To najmocniejsza rzecz, jaką dzisiaj zobaczycie. Żołnierz uratował kobietę: Mój tata uważa, że jestem idiotą

Podziękowała mu za uratowanie życia.

Zaryzykował życie, żeby zabrać z torów, sprzed nadjeżdżającego pociągu, ranną kobietę.

O takich jak on zwykle mówi się, że są bohaterami. Na filmie, który jest poniżej, zobaczycie, jak 26-letni żołnierz, Billy McPhail ściąga z torów kobietę w średnim wieku, która upadła tam i skręciła kostkę. W tym czasie przerażeni podróżni usiłują zwrócić uwagę maszynisty nadjeżdżającego pociągu.

Niewiarygodne, ale spadochroniarz wziął kobietę, podniósł ją na peron i sam na niego wskoczył na moment przed pociągiem 6.05 rano, który pędził w ich stronę i zatrzymał z piskiem hamulców zaledwie kilka metrów od nich - czytamy opis sytuacji na portalu Dailymail.co.uk.

Billy McPhail z miejsca stał się bohaterem, jednak nie każdy jest dumny z jego wyczynu.

Mój tata powiedział, że jestem idiotą ryzykując życie, ale chciałbym wierzyć, że gdybym kiedykolwiek ja miał wypadek, ktoś skoczy i uratuje mnie - powiedział dla cytowanego portalu.

Jest bardzo prawdopodobne, że uratował kobiecie życie.

Myślałem tylko: jeżeli nie wydostanę jej z torów, umrze - mówił.

Kobieta to 60-letnia Barbara Smith. Została zabrana do szpitala ze złamaną kostką.

Naprawdę nie jestem bohaterem, zadziałałem instynktownie - mówił McPhail. - Widziałem, że jej kostka jest wygięta w niewłaściwy sposób, więc wiedziałem, że jest ranna i sama sobie nie poradzi. Krzyknąłem do jakiegoś faceta, żeby pomógł, zeskoczyłem z peronu, a inni ludzie biegli wzdłuż peronu próbując zwrócić uwagę maszynisty.

Rzecznik kolei pogratulował żołnierzowi wyczynu i - mimo wszystko - przestrzegł przed skakaniem na tory.

To, co zrobił pan McPhail zasługuje na pochwałę, zaryzykował, żeby uratować życie tej kobiety. Jednak Strood Station ma trakcję pod napięciem i zazwyczaj radzimy w przypadku zagrożenia skontaktować się z pracownikiem stacji, a oni zasygnalizują obniżenie napięcia trakcji.

Dwa dni po zdarzeniu Barbara Smith podziękowała swojemu wybawcy.

Chciałabym tylko powiedzieć, że bardzo dziękuję za uratowanie życia. Gdyby nie jego szybkie działanie, nie byłoby mnie tutaj, żeby o tym opowiedzieć - czytamy jej słowa na portalu Itv.com.

Billy McPhailScreen z Youtube.com

alex

Więcej o:
Komentarze (5)
To najmocniejsza rzecz, jaką dzisiaj zobaczycie. Żołnierz uratował kobietę: Mój tata uważa, że jestem idiotą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pawel.lewski

  Oceniono 19 razy 13

  Trochę przesady ale efekt jest, pociąg wlókł się jak żółw i bez wysiłku wyhamował, szału nie było, ważne jednak że ktoś odważył się pomóc kobiecie a nie stał jak baran czekając na fotkę swojego życia.

 • nikalaj

  Oceniono 6 razy 6

  Fajny gest, fajny. Film nudny i nic się nie dzieje, ale dobrze, że jest opis bo to mrożąca krew w żyłach historia.

 • Oceniono 5 razy 3

  na tym filmie to: wyglada jakby zatrzymal sie z 50 metrow wczesniej, na sama stacje wjezdzal wolno, i dodatkowo przed stacja jest zakret:)

  takie szczegoly robia jednak znaczenie:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX