Wyciekł film z Obamą ćwiczącym na siłowni. Zachodnie media zszokowane, a Sercret Service się tłumaczy

Można było bez przeszkód robić zdjęcia.

Amerykańskie media spekulują, czy zdjęcia Baracka Obamy ćwiczącego na siłowni w warszawskim Marriotcie stanowią naruszenie zasad bezpieczeństwa.

To Plotek.pl jako pierwszy opublikował zdjęcia Baracka Obamy ćwiczącego na siłowni w warszawskim hotelu Marriott. Temat błyskawicznie podchwyciły zachodnie media, a portal Tmz.com podbił stawkę publikując film z amerykańskim prezydentem podnoszącym hantle i wykonującym skłony. Barack Obama odwiedził Polskę, żeby wziąć udział w obchodach 25. rocznicy odzyskania wolności przez Polskę, ale amerykańskie tabloidy komentują głównie jego obecność na siłowni. Choć Obama zjawił się na niej niespodziewanie, nie stanowiło to utrudnienia dla reszty ćwiczących.

Goście nie zostali poproszeni o opuszczenie siłowni, ani nie byli proszeni o powstrzymanie się od robienia zdjęć - przyznał Ed Donovan, rzecznik Secret Service, służby zajmującej się ochroną prezydenta. Jego słowa cytuje portal Foxnews.com.

Niemal od razu pojawiły się wątpliwości, czy nie stanowiło to zagrożenia dla bezpieczeństwa głowy państwa. Najbardziej emocjonalnie zareagowała Greta Van Susteren, gospodyni Fox News, która opublikowała ostry wpis na swoim blogu.

TO JEST NIEBEZPIECZNE! CO JEST NIE TAK Z SECRET SERVICE? Jeśli polskie tabloidy mogą mogą zdobyć zdjęcia (i wideo) zrobione aparatem, to czy ktoś pomyślał, że prezydent może być narażony na atak kogoś uzbrojonego?

Dalej przechodzi do konkluzji, co należy zrobić ze służbami chroniącymi prezydenta.

Jak Secret Service pozwolił na to? Jeżeli można było dotrzeć do prezydenta z aparatem... Wiadomo, mogą się wydarzyć gorsze rzeczy. To już kolejny raz, kiedy Secret Service zawiodło (i znów w zagranicznej podróży). Czas posprzątać dom z Secret Service.

Greta Van Susteren Screen z Gretawire.foxnewsinsider.com

Foxnews.com zwraca jednak uwagę, że prezydent Stanów Zjednoczonych był dobrze chroniony.

Według Secret Service, wszystkich gości hotelowych przeszukano przed wejściem do hotelu, w tym wszystkich gości znajdujących się na siłowni, zatem prezydent nie był narażony na niebezpieczeństwo.

Służby prezydenta odniosły się także do sugestii, że na zamieszczonych amatorskich zdjęciach i wideo prezydent został niekorzystnie przedstawiony.

Zdjęcia, które wyciekły, nie różniły się od tych, jakie zwykle robione są prezydentowi, gdy idzie na kolację do restauracji - czytamy.

Barack Obama, goszcząc w Warszawie, zatrzymał się w 5-gwiazdkowym hotelu Marriott. Dailymail.co.uk zwraca uwagę, że doba w luksusowym apartamencie prezydenckim na 40. piętrze kosztuje 1500 dolarów.

W 2010 roku w apartamencie, w którym przebywał Obama, gościł prezydent Rosji, Władimir Putin - przypomina portal.

Barack Obama Screen z Youtube.com

alex

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
Komentarze (31)
Wyciekł film z Obamą ćwiczącym na siłowni. Zachodnie media zszokowane, a Sercret Service się tłumaczy
Zaloguj się
 • cromio

  Oceniono 521 razy 509

  Uff. Co za ulga! Media w Stanach są równie głupie, jak w Polsce.

 • sselrats

  Oceniono 270 razy 258

  Ochroniarze byli w hantlach. Taka teraz technologia.

 • parafianin

  Oceniono 137 razy 127

  niech sie nie zesrają pewnie nie miał nic przeciwko robieniu tych zdjęć i tyle żadnego zagrożenia nie mogło być to by było niedopuszczalne

 • andronikus

  Oceniono 119 razy 115

  Do mediów amerykańskich dotarła smutna prawda, że ich prezydent też jest człowiekiem i musi ćwiczyć, żeby nie wyglądać jak nasz prezydent, a czasami nawet ziewa.....a co do przecieku postawie dolary przeciwko żołędziom, że nie było żadnego przecieku.

 • badziewiak66

  Oceniono 75 razy 51

  Rzecz tym bardziej przerażająca , że blisko Mariotta kręciła się podobno sama BIAŁA WDOWA. BIAŁA WDOWA przyleciała rejsowym samolotem. Pytana na lotnisku o cel wizyty zapewniała że chce wysadzić Baracka w powietrze i udaje się właśnie do Mariotta. Biała wdowę rozpoznał na lotnisku, po kolorowej chustce, Brytyjczyk i dał znać Jamesowi Bondowi, a ten ruszył w pościg. Jamesowi towarzyszył szturmowy oddział komandosów znanych z regat z Gronkiewicz- Walc po Wiśle i jej dopływach. Wszystkich świerzbiły place na spustach by podziurawić wraże członki. Zasadzili się nad oborą. Z wnętrza słychać było ryki i chlupot. Ani chybi wdowa męczy zakładnika i podtapia go niczym w obozie Guantanamo. Buty w ruch , drewniana brama padła pod potężnym kopnięciem, celowniki optyczne przeczesywały przestrzeń zatrzymując się na kolorowej chustce. Marysia dojąca krowę mało nie padła z wrażenia. Po tym dniu do dziś krowa nie chce dawać mleka. Białej wdowy nie udało się złapać , ale brytyjsko - polska akcja wywarła wielkie wrażenie na Tomie Clancy który szykuje nową, przeszywającą strachem powieść, o plugawych terrorystach i bohaterach Wielkiej Ameryki.

 • sselrats

  Oceniono 51 razy 45

  Przeciez nie mogl sobie zrobic selfie bo mial rece zajete hantlami.

 • bling.bling

  Oceniono 38 razy 32

  Ja się pytam gdzie byli jego rodzice?

 • pawel.lewski

  Oceniono 36 razy 28

  Najbardziej bezpieczne jest zachowanie nieprzewidywalne, spontaniczne, którego nikt nie planuje, żaden agresor nie jest w stanie tego przewidzieć.

 • Jazgarz Bojowy

  Oceniono 19 razy 11

  Kurski tam ćwiczył.
  Zobaczył sławnego człowieka to zrobił słitfocie i filmik, żeby sobie w chałupie na ścianie zdjęcie z Obamą powiesić.
  A, że robotę stracił, bo go naród na pysk wylal, to jednak sprzedał tabloidowi, żeby mieć na sól do chleba.

  A tak powaznie, to zamiast Kurskiego zrobił to ktokolwiek z ćwiczących i sprzedał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX