Szaleniec zabił jej rodzinę. Na pogrzebie zacytowała fragment "Harry'ego Pottera". J.K. Rowling napisała do niej niezwykły list

"Wierzę, że któregoś dnia ich spotkam".

"Szczęście można znaleźć nawet w najciemniejszych czasach, jeżeli tylko ktoś pamięta, by włączyć światło" - te słowa zacytowała 15-letnia Cassidy Stay podczas pogrzebu swojej rodziny.

Cassidy Stay była jedyną, która przeżyła strzelaninę wywołaną przez szaleńca w Houston w stanie Teksas w ubiegłym miesiącu. W masakrze zginęli wtedy jej rodzice oraz czworo rodzeństwa. Ona sama przeżyła wyłącznie dlatego, że udawała martwą. Nastolatka podczas pogrzebu rodziny zacytowała fragment przemówienia Albusa Dumbledore'a, słynnego dyrektora Hogwartu z sagi o Harrym Potterze.

Szczęście można znaleźć nawet w najciemniejszych czasach, jeżeli tylko ktoś pamięta, by włączyć światło - przytacza jej wypowiedź Dailymail.co.uk. - Wiem, że moja mama, tata, Bryan, Emily, Becca i Zach są w znacznie lepszym miejscu i że pewnego dnia ich zobaczę. Będę silna - dodała potem.

Cassidy StayEast News

W internecie szybko została zorganizowana kampania, której celem było poinformowanie o tym J.K. Rowling, autorki "Harry'ego Pottera". Udało się. Rowling napisała do osieroconej nastolatki list (fioletowym atramentem), i to jako Dumbledore. Oprócz niego w przesyłce znajdowała się różdżka, pismo potwierdzające przyjęcie do Hogwartu, podręczniki do nauki magii i książka z autografem autorki. Cytowany portal przytacza wypowiedź jej rzeczniczki:

Potwierdzamy, że J.K. Rowling pozostaje w kontakcie z Cassidy, jakkolwiek treść ich korespondencji jest prywatna.

Nie chciała jednak odpowiedzieć, czy Cassidy Stay i J.K. Rowling spotkają się. Mimo to internauci wierzą, że jest to możliwe. Pośród wielu grup wsparcia, na Facebooku powstała również grupa "Chcemy spotkania JK Rowling z Cassidy Stay", którą polubiło już 10 tysięcy osób. Jej autor rozmawiał z przyjacielem nastolatki.

Potwierdził, że J.K. Rowling rzeczywiście napisała do niej list jako Dumbledore - czytamy na Facebooku.

Wsparcie dla Cassidy Stay jest nie tylko wirtualne. Jak informuje Dailymail.co.uk, przedsiębiorcy w Teksasie zorganizowali zbiórkę na rzecz osieroconej nastolatki, która od bezinteresownych darczyńców otrzymała już w sumie prawie 400 tysięcy dolarów.

Katie, matka Casidy miała w chwili śmierci 34 lata, a ojciec Stephen 39. Jej rodzeństwo, Bryan, Emily, Becca i Zach, którzy również zginęli, mieli odpowiednio: 14, 9, 7 i 4. Ich zabójca, Ronald Haskell, usłyszał zarzut morderstwa.

alex

Więcej o:
Komentarze (46)
Szaleniec zabił jej rodzinę. Na pogrzebie zacytowała fragment "Harry'ego Pottera". J.K. Rowling napisała do niej niezwykły list
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • do_podziwu

  Oceniono 416 razy 398

  Chcialby sie wiele napisac -ale brakuje "slow" - w wieku 15 lat przezyc taka tragedie - to ,to sie w glowie nie miesci - wspolczuje tej dziewczynce .Szacunek dla Rowling i innych ktorzy pomagaja .

 • nkwd

  Oceniono 246 razy 230

  Dziewczyno, siły,siły i jeszcze raz siły.

 • spoko_spoko

  Oceniono 123 razy 51

  Wlasnie dlatego kosciol byl tak przeciwny Harremu Potterowi. To dla niego konkurencja, niebezpieczenstwo ze ludzie beda przezywac swoje emocje z czyja inna pomoca, odnoszac sie do innych wartosci niz chrzescijanskie.

 • 24alert

  Oceniono 310 razy 50

  Straszne. Dobrze że to teksas a nie jakiś lewacki stan i sprawca dostanie karę śmierci.

 • forfiter_jr

  Oceniono 39 razy 33

  "Ich zabójca, Ronald Haskell, usłyszał zarzut morderstwa."

  No raczej nie pochwały i oklaski. Krzesełko na prąd się kłania.

 • Johanna Haase

  Oceniono 80 razy 8

  To dobrze, że w kraju ludzi wolnych wszyscy mogą nosić broń, by obronIć siebie i rodzinę przed atakiem - jak widać na tym przykładzie. Na pewno na cmentarzu też co drugi miał spluwę.

  Sorry za ironię, ale jakoś trudno zdobyć się na współczucie wobec ludzi, którzy sami demokratycznie głosują za takimi masakrami co kilka tygodni.

 • Matylda Zwolinska

  Oceniono 38 razy 2

  nie rozumiem dlaczego na portalu rozrywkowym trzeba koniecznie poruszać kwestię istnienia czy też nie istnienia winy Boga, lub nie Jego winy, bo przecież "mówimy , że Go nie ma"...lepiej wierzyć dalej w magię i czarodziejski atrament.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX