Filip Chajzer o Madoxie i Mateuszu Madze: Jak wytłumaczyć dziecku, co to znaczy być mężczyzną? Internauci oburzeni

Filip Chajzer znany jest z ciętego języka, a publiczność z reguły zgadza się z jego zdaniem. Tym razem było inaczej. Internauci są oburzeni wpisem dziennikarza.

Filip Chajzer zabiera głos w niemal każdej budzącej emocje i komentowanej w mediach sprawie. Oburzał go kapelusz z symbolem SS Witkowskiego, krowa w nocnym klubie i ceny pierogów w Pendolino. Ostatnio w swoim programie uczył przechodniów dobrych uczynków. Ci, którzy mieli go za wzór wszelkich cnót i "obrońcę uciśnionych", musieli się rozczarować po ostatnim wpisie zamieszczonym przez niego na Facebooku. Dziennikarz postanowił podzielić się swoim zdaniem na temat tego, co w "Dzień Dobry TVN" powiedział wokalista Madox i model Mateusz Maga. Obydwaj znani są z androgynicznej urody, której Chajzer, najwyraźniej, nie jest fanem.

Pan z lewej mówi właśnie, że czuje się mężczyzną. To jak ja mam teraz wytłumaczyć dziecku co to znaczy być mężczyzną? Jakieś pomysły? - napisał pod wrzuconym na Facebooka screenem z programu.

Madox i Mateusz MagaFacebook.com/ChajzerFilip

Pod zdjęciem rozgorzała dyskusja internautów. Sporej ich części wpis Chajzera nie przypadł do gustu. Pojawiły się stwierdzenia o braku tolerancji i zdolności empatycznych. Niektórzy wprost nazywają go "homofobem".

A może Panie Filipie synowi tak zwyczajnie wpoić szacunek do drugiego człowieka, niezależnie od tego jak on wygląda?!
To może lepiej wytłumaczyć dziecku, co to tolerancja.
Wytłumaczysz tak samo jak to, że dzieci nie biorą się z kapusty. Rozmowa i szczerość, plus odrobina tolerancji i wszystko da się przekazać dziecku. We WŁAŚCIWY sposób i bez uprzedzeń. Tylko nie wiem, czy samemu będąc uprzedzeniami ograniczonym, da się nauczyć empatii dla kogokolwiek - pisali internauci.

Filip Chajzer odniósł się do tych zarzutów w kolejnym poście, dzień później. Dziennikarz tłumaczy, że w tym przypadku obaj goście "DD TVN" wykorzystują swoją inność jedynie po to, aby się wypromować.

Moja tolerancja kończy się jednak, kiedy ostentacyjne okazywanie swojej "inności" czy po prostu orientacji służy głównie promocji własnej osoby. Celebrytyzm oparty na kontrowersyjnej pozie może wzbudzić przekonanie młodych ludzi, że to łatwa i szybka droga do chorego, acz kuszącego świata bankietów, celebów i tekturowych ścianek z modnymi znaczkami. Moim zdaniem jedyna droga do sukcesu to ciężka praca. A jeśli ktoś ma prawo do tego, żeby w makijażu i damskim kapeluszu publicznie opowiadać o tym, że czuje się 100% mężczyzną, to ja mam takie samo prawo publicznie o to zapytać. Tolerancja to świetne hasło, pojmowane niestety dość wybiórczo... - czytamy na FB Chajzera.

 

Filip ChajzerScreen z Facebook.com/ChajzerFilip

 

To nie pierwszy raz, kiedy Chajzer jasno daje do zrozumienia, że jego zdanie na tematy związane z tożsamością płciową jest dość kontrowersyjne. W marcu pokazał zdjęcie z Conchitą Wurst, które opatrzył komentarzem: "Weź tu nie miej zdjęcia z takim okazem". Wtedy również spotkała go fala krytyki ze strony internautów. Dziennikarz, który jest osobą publiczną i otwarcie broni wartości (czy choćby symboli jak opaska z "Powstaniem Warszawskim" na ramieniu Witkowskiego), chcąc nie chcąc staje się osobą, która wpływa na poglądy młodych ludzi. Dlatego tego rodzaju wpisy, mają w jego przypadku dużą siłę oddziaływania. I zanim pokaże coś ponad 200 tys. fanów, powinien dłużej się zastanowić.

em, jus

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS

Co sądzicie o wpisie Filipa Chajzera?
Więcej o:
Komentarze (334)
Filip Chajzer o Madoxie i Mateuszu Madze: Jak wytłumaczyć dziecku, co to znaczy być mężczyzną? Internauci oburzeni
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fanizymiko

  Oceniono 1163 razy 807

  Tolerancja tolerancją, ale... Jestem w wieku Filipa i moi rodzice nie musieli tłumaczyć mi, jak wygląda kobieta i mężczyzna. Wiedziałam, co to orientacja seksualna i jestem w stanie tę kwestię życia tolerować. Popieram Filipa Chajzera, ciężko wytłumaczyć dziecku, że ktoś wygląda tak, a czuje się inaczej. Facet maluje paznokcie i chodzi na obcasach, a kobieta ma brodę.

  To jest najlepszy wpis. Wszystkich należy szanować i tolerować ale nie można pozwolić, by mniejszość narzucała większości co jej wolno a co nie. Mnie nie rusza istnienie tych wszystkich Maddoxów - niech sobie żyją, robią "karierę" mają chłopaków czy dziewczyny - wszystko w porządku. Ale w chwili kiedy powiedzą, że życie jakie ja prowadzę jest "nienormalne", "ciemne" lub "nienowoczesne" to moja tolerancja się skończy.

 • Gość: gosia

  Oceniono 906 razy 544

  Filip ma rację. Mój pięcioletni syn też czasami się pyta dlaczego ten Pan wygląda jak dziewczyna. czemu teraz jest moda na usprawiedliwianie nienormalności. Hajzer jest odważny i takich ludzi właśnie się szanuje i brakuje.

 • nocnymarek

  Oceniono 651 razy 401

  Filip jest szczery i ja to sobie cenię.Dziecko potrzebuje jasnych wzorców.

 • Gość: kasia

  Oceniono 322 razy 246

  '' jego zdanie na tematy związane z tożsamością płciową jest dość kontrowersyjne'' konserwatywne raczej. Nie przeszkadzają mi tacy ludzie,ich życie ,ich wybór. Obawiam się tylko że za jakiś czas ''normalni" ludzie będą kontrowersyjni

 • browaryr

  Oceniono 448 razy 238

  facet to ma być facet-ma mieć jaja być oparciem dla dziewuchy zaradnym-a nie jakieś pizdeusz z nie wiadomo czym między nogami.

 • Gość: janek

  Oceniono 269 razy 201

  "(...) jego zdanie na tematy związane z tożsamością płciową jest dość kontrowersyjne"

  Kontrowersyjne dla kogo? Nazywanie rzeczy po imieniu jest kontrowersyjne? Mówienie, że facet z brodą przebrany za kobietę jest czymś nienormalnym? Mówienie, że facet wyglądający jak kobieta jest niemęski?

  Przecież tak jest. Inną bajką jest tolerowanie wszelakich odmienności, jeszcze inną jest szanowanie tychże.

  Gazeta Wybiórcza tego nie zrozumie. Już od dawna wmawiacie ludziom, że tolerancja=szacunek.

 • Gość: x man

  Oceniono 380 razy 164

  Mnie spytał mój 6 letni synek, dlaczego ci panowie się całują (scena w parku) Odparłem: Oni są nienormalni. Mały skwitował to krótkim; aha.. i sprawa załatwiona. Dziecku trzeba mówić prawdę.

 • Gość: ma123

  Oceniono 180 razy 142

  Haha internauci nie sa oburzeni bo po sondzie wychodzi (59%) ze się z Chajzerem zgadzaja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX