Czytaliście już wszystkie opinie o tych programach? Magdalena Środa poszła jeszcze dalej

"Szczytem kreacji jest największe gówno wszech czasów, mianowicie program 'Kto poślubi mojego syna'. To właściwie siermiężna relacja z prowincjonalnego targu niewolnic" - tak Magdalena Środa punktowała show TVN-u.

Magdalena Środa nie bawi się w półsłówka i nie owija w bawełnę. W felietonie opublikowanym na stronie Wyborcza.pl bezlitośnie punktuje dwa pokrewne tematycznie programy: "Rolnik szuka żony" i "Kto poślubi mojego syna". Tak brutalnej opinii ani o tych, ani o innych programach nie czytaliśmy już dawno.

Na pierwszy ogień poszedł wielki przebój telewizyjnej Jedynki. Pięciu rolników zaprosiło pod swój dach po kilka kobiet, z których sukcesywnie eliminowane są kolejne, aż zostanie ta jedyna.

W normalnych warunkach trudno byłoby zrozumieć, dlaczego przed tym seksistowskim programem zasiada kilka milionów widzów. Choć niewątpliwie rolnicy mają problem ze znalezieniem osób do brudnych robót, takich jak: skubanie pierza, sprzątanie, mycie garów. Tradycyjna żona jest do tego najlepsza. Rolnik dziś jest bardzo nowoczesny, obsługuje wiele maszyn, ale jego wypasione (bo takie są w programie) gospodarstwo potrzebuje żony, czyli osoby do prac, którymi rolnik gardzi - pisze Środa.

Rolnik szuka żonyScreen z TVP1

"Kto poślubi mojego syna" wygląda podobnie, przynajmniej z formalnego punktu widzenia. Tutaj pod swój dach (prawdę mówiąc, można wątpić, czy rzeczywiście "swój") kandydatki na żony przyjmują młodzieńcy znajdujący się pod kuratelą swoich mam. Środa dosłownie miażdży ten program.

Szczytem kreacji jest największe gówno wszech czasów, mianowicie program "Kto poślubi mojego syna". To właściwie siermiężna relacja z prowincjonalnego targu niewolnic. Nabici i wytatuowani młodzieńcy oraz ich prymitywne mamuśki (w realnym świecie nie ma takich kobiet) oceniają zgromadzone w programie kobiety. Jak bydło. Rozmawiają o ich "cyckach", czystości, każą jeść ślimaki, bawią się wzajemną agresją i konkurencją pań. Młodzieniec z lubością troglodyty przebiera w swoim "miniharemie", pobiera pojedyncze sztuki na noc, a mamuśka się cieszy, że widzi w jego łóżku akurat tę, a nie inną.

Opinie Magdaleny Środy są skrajnie negatywne, jednak filozofka nie poprzestaje na tym. Zdrowo obrywa się również widzom, którzy je oglądają.

Jeśli ktoś, oglądając ten program, nie ma poczucia, że je gówno, to znaczy, że spustoszenie intelektualne, emocjonalne, moralne, cywilizacyjne, do którego doprowadziła medialna żądza zysku, jest naprawdę gigantyczne.
Zgadzacie się z takim odczytaniem tych programów?

;Kto polubi mojego syna; odcienk 4, stopklatki; fot.: TVNX-news/TVN

alex
Więcej o:
Komentarze (10)
Czytaliście już wszystkie opinie o tych programach? Magdalena Środa poszła jeszcze dalej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • marcelito

  Oceniono 69 razy 63

  te nieliczne chwile zakłopotania, kiedy człowiek musi zgodzić się ze Środą...

  "Jeśli ktoś, oglądając ten program, nie ma poczucia, że je gó..., to znaczy, że spustoszenie intelektualne, emocjonalne, moralne, cywilizacyjne, do którego doprowadziła medialna żądza zysku, jest naprawdę gigantyczne."

  No właśnie, nie boli Cie czasami ta myśl stażysto alex, kiedy po raz kolejny z wypiekami na twarzy, klepiesz notkę o tytule "Całował się z każdą, ale w finale wybierze Natalię? Jest dowód? Na pewno nie zgadniecie, skąd pochodzi przeciek!"?

 • ja01

  Oceniono 66 razy 62

  Podpisuję się pod jej opinią.

 • vahoo

  Oceniono 35 razy 33

  Profesor Magdalea Środa najwyraźniej ma dość, skoro zabrała głos w tak prymitywnej sprawie !!
  Wszystko ma swoje granice, czego dawaliśmy wyraz w swoich komentarzach....
  Ale naród musi być głupi, a jak jeszcze nie jest, to trzeba go ogłupić takimi i podobnymi programami !!

 • koja

  Oceniono 36 razy 32

  Współczesna" kóltura i sztóka".

 • baba_jaga

  Oceniono 31 razy 23

  niestety ma racje :-/

 • pure2

  Oceniono 25 razy -9

  Pani Środa jest osobą wszechstronnie wykształconą. Posiada wiele tytułów. A jednak zaprzecza idei kształcenia. Twierdzi że w tych programach występują prymitywni ludzie. Faktem jednak jest to że to ona jest prymitywna, ponieważ używa publicznie brzydkiego słownictwa. A poza tym ja oglądając ten program dostrzegłam miłość, która jest największym szczęściem człowieka. Pani Środa nie ma prawa mówić na temat relacji między kobietą a mężczyzną. ponieważ jest feministką. Nie rozumie tej więź między mężczyzną a kobietą. Wydaje mi się, że ona nikogo nigdy nie kochała. A tak poza tym prosty człowiek ze wsi okazał się być mądrzejszym i kulturalniejszym od pani. Ci ludzie szukają miłości czy too tak trudno zrozumieć. A pani może się dusić do końca życia w tej nienawiści

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX