Ktoś ukradł telefon Maffashion, a ona zalogowała się na "chmurze". Co odkryła? Nowy właściciel zdążył już zrobić kilka bardzo ciekawych zdjęć...

Blogerka udostępniła je w internecie.

"Uwaga! Straciłam telefon!!! Zaginął, ukradli, nie wiem. Chwilowo BRAK KONTAKTU :/" - napisała Maffashion 14 października na Facebooku. Ale na tym kłopoty blogerki się nie skończyły.

Najpierw Julia Kuczyńska poinformowała na swoim prywatnym profilu, który obserwuje ponad 20 tys. osób, że straciła telefon. Dzień później ogłosiła, że "nowy użytkownik" korzysta z jej sprzętu. Blogerka chciała zgrać kontakty i zalogowała się na "chmurze". A tam znalazła zdjęcie, którego wcale nie zrobiła:

MaffashionFacebook.com/Juliett Kuczynska

Na tym jednak kreatywny nowy właściciel telefonu nie poprzestał.  Robił kolejne zdjęcia, a Maffashion postanowiła pokazać również dziewczynę, którą sfotografował.

Zgłosiłam już co i jak gdzie trzeba "prawnie", ale satysfakcja z publikacji "perełek" pana złodzieja chyba większa - stwierdziła Julia Kuczyńska.

MaffashionFacebook.com/Juliett Kuczynska

Czy blogerka sama nie narusza dóbr osobistych złodzieja i jego znajomych upubliczniając ich zdjęcia? O opinię spytaliśmy radcę prawnego, Tomasza Ejtminowicza.

Jeżeli ma pewne dowody, że ta osoba odpowiada za kradzież, to może upublicznić fotografie wykonane z jej telefonu. Takie działanie oceniłbym jako adekwatne do przestępstwa i złodziej nie mógłby się domagać ochrony swojego wizerunku. Byleby nie przekroczyła granic "adekwatności" - np. pokazując nagie fotografie. Inaczej sprawa wygląda w przypadku osób trzecich. Dziewczyna czy koledzy nowego właściciela telefonu nie mieli udziału w kradzieży. Udostępnianie ich zdjęć to stąpanie po kruchym lodzie i może się liczyć z tym, że te osoby pozwą ją o naruszenie dóbr osobistych - stwierdza.

 

jus

Więcej o:
Komentarze (16)
Ktoś ukradł telefon Maffashion, a ona zalogowała się na "chmurze". Co odkryła? Nowy właściciel zdążył już zrobić kilka bardzo ciekawych zdjęć...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cezar85

  Oceniono 357 razy 327

  niezwykle mi z tego powodu wszystko jedno

 • sealion

  Oceniono 253 razy 191

  Maffashion tak debilnego pseudonimu dawno nie słyszałem. Brzmi jak nazwa sklepu z ciuchami na targowisku w Koziej Wólce.

 • fanizymiko

  Oceniono 151 razy 123

  Ktoś ukradł telefon Maffashion

  Co to za marka ta "maffashion"?? Jakaś chińska tandeta chyba.

 • ze

  Oceniono 102 razy 90

  Fakt, że w takim momencie rozpoczyna się dyskusja i prawach złodzieja, pokazuje jaki mamy system sprawiedliwości.
  Zaraz się jakiś ekspert wypowie, że naruszenie dób osobistych złodzieja jest poważniejszym występkiem jak sama kradzież.

 • polska_baba

  Oceniono 85 razy 77

  A co na to nasza dzielna policja? Przecież namierzenie osoby używającej telefonu nie jest niemożliwe.

 • ze

  Oceniono 45 razy 41

  Było już kilka takich sytuacji za granicą.
  Tam nikt się nie przejmował prawami złodzieja, poza prawami Mirandy oczywiście.

 • meluzynek

  Oceniono 38 razy 34

  Ta laska promuje wyjątkowo głupi styl życia wśród nastolatków. Nie zna angielskiego, ale chwali się zdjęciami z Ryjaną:) Ciekawe o czym rozmawiały? Nie ma totalnie nic do powiedzenia (na blogu nic nie pisze), ale za to fotografie jej brzucha są wszędzie . Czy naprawdę gimnazjaliści nie mają innych idolek i rozrywek niż oglądanie brzucha ekshibicjonistki?

 • zoska_30

  Oceniono 38 razy 32

  Zangielszczanie imienia + blog modowy (o przepraszam, fashion) = definicja wiejskiego pustostanu.

 • poppe_lina

  Oceniono 25 razy 25

  Zdjęcia "troszku" walą patologią...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX