Wyciekły zdjęcia Carey przed użyciem Photoshopa. Już dawno nie widzieliśmy TAKIEJ ingerencji grafików

Portal Jezebel.com dotarł do zdjęć gwiazdy, zanim dobrał się do nich grafik.

Wszyscy mogliśmy zobaczyć niby prawdziwe rezultaty sesji piosenkarki. Ale portal Jezebel.com dotarł do oryginalnych zdjęć gwiazdy, niedotkniętych jeszcze przez grafików. Takiej ingerencji Photoshopa już dawno nie widzieliśmy.

Mariah Carey ma 44 lata i nie posiada figury modelki, graficy jednak nagminnie chcą nas przekonać, że jest inaczej. Portal Jezebel.com pokazał gify, które doskonale obrazują "poprawki", jakim poddano piosenkarkę. Gwiazda pozowała Terry'eemu Richardonowi do sesji w magazynie "Wonderland". Zdjęcia przeszły jednak znaczącą obróbkę. I tak Carey powiększono piersi, widocznie zmniejszono talię, nadano puszystość włosom, zatuszowano zmarszczki na szyi, a całą skórę potraktowano bronzerem. Nawet makijaż został poprawiony, a cienie na powiekach są bardziej widoczne.Magazyn, dla którego powstały zdjęcia, wytłumaczył się z retuszu: twierdzi, że ostra lampa błyskowa, używana w trakcie sesji, nie daje wysokiej jakości zdjęć, dlatego wymagają one dodatkowej oprawy graficznej. Ciekawe, w jaki sposób lampa przekłada się na szczupłą talię?

Rozumiemy pogoń za ideałem, ale po co oszukiwać fanów? Przecież i tak wszyscy wiemy, jak Carey wygląda naprawdę - wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcia z ostatniej imprezy. Wokalistka jest mamą bliźniaków i nie musi mieć nienagannej figury - fani to akceptują. Pora by zaakceptowali to też graficy. I ona sama.

Carey to chyba jedna z najczęściej i najbardziej "photoshopowanych" gwiazd. Jeśli gdzieś ukazuje się ranking mistrzów Photoshopa, możecie być pewni, że zdjęcie piosenkarki się w nim znajdzie. Naszym zdaniem, upiększanie jej jest zupełnie niepotrzebne.

"Photoshop Kreatywny. Najlepszy Przewodnik Photoshop & Elements". Sprawdź najnowszy numer >>

Vic

Więcej o:
Komentarze (15)
Wyciekły zdjęcia Carey przed użyciem Photoshopa. Już dawno nie widzieliśmy TAKIEJ ingerencji grafików
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • smith81

  Oceniono 317 razy 307

  więcej takich przykładów. może dzieciaki ogarną, że ci wszyscy 'piękni w internecie' to nic innego jak praca grafików komputerowych.

 • forfiter_jr

  Oceniono 218 razy 214

  "Już dawno nie widzieliśmy TAKIEJ ingerencji grafików"
  ???
  W co drugim, trzecim njusie widujemy.

 • nihilist_24

  Oceniono 128 razy 126

  nie widzieliśmy? jasne że widzieliśmy! tylko, że takie zdjęcia po prostu nie wyciekają za często. gdybyśmy mogli zobaczyć gwiazdy bez dozy photoshopa i bez tych wszystkich speców od wizerunku, to niejedna zakompleksiona dziewczyna zabrałaby wiary w siebie :) chciałabym tylko dodać, że SAMI TAKIE TRENDY TWORZYMY!

 • glonojadmchu

  Oceniono 64 razy 60

  te zdjęcia niby oryginał są zrobione fatalnie. nawet ja "głupim jaśkiem" robię lepsze zdjęcia na imprezie, a co dopiero w studyjnej sesji. Sorki ale wydaje mi się ze ktoś zrobił retusz zdjęć photoshopowych.

 • gran_sonrisa

  Oceniono 48 razy 48

  Magazyn "Wonderland" nie opublikował zdjęć Mariah Carey, tylko pokazał jej awatara :)

 • Jan Kowalski

  Oceniono 40 razy 38

  O ile można się oburzać o korektę kształtów, to nie ma co podnosić krzyku o korektę kolorów na całym zdjęciu ("brązowanie skóry").
  W czasach fotografii analogowej dobierano negatyw do oświetlenia, dziś matryca aparatu rejestruje padające na nią fotony, a na kartę aparatu trafiają nieprzetworzone dane z matrycy (RAWy). Rolą grafika jest taka korekta kolorów aby po wydruku oddawały one rzeczywistość (lub efekt jaki grafik chce osiągnąć).

 • todeskult

  Oceniono 33 razy 33

  "Już dawno nie widzieliśmy TAKIEJ ingerencji grafików"
  Dawno? Od 3 minut znaczy?

 • gagula

  Oceniono 15 razy 15

  nie nowość.

 • todeskult

  Oceniono 48 razy 4

  Carey od kilkunastu lat (chyba po kolejnych ciążach) jest spasionym baleronem, więc żadna nowość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX