Niespodziewane wyznanie Jessiki Mercedes u Jakóbiaka. Pierwszy raz tak szczerze o rodzinie

Opowiedziała o swojej karierze i planach na przyszłość.

"Czuję, że całe życie mam jednego rodzica, mamę" - powiedziała Jessica Mercedes w programie "20m2 Łukasza".

Jessica Mercedes rzadko mówi o swoim życiu prywatnym, woli rozmawiać o modzie, jednak w kawalerce Łukasza Jakóbiaka niespodziewanie otworzyła się, dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się jak się czuła po rozstaniu rodziców i co sądzi o swojej babci.

To są ciężkie sprawy, o których nie chcę mówić. Czuję, że całe życie mam jednego rodzica, mamę. To są przeżycia, które mnie ukształtowały - powiedziała zapytana przez Jakóbiaka o rozstanie rodziców.

Potem nieoczekiwanie zaczęła mówić o babci, która okazała się osobą niezwykle surową.

Miałam taką ostrą, surową babcię, pracowałam w jej restauracji. Była tak surowa, że kazała mi pracować za 5 złotych za godzinę, to była masakra. Musiałam pracować w weekendy, jak byłam w gimnazjum - wspominała blogerka.

Jessica Mercedes ma w mediach wizerunek młodej specjalistki od mody o ciętym języku i sporym tupecie, której wszystko łatwo przychodzi. Trzeba przyznać, że poniekąd zasłużyła sobie na taki wizerunek, na przykład opowiadając, że podróżuje sobie po świecie, a rachunki płacą współpracujące z nią firmy. Z wywiadu u Jakóbiaka dowiadujemy się jednak, że mama blogerki, chcąc wyrobić jej charakter, posyłała ją do ciężkiej pracy fizycznej.

Przypomina mi się, jak pracowałam w Netto i musiałam palety rozpakowywać i te korniszony wkładać na półki. I tak przez 8 godzin dziennie. To było bardzo dla mnie ciężkie jak miałam 16 lat. Mnie mama specjalnie wysłała do takiej pracy, żebym się uczyła, żebym wiedziała, że muszę coś zrobić w życiu. Tak mnie uczyła, a nie dlatego, że nie mieliśmy na chleb i przymieraliśmy głodem. Mama kazała mi iść do pracy, żebym wiedziała, co to jest ciężka praca.

Jessica Mercedes popularność zyskała dzięki klasycznemu blogowi modowemu, ale teraz zamieniła go w stronę internetową. Jeszcze niedawno nie potrzebowała pomocy w prowadzeniu swojego prężnie rozwijającego się "biznesu", ale dziś nie radzi sobie z natłokiem zadań.

Teraz, w tym momencie już zatrudniam ludzi - powiedziała. - Z cztery, pięć osób.

Co ciekawe, Jessica odchodzi już od współpracy barterowej, która wcześniej była podstawą jej działalności. Kiedyś dziewczyna cieszyła się z każdej otrzymanej paczki, dziś selekcjonuje prezenty.

Ja już się wzbraniam od przesyłek i nie widzę w tym jakiegoś funu. Wszyscy blogerzy już uczą marki, że za butelkę alkoholu, którą nam wyślą, to nie jest warte jednego wpisu. Każdy bloger ma swój cennik. Każdy bloger to wszystko sprzedaje. (...) Nie mówię o stawkach, bo nie chcę denerwować ludzi - powiedziała, sprytnie zauważając, że sam Jakóbiak również nie mówi, ile płacą mu firmy za lokowanie produktu w jego programie.

Łukasz Jakóbiak chciał również dowiedzieć się, czy to prawda, że blogerzy zarabiają więcej na pokazywaniu się publicznie w ubraniach danej marki niż polskie gwiazdy i celebryci.

W Polsce tak - przyznała blogerka.

Jessica Mercedes, Łukasz JakóbiakScreen z YouTube.com/20m2 Łukasza

Jessica Mercedes podkreślała w wielu wywiadach, że utrzymuje się sama i nie korzysta z pomocy finansowej rodziców. I tym razem podkreśliła, że nie korzysta z tego rodzaju pomocy.

Nie, nie, broń Boże! Ja się bardzo wzbraniam, chociaż może nawet chciałabym, żeby ktoś mi kiedyś pomagał finansowo, ale tego nie było... Dlatego ja to tak cały czas podkreślam, bo wydaje mi się, że fajnie mówić Polakom, że można coś osiągnąć, kiedy się, że tak powiem, nie ma wsparcia finansowego rodziców.
Mnie bardziej interesuje, od kiedy rodzice nie pomagają ci finansowo - dociekał Jakóbiak.
Nie nie, bo na przykład, jak miałam 13 lat i mama mi kazała iść do pracy, żeby mieć na te ubrania, książki, na takie przyjemności, no to byłam od niej zależna finansowo, bo mama płaciła za: proszek, za wodę, za prąd i za mieszkanie. No więc to nie była jeszcze taka niezależność finansowa. Jak skończyłam 18 lat, to co miesiąc już płaciłam mamie czynsz. Wtedy już miałam pierwszą pensję co miesiąc.

Łukasz Jakóbiak był zaskoczony, że młoda dziewczyna swoje pierwsze pieniądze oddaje mamie i opłaca mieszkanie. Prowadzący stwierdził, że w naszym kraju tego rodzaju zdarzenie jest niestandardowe. Odpowiedź Jessiki była dość zaskakująca.

Ja jestem pół Niemką. I moja mama żyła dużo czasu w Niemczech i to są takie standardy wychowywania zachodnie (...). W moim przypadku dzisiaj ja w ogóle pomagam mamie... bardzo.

Łukasz JakóbiakScreen z YouTube.com/20m2 Łukasza

Blogerka wyznała również, że jest odporna na krytykę i nie przejmuje się kilkoma negatywnymi głosami, skoro tysiące osób są zafascynowane jej pracą i osobowością. Zapewniła również, że ma do siebie ogromny dystans, chociaż stresuje się często opinią ludzi na swój temat.

Ja się często z siebie śmieję. Mam obrzydliwe zęby i seplenię. Jutro zakładam aparat. Wreszcie! Tak się cieszę! Czekałam na aparat kilka lat.

Jest wiele rzeczy, które Jessica chciałaby zmienić w swoim wyglądzie.

Mam strasznie gruby brzuch i boczki mam... I mam krzywą twarz... I mam krzywe zęby... Mam krzywy kręgosłup. I nie mam jeszcze kości ogonowej, więc mnie tyłek często boli.

Jessica MercedesScreen z YouTube.com/20m2 Łukasza

Na koniec - obowiązkowe i nieco zaskakujące pytanie od widzów o udział w "Tańcu z Gwiazdami".

No nie... Teraz jestem za młoda, żeby być ceniona, ale dążę do tego, żeby być taką bardzo cenioną, poważną redaktorką modową. Że jak będę miała 40 lat, to ludzie będą mówili: Och, opinia Jessiki to jest najważniejsza. Nie, że będę gdzieś pląsać na parkiecie.

Mix

Więcej o:
Komentarze (17)
Niespodziewane wyznanie Jessiki Mercedes u Jakóbiaka. Pierwszy raz tak szczerze o rodzinie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • takama

  Oceniono 86 razy 66

  Ona jest tak żałosna że aż śmieszna. I to jej przekonanie o własnej wielkości... Jak dotąd Vouge się nie upomina o jej opinie. Laska ma tunel powietrzny między uszami i niestety nie potrafi mówić poprawnie w żadnym języku ani po polsku ani angielsku ani niemiecku. Zamiast zachwycać się własną zaj*bistością powinna iść do szkoły nauczyć się języków i wtedy wygłaszać swoje opinie. Rubik osiągnęła od niej o wiele więcej a jakoś nie słychać samozachwytów nad własną osobą.

 • lolologin

  Oceniono 52 razy 42

  Na jej miejscu nie wybiegałabym w przyszłość do 40-tki, bo za rok, góra dwa lata zastąpi ją kolejna młoda, zdolna, jeszcze mniej lotna i jeszcze bardziej bezczelna, która będzie cieszyć gawiedź i przyciągać sponsorów. Ile było takich maskotek w ostatnich latach, po których ślad zaginął?

 • russel

  Oceniono 42 razy 36

  Chciałbym móc opisać, jak głęboko w dupie mam "opinie" dżesiki mercedez, ale tego nie da się wyrazić słowami. Tak głęboko.

 • fanizymiko

  Oceniono 27 razy 23

  Dżesika Mercedes u Jakóbiaka.

  Oni powinni zająć się developerką.

  Koleś z klamką zamiast nosa i laska o lotności cegły....

 • Kasia Katarzyna

  Oceniono 22 razy 16

  Nie dość, że wyjątkowo szpetne toto, to jeszcze... "naiwne". Przypadek bezapelacyjnie beznadziejny.

 • cerrie

  Oceniono 14 razy 10

  W takim razie jeśli ja kiedykolwiek przeczytam w necie opinię, "Och, opinia Jessiki jest najważniejsza", i będzie to opinia jakiejś kobiety z klasą. To przysięgam, że wywalę komputer przez okno. I uznam że internet to takie dno, że nie warto marnować czasu na przesiadywanie w nim. Już oczami wyobraźni widzę jak ona chodzi po ulicy, niczym Jacyków który kiedyś tak robił i obrażał chodzące po ulicy kobiety. "...tysiące osób są zafascynowane jej pracą i osobowością..."? Na ile milionów polek w tym kraju? Kurcze. Do czego zmierza ten świat że w dzisiejszych czasach ludzie nawet potrzebują takie szafiarki które potrafią wmówić kobiecie to czego ona akurat potrzebuje tylko dlatego że ma takie cechy osobowości którymi przekonuje ona do siebie. Oczywiście o to chodzi by przekonywać do siebie ludzi, ale żeby wmawiać innym kobietom, że one to dno i wodorosty tylko dlatego, że zdaniem jakiejś szafiarki kobiety nie umieją się ubierać? No bo jeśli taka szafiarka uczy jak się ubierać, to znaczy że kobiety tego nie potrafią. Problem jest tylko w tym że denerwują mnie takie panienki, bawiące się w kreowanie swojego wyobrażenia na temat, jak ich zdaniem powinna wyglądać dzisiejsza kobieta, bo niby dlaczego jej opinia modowa ma być lepsza od czyjejś innej? Przez takie coś kobiety właśnie popadają w kompleksy, bo narzuca się im jakieś standardy które przyjmują się tylko dlatego, że ktoś jest w stanie określonej grupie ludzi coś wmówić. A co do opowiadania jej o tych wszystkich swoich krzywiznach. No przecież snobka musi poopowiadać o tym co by w sobie zmieniła, bo nie byłaby sobą, gdyby bezkrytycznie przyjmowała wszystkie swoje wady i zalety. Wszak snobizm chyba polega na tym aby pielęgnować i celebrować siebie, aby wszyscy inni ową osobę zauważali. Rany. Jak kobiety muszą być zakompleksione i mało pewne siebie, pod względem swojego wyglądu i świadomości podejmowania, co do zmian w swoim wyglądzie decyzji, że są w stanie ubóstwiać kogoś takiego jak ta cała Mercedes. Czy na pewno potrzeba takich szafiarek, aby zrozumieć w końcu że jak człowiek sam nie dojdzie do tego, co jest mu potrzebne w życiu nawet pod względem wyglądu, to papugowanie po kimś stylu niczego nie zmieni?

 • kikidee0

  Oceniono 14 razy 10

  obleśny ryj

 • forfiter_jr

  Oceniono 8 razy 8

  To ten buchający intelekt z szafy?

 • morgana50

  Oceniono 5 razy 3

  bosz, niech to niedorobione dziecko zainwestuje swoje wyimaginowane/wirtualne pieniądze w logopedę - do wymowy żadnej głoski nie układa się ryja w ten sposób co ona zwija !!! a słuchać się tego jej paplania nie da zarówno ze względów niemerytorycznych jak i wymowy - cierpienia dla uszu !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX