzadko coś dobrego im wychodzi, ale tych lanserów internetowych z jeszcze bardziej wybujałym ego niż Wojewódzki, jeszcze bardziej nie dzierżę.
  Nienawidzę wszystkich, hehe :))

 • Dzidziu D.

  Oceniono 161 razy 125

  Wojewódzki to debil, ale ubiera się lepiej niż wy, co do tekstów, to trochę walą spleśniałym sucharem. Kabaret ma więcej wspólnego z teatrem niż z wygłupami. Jeśli uważanie się za idoli ma być czymś podparte to weźcie udział w mazurskiej nocy kabaretowej? brody wam rosną, chodzicie we flanelowych koszulkach i nosicie dżinsy w formacie dla podstarzałej gawiedzi. Rozumiem, że tym akcentem chcecie zwrócić uwagę na wasz intelekt. Wątpię jednak, aby efekty Waszej "pracy" można było kiedykolwiek ogarnąć i usystematyzować. Być może wasz wygłup będzie na miarę kretyna Wardęgi, bo zdaje się, że po cichu liczycie na wielką kasę, żeby skończyć potem banalnie i pokupować sobie to i owo. Dobrze Was rozumiem, więc zrozumcie i nas! NIE MA NIC WESOŁEGO W WASZYCH CIĘŻKICH DOWCIPACH. Sam żargon jest wszystkim dobrze znany i może być tylko ewentualnie podparciem dla dobrego warsztatu, którego wam po prostu brak, bo go negujecie - lub po prostu go negujecie, bo go wam brakuje (talentu znaczy). Jednym słowem, weźcie łopaty w dłoń. Przy okazji odkopcie telewizory. Jak odbędziecie tę drogę jeszcze raz, to zapewniam was, że nie będziecie już tacy dumni z waszych głupkowatych pogadanek

 • Gość: bug

  Oceniono 128 razy 110

  nie wiem kim jest make coś tam ale wiem, że chcą się wypromować na jechaniu komuś kto już coś osiągnął a to już jest frajerstwo !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX