"Mam na imię Jesse ". Co jeszcze wiemy o bezdomnym, który przyszedł na galę MTV z Miley Cyrus? I skąd się znają?

To jego wybrała kontrowersyjna gwiazda.

Po tegorocznej gali MTV VMA znowu jest głośno o Miley Cyrus. Tym razem nie chodzi jednak o kolejne wybryki kontrowersyjnej gwiazdy czy wyzywające stylizacje. Nagrodę w imieniu piosenkarki odebrał młody bezdomny.

Kiedy ogłoszono, że nagrodę za najlepszy teledysk roku otrzymała Miley Cyrus, publiczność spodziewała się, że na scenę wyjdzie rozbrykana Miley i po raz kolejny zrobi coś, by było o niej głośno. Jednak zamiast gwiazdy, pojawił się młody, przystojny chłopak. Okazało się, że to 22-letni Jesse - pochodzący z Oregonu bezdomny.

Mimo że zdjęcie Jesse'a obiegło dziś media, a jego przemowa jest jednym z najczęściej cytowanych fragmentów gali, o chłopaku wiadomo niewiele.

A spokesperson named Jesse accepts the award for Video of the Year for Miley Cyrus Wrecking BallMARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Na co dzień żyje na ulicy w Los Angeles - mieście o największej populacji bezdomnych w całych Stanach Zjednoczonych. W swoim przemówieniu prosił o wsparcie dla organizacji "My Friend's Place", która pomaga ludziom mieszkającym na ulicy. Heather Carmichael, prezes fundacji, odmówił jakichkolwiek informacji na temat tajemniczego 22-latka. Przyznał jedynie, że Jesse otrzymał pomoc od "My Friend's Place".

Jak podaje New York Times, Carmichael zdradził, że Miley poznała chłopaka kilka dni przed galą. Niecały tydzień wcześniej odwiedziła siedzibę organizacji i szybko złapała kontakt z Jessem. Tak szybkiego biegu zdarzeń nie przewidział chyba nikt, a poruszająca przemowa bezdomnego na pewno przejdzie do historii gali MTV.

Mam na imię Jesse i przyjmuję tę nagrodę w imieniu 1,6 miliona młodych uciekinierów i bezdomnych w USA, którzy są głodni, zagubieni i przerażeni. Wiem to, bo jestem jednym z nich - powiedział Jesse. Los Angeles, stolica rozrywki, ma największy odsetek bezdomnych młodych w całej Ameryce. Przemysł muzyczny zarobi w tym roku ponad 7 miliardów dolarów, ale poza drzwiami wytwórni są 54 tysiące ludzi, którzy nie mają domu - mówił po odebraniu nagrody.

Miley Cyrus, JesseInstagram.com/mileycyrus

Cyrus wspomaga organizację nie tylko nagłaśniając problem bezdomnych. Dla wpłacających przeznaczyła specjalną nagrodę. Wśród ofiarodawców rozlosowane zostaną bilety dla dwóch osób do Brazylii, VIPowski wstęp na jej koncert w ramach Bangerz show i spotkanie z nią samą.

Miley Cyrus, JesseInstagram.com/mileycyrus

Kontrowersyjna gwiazda nie jest pierwszą osobą, która zdecydowała, że jej nagrodę odbierze ktoś, kto wykorzysta wyjście na scenę, by uświadomić ludziom społeczny problem. W 1973 roku Oscara dla Marlona Brando, jako najlepszego aktora (za film "Ojciec Chrzestny"), odebrała Sacheen Littlefeather, która protestowała przeciwko złemu traktowaniu Indian przez przemysł filmowy.

jus

Więcej o:
Komentarze (6)
"Mam na imię Jesse ". Co jeszcze wiemy o bezdomnym, który przyszedł na galę MTV z Miley Cyrus? I skąd się znają?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Angela Bartaro

  Oceniono 51 razy 49

  Nie ważne jak bardzo szokujesz na scenie, jak się ubierasz i czy wystawiasz język. Image sceniczny, a realne życie bardzo się różnią.

 • azlotko

  Oceniono 29 razy 23

  niekoniecznie jest to przyczyna lenistwa Moze to jest bledne kolo. Ktos przyjezdza do nowego miejsca nie majac zapoewnionej pracy, nie moze wynajac mieszkania bo nie ma pracy, nie moze dostac pracy bo nei ma konta w banku, nie moze zalozyc konta w banku bo nie ma pracy... a pozniej pieniadze sie koncza i nie ma nawet na bilet do domu... :(

 • azlotko

  Oceniono 11 razy 5

  to dlaczego tam jest tylu bezdomnych?nie mają pracy czy nie chce im się pracować?czy o co chodzi?

  odp.
  To moze byc takie kolo, przyjezdzasz do kraju czy miasta w poszukiwaniu pracy, nie mozesz wynajac mieszkania bo nie masz pracy, nie mozesz otworzyc konta w banku bo nie masz pracy ani zameldowania. POzniej koncza sie pieniadze i nie ma na bilet do domu...

 • zuzka123123

  Oceniono 18 razy 2

  to dlaczego tam jest tylu bezdomnych?nie mają pracy czy nie chce im się pracować?czy o co chodzi?

 • sylwiabt

  Oceniono 1 raz 1

  szacun

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX