Agata Młynarska w ostrych słowach o show "Mali giganci": Pękło mi serce. Nie mogę patrzeć, jak odbywa się to kosztem dzieci

"Mali giganci" to program o utalentowanych dzieciach, które występują przed dorosłą publicznością i są oceniane przez jurorów.

Jednym z bohaterów "Małych gigantów" był Zbyszek, kilkuletni chłopiec, który opowiedział o swojej swojej wyimaginowanej rodzinie: żonie i dzieciach. Początkowo zachwycił jurorów, ale ostatecznie przegrał z Sarą, inną małą uczestniczką, i odpadł z programu. Porażkę przeżył bardzo mocno. Jego występ skłonił Agatę Młynarską do mocnego wpisu na Facebooku.

Pękło mi serce. Nie jestem w stanie patrzeć na to, jak kosztem dzieci odbywa się "Cały ten zgiełk". Zbyszek ma 5, może 6 lat. Jak wytłumaczyć mu, dlaczego Sara tak, a on nie? Jak wytłumaczyć całej reszcie, że jedni tak, a inni nie! Niech nikt mi nie mówi, że to jest tylko zabawa, nikt mi nie wmówi, że rodzice biorą za to odpowiedzialność. Rodzicom też zdarza się mijać z rozumem. Ale na naszych oczach z rozumem mija się kolejno każdy, kto macza w tym palce włącznie z trzema milionami ludzi, którzy to oglądają, fundując sobie rozrywkę kosztem nieświadomych dzieci - napisała Agata Młynarska.

Agata MłynarskaKapif

Wpis dziennikarki zebrał jak dotąd prawie 260 komentarzy od w większości solidaryzujących się z jej opinią internautów.

Agato, masz absolutną rację. Udział w programie TV nie może być szkołą życia.
Bardzo mądrze to Pani Agata ujęła... ja nie oglądam tego programu właśnie z tych samych powodów - pisali.

Jeden z pierwszych wpisów popełniła Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

Mam takiego wk*rwa na ten program. Tak mi żal tych maluchów. Tam nie ma równych szans. Tworzymy szkoły integracyjne, a robimy takie medialne pomyje w głowach tych maluchów. Nie mogę!!!!

Jedna z internautek podzieliła się natomiast ciekawym doświadczeniem. Jej syn zakwalifikował się kiedyś do programu "Eureko, ja to wiem". Program był emitowany kilka lat temu, a prowadzącą była Agata Młynarska. Syn internautki na miejscu dowiedział się, że komputer wylosował go jako zawodnika rezerwowego.

Nie muszę dodawać, że nikt nas nie uprzedził, że przyjazd do Warszawy nie oznacza udziału w programie, że będzie "losowanie", itd. Całą drogę  do Gdańska tłumaczyłam mu, że to nie jego wina, los, przypadek, itd. Czy dziś, piętnując "Małych gigantów", ma Pani świadomość, ile rozczarowań i rozpaczy dał innym dzieciom Pani program? A wystarczyło tylko uprzedzić, że zakwalifikowanie się do udziału nie oznacza wzięcia udziału w programie...

Program "Mali giganci" jest nadawany co sobota na antenie TVN. Jurorami są Kuba Wojewódzki, Agnieszka Chylińska i Katarzyna Bujakiewicz. Show prowadzi Filip Chajzer. Fragment występu Zbyszka, o którym pisała Agnieszka Młynarska, znajdziecie tutaj.

Wpis na profilu Agaty MłynarskiejScreen z Facebook.com/Agata Młynarska

Komentarze na profilu Agaty MłynarskiejScreen z Facebook.com/Agata Młynarska

alex

Więcej o:
Komentarze (8)
Agata Młynarska w ostrych słowach o show "Mali giganci": Pękło mi serce. Nie mogę patrzeć, jak odbywa się to kosztem dzieci
Zaloguj się
 • forfiter_jr

  Oceniono 43 razy 29

  Kolejna kretyńska produkcja do zaspokajania ambicji p1erdo1niętych rodziców i krzywdzenia dzieciaków.

 • nkwd

  Oceniono 62 razy 24

  A cóż to za zmiana w myśleniu i udawana wrażliwość?
  I kto to mówi?
  Kobieta, która sama prowadziła prowadziła programy, turnieje dziecięce, bezwzględna i obcesowa wobec małych uczestników. Pamiętam dobrze jak się odnosiła do małych uczestników, którzy błędnie odpowiadali na pytania.
  Dla mnie jest taką samą osobą, jak Rusin. Bez mrugnięcia okiem pcha się rozpychając łokciami do żłobu i nie baczy na uczucia otoczenia.
  A co do porażek to zawsze są przykre zarówno dla dorosłych jak i dzieci.
  Każde zawody, turnieje mogą się skończyć zwycięstwem lub przegraną. Trzeba się z tym liczyć.
  I nie ma co obarczać winą jurorów czy twórców programu, to rodzice decydują o uczestnictwie dzieci.

 • browaryr

  Oceniono 30 razy 22

  ja jak miałem 6lat to grałem w piłe z kolegami,łaziłem po drzewach,i nigdy nie miałem czasu-bo zawsze była zabawa...nikt nie robił ze mnie idioty i nie zaspokajał sobie mna jakiś chorych ambicji-że mam być najlepszy,najmądrzejszy itd itp-szcześliwie dobiegam 40 i jak na razie nie czuje zeby te dwóje ktore dostałem za chroniczna niecheć do spiewania,recytowania itd.mi zaszkodziły.

 • kn

  Oceniono 9 razy -1

  tak kiepski program bo to zaklamane babsko nie jest prowadzaca

 • zuzanna15

  Oceniono 23 razy -11

  a jaką niewyobrażalną krzywdę wyrządzają rodzice swoim dzieciom w tym programie? wszyscy sie tylko oburzają. ale jakoś NIKT (oprócz pani agaty, zresztą płaczliwie), nie wygłosił pogadanki pedagogicznej na ten temat:( krzywda, skandal, haniebne..i tede itepe...TAK TO KAŻDY DEBIL POTRAFI! więc może: jakie realne "zagrożenie" dla dzieci niesie program? a tak na dobrą sprawę, dzieci niemal od urodzenia wchodzą w świat pełen rywalizacji, w zasadzie od przedszkola, gdzie jedne mówią wierszyki, inne nie, w domu rodzice całkiem nieświadomie sprawiają, że dzieci mają "stresa", bo są porównywane z "lepszym" rodzeństwem, bo "mareczek jest grzeczniejszy, mądrzejszy, lepszy"... a klapsy rozdawane i całkowicie akceptowane przez rodziców i obserwatorów? uważacie, że to nie skandal jak silny "daje klapsy" maluchowi???? no to gdzie jest rzecznik praw dziecka, kiedy wk.urwiona mamuśkia wali 5 latka po d.upie???? i wiecznie straszy, że jak się nie uspokoi, to dostanie lanie albo pójdzie do pana doktora, albo pani zabierze? tego nie widzicie, mądre paniusie z "wyobraźnią"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX