Edyta Górniak napisała piosenkę na Eurowizję, ale nie pojedzie na festiwal. Ogłosiła to na FB. "Wybrali inną osobę, co przyjęłam z jak największą pokorą"

W 1994 roku zdobyła fanów w całej Europie piosenką "To nie ja", którą zaśpiewała na Eurowizji. W tym roku chciała znowu tam wystąpić.

Z długiego wpisu Edyty Górniak na Facebooku dowiadujemy się, że wokalistka chciała występem na Eurowizji w pewien sposób podsumować swoją dotychczasową karierę artystyczną. Mija bowiem właśnie 25 lat od jej debiutu.

W pierwszym tygodniu stycznia zdecydowałam, że właśnie Rok Jubileuszowy jest tą jedyną i najpiękniejszą okazją do zamknięcia pewnej niezwykłej dla Nas historii. Zgłosiłam swoją gotowość na ręce Marka Sierockiego. Po miesiącu wróciła do mnie informacja, iż Dyrektorzy artystyczni TVP1 wybrali inną osobę, co przyjęłam z jak największą pokorą - czytamy.

Do tej pory miała opory przed zaoferowaniem swojej kandydatury.

Przez wszystkie kolejne lata odmawiałam udziału z różnych powodów. Głównie jednak z obawy i presji, iż musiałabym przywieźć Eurowizję do Polski. Musiałabym jechać dla Nas po zwycięstwo.

Edyta Górniak przyznała, że specjalnie na tę okazję napisała piosenkę, która - jak napisała - "komponuje się zarówno z moją wrażliwością muzyczną, jak i z dzisiejszymi upodobaniami".

Piosenka znajdzie się na jej nowym albumie jako "bonus track".

Kto będzie Polskę reprezentował na tegorocznym festiwalu Eurowizji w Wiedniu? Tego dowiemy się 9 marca o 18:30 w programie "Świat się kręci". Wtedy też zostanie zaprezentowana festiwalowa piosenka.

Oto cała treść wpisu Edyty Górniak:

Wpis na profilu Edyty GórniakScreen z Facebook.com/Edyta Górniak

alex

Więcej o:
Komentarze (7)
Edyta Górniak napisała piosenkę na Eurowizję, ale nie pojedzie na festiwal. Ogłosiła to na FB. "Wybrali inną osobę, co przyjęłam z jak największą pokorą"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fanizymiko

  Oceniono 16 razy 6

  Jestem zaskoczony.

  Nie piosenką, Eurowizją czy decyzją przy wyborze.

  Zaskakuje mnie co innego:

  w wYpoWieDzi EdyTy jeSt JakBy mNieJ wieLKicH litEr niŻ zazWycZaJ.:))

 • Vinga Heike

  Oceniono 9 razy 1

  Szkoda, bardziej niż szkoda. Występ Edyty to zawsze wygrana, zawsze wysokie noty, nawet jeśli nie jest to pierwsze miejsce ona ląduje na najwyższych szczytach. Jest wyjątkowa, charyzmatyczna, urocza, u niej wszystko współgra. Ciekawe dlaczego odrzucono występ Edyty i kogo tym razem dyrekcja artystyczna posyła na konkurs, jakieś kolejne słowianki, które bardziej pracują wyglądem niż wokalem? Oby ktoś godny uwagi. W tym momencie przyszedł mi na myśl tylko Artur Gadowski ma piękny wokal i niebanalne, ciekawe treści piosenek. Zastanawiam się kto jeszcze ... Tylko obecnie trzeba szokować, mieć brodę i biust, być ubranym w mięso, skrawki, tyłki na wierzchu, targać Biblię, wieszać się na golasa na krzyżu, być plastikowym i wyglądać jak Ken od Barbie bo inaczej to nie występ. W plastikowych czasach i plastikowych mózgach wygrywa złuda, ogłupianie, szokowanie a mało kiedy docenia się wartość, nieprzereklamowany talent.

 • forfiter_jr

  Oceniono 5 razy -1

  To było ryzykowne. Edzia mogła z rozpaczy zapaści dostać.

 • wilczyca4

  Oceniono 2 razy -2

  Górniak napisała piosenkę??? Skąd ta informacja redaktorze?

 • browaryr

  Oceniono 4 razy -2

  i sierocki po tym wszystkim wysłał do niej tira chusteczek do ocierania łez....

 • braddock

  Oceniono 12 razy -6

  "...w każdym kolejnym roku wracały do mnie zapytania - czy wrórę."

  Czy w ruru, czy w paszczu itp. dylematy trapią upadłą cygańską kobietę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX