Wściekły Janowicz na konferencji prasowej. Puściły mu nerwy: Jesteśmy krajem bez perspektyw

Janowicza zdenerwowały sugestie dziennikarza.

Jesteśmy krajem bez perspektyw. Studenci studiują, żeby tylko z tego kraju wyjechać, trenujemy gdzieś po szopach - Jarzy Janowicz wpadł w furię, gdy podczas konferencji prasowej po przegranym meczu dziennikarze zaczęli go oskarżać o "za wysoko postawioną poprzeczkę".

Na konferencji prasowej po meczu o Puchar Davisa, w którym Jerzy Janowicz przegrał z Chorwatem Marinem Ciliciem, doszło do awantury między tenisistą i jego trenerem a dziennikarzami sportowymi. Ci drudzy zasugerowali, że być może polscy tenisiści nie są wystarczająco dobrzy na start w takich zawodach. Rozwścieczyło to Janowicza.

W każdym sporcie za wysoko podnosimy poprzeczkę. Jesteśmy krajem bez perspektyw. Studenci studiują, żeby tylko z tego kraju wyjechać, trenujemy gdzieś po szopach, nie tylko w tenisie, spójrzcie na Zbigniew Bródkę, który musi trenować za granicą. Dlaczego macie oczekiwania wobec nas? Wyjdźcie sami na kort i przepracuje na nim całe życie, a dopiero potem miejcie oczekiwania. To już mnie śmieszy. Przeżyjcie to, co sportowcy. Nie ma żadnej pomocy w sporcie i w żadnym zawodzie - powiedział.
Chcesz powiedzieć, że to nasza wina, że przegraliście mecz? - oponował dziennikarz.
Nie, ale kim jesteście żeby mieć oczekiwania?
Może mają je nasi czytelnicy?
Może je mieć mój trener, mama, czy tata, ale nie wy. Co zrobiliście, żeby mieć jakiś oczekiwania wobec nas. Siedzicie i nas krytykujecie non stop - wykrzykiwał zdenerwowany Janowicz.

Zobaczcie całą rozmowę.

W sieci pojawiły się sprzeczne opinie na temat "wystąpienia" Jerzyka. Jedni mu kibicują i gratulują odwagi za zabranie głosu, inni twierdzą, że emocjonalny wybuch był nie na miejscu. Co wy sądzicie?

aga

Więcej o:
Komentarze (28)
Wściekły Janowicz na konferencji prasowej. Puściły mu nerwy: Jesteśmy krajem bez perspektyw
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • takama

  Oceniono 115 razy 95

  Prawdę powiedział i nagle dziennikarze się oburzyli bo co?? Bo to nie oni są najważniejsi w wywiadzie tylko sportowiec?? Bo tylko oni mają prawo do swobodnej wypowiedzi i gnoją wszystkich którzy mają odmienne od nich zdanie??? Zgadzam się w pełni z Janowiczem!!! W tym chorym kraju daje się kase tym żałosnym kopaczom piłki którzy nie mają żadnych wyników i się ośmieszają na każdym meczu a ludzi pokroju Bródki czy Janowicza a nawet Radwańskiej i wielu innych sportowców nie dostają nic.
  Łatwo wymagać od sportowców wyników ale już gorzej jak potrzebują funduszy żeby trenować.
  Dziennikarzom to się w głowach poprzewracało im się wydaje że są ważniejsi od ludzi z którymi rozmawiają!
  Podobnie było z Radawańską, do olimpiady gloryfikacja po niej mieszanie z błotem. Zazdrośni o ich zarobki?? Ciężko pracują osiągają wyniki okupione finansowymi wyrzeczeniami rodzin. Zamiast być wdzięczni za to że mimo wszystko w Polsce jakieś sporty przynoszą sukcesy to nie zgnojmy za powiedzenie niewygodnej prawdy.

 • janinak

  Oceniono 80 razy 62

  ma absolutną rację. nie jest nikomu nic winien więc nie wiem po co się w ogóle tłumaczy. wszystko co osiągnął zawdzięcza ciężkiej pracy swojej i swoich rodziców, gdyby się nie wybił to polacy mieli by go głeboko w d..., ale teraz kiedy jest na świeczniku to każdy rości sobie prawo do krytykowania.

 • jenpad30

  Oceniono 31 razy 25

  Jurek może i jest troszkę za bardzo nerwowy, ale w tym wypadku mu się nie dziwię. W Polsce niestety przyjęło się tak, że jak komuś nie wychodzi to od razu wieszają na nim psy i od razu zapominają o tym co osiągnął wcześniej.

 • ja01

  Oceniono 29 razy 19

  Skoro wolno "dziennikarzom" atakować to Janowski ma prawo się bronić. Sport to emocje i ma prawo żeby wygarnąć im prawdę !! Brawo Panie Jerzy i jesteśmy dumni z Pana

 • koja

  Oceniono 20 razy 14

  Brawo dla tego pana. Oby więcej takich ludzi,którzy nie boja się głośno mówić. Tu już nawet nie chodzi o sport, ale o szanse młodych ludzi na godne życie. Nie ma pieniędzy na sport, leczenie,oświatę, godne płace, ale są na stadiony, kilkudziesięciotysięczne gaże dla elitarnych redaktorów, paliwo dla posłów i można tak długo wymieniać.

 • Au Gust

  Oceniono 13 razy 7

  Ma rację. Powiedział prawdę. My Polacy tylko wymagać i krytykować potrafimy, ale pomóc, pochwalić czy pocieszyć już trudniej. Janowicz Brawo!

 • angek

  Oceniono 1 raz -1

  Ja w stresujących sytuacjach, zażywam destresan max. Może preparat pomógłby i temu Panu :

 • nkwd

  Oceniono 20 razy -4

  Janowicz ma talent ale przegrywać nie umie, tak jak Radwańska.
  Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.
  Przegrana powinna uczyć pokory i wyciągania wniosków dlaczego tak się stało, a nie ciskać się i szukać winnych.

 • evoonya

  Oceniono 25 razy -5

  Trzeba mieć trochę wiedzy o świecie tenisa, by mądrze komentować. Wszyscy wielcy tenisiści - warto poszperać w biografiach Federera, Nadala, Djokovica dochodzą do sukcesów pieniędzmi rodziców, potem własnymi (gdy pojawiają się sponsorzy widzący talent, u Pana na koszulce też już sponsora widać...)

  Czy rząd ma za nasze podatników pieniądze budować korty dla Janowicza? Raczej nie. Tym się powinien zająć prywatny biznes we współpracy z samorządami na przykład, widząc w tym dobrą okazję do promocji, filantropii.

  Nikt Panu nie da taniego kortu na tacy i nie zasponsoruje najlepszych i bardzo drogich trenerów. Panie Jerzy, musi Pan sam sobie wydrapać sukces.
  To jest podstawa sukcesu w sporcie zawodowym. Tenis jest sportem drogim, w pewnym sensie elitarnym, wchodząc do niego zapewne zdawał Pan sobie z tego sprawę.

  Życzę powodzenia i mniejszych nerwów. A więcej klasy w znoszeniu porażek. Wielcy tenisiści to potrafią, przed Panem długa droga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX