Piróg we "Wprost": Mam dość ukrytych gejów! To obłudne małe fiu*ki! Wymienia nazwiska z pierwszych stron gazet

O tej rozmowie będzie głośno!

"Nie każdy zaraz chce się wyoutować. Nie oczekuję, że Kuba Wojewódzki powie: tak, byłem z Tomkiem Kammelem. Wszyscy im tę łatkę przypięli, ale to ich trzeba zapytać" - Michał Piróg opowiada we "Wproście" o ukrywaniu orientacji seksualnej przez osoby z pierwszych stron gazet.

Michał Piróg promuje właśnie swoją autobiografię pt. "Chcę żyć". Ostatnio fragment książki przeanalizował "Fakt", którego redaktorzy doszukali się w opowieściach tancerza potwierdzenia domniemanego romansu z Andrzejem Piasecznym (Zobacz: "Fakt": Michał Piróg potwierdza romans z Piaskiem! A on na to...). W najnowszym numerze tygodnika "Wprost" możemy przeczytać rozmowę z Pirógiem, w której zaprzecza tym powiązaniom i szczerze mówi o tym, że ma już "dość ukrytych gejów". Niby żartem wymienia duże nazwiska polskiego show-biznesu.

Nie wyoutowałem Andrzeja Piasecznego. Nie ma w tej książce nic na jego temat. (...) Czasem osoby nazywane inicjałami mają moje cechy, czasem partnera i przyjaciół. (...) A dlaczego nie pomyślała pani o Mateuszu Damięckim, o którym się spekuluje, że jest gejem, a jego matka jest moją agentką. Albo o Robercie Rozmusie... Krzysztof Ibisz wtedy też mieszkał na Kabatach, w tym samym bloku co ja. Dzieliłem z nim taras. Sławomir Zielińskimi też chyba tam mieszka. Dla jednych Z. będzie Piasecznym, dla innych kimś innym. (...) Chciałbym, żeby każdy zrobił to, co mu da szczęście i wolność. Nie każdy zaraz chce się wyoutować. Nie oczekuję, że Kuba Wojewódzki powie: tak, byłem z Tomkiem Kammelem. Wszyscy im tę łatkę przypięli, ale to ich trzeba zapytać. (...) A słyszała pani, że Putin jest gejem?

Piróg ostro rozprawia się też z politykami prawicy. Twierdzi, że kłamią na temat swojej orientacji seksualnej i nie raz widział ich w agencjach towarzyskich dla gejów.

Jeśli społeczeństwo chce wiedzieć, którzy politycy są pedałami, to tu, w centrum Warszawy, przy Chmielnej, jest homoseksualna agencja towarzyska. Wie pani, piękni młodzi chłopcy, te rzeczy. I codziennie, regularnie podjeżdżają służbowe samochody prosto z Wiejskiej. Ja nie plotkuję. Nie będę podawać nazwisk. Żeby było śmieszniej, ci, co najgłośniej krzyczą, że homoseksualizm jest zły, też podjeżdżają. Pamiętam, jak na jakimś spotkaniu jeden z tych polityków chciał, żebyśmy zrobili sobie wspólne zdjęcie. Powiedziałem: nie ma takiej możliwości, bo mówisz, że pedały to jest zło, a sam jesteś pedałem. Powiedz ludziom o tym, to wtedy możemy się fotografować. Przecież ten polityk ma chłopaka, żyje z nim, a wychodzi na mównicę i opowiada farmazony.

Michał PirógWprost

Wywiad z Pirógiem zdecydowanie nie przejdzie przez echa i wywoła gorącą dyskusję. Choreograf na pewno również na tym zyska, w końcu premierę miała właśnie jego książka. Czy po takim soczystym wywiadzie chcielibyście ją przeczytać?

aga

Więcej o:
Komentarze (48)
Piróg we "Wprost": Mam dość ukrytych gejów! To obłudne małe fiu*ki! Wymienia nazwiska z pierwszych stron gazet
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kerkopithekion

  Oceniono 324 razy 250

  a mnie się marzy takie społeczeństwo, gdzie to, kto z kim i dlaczego, byłoby zwyczajnie nieistotne
  ale to oczywiście utopia, zwłaszcza u nas
  więc dwie sprawy: też zdecydowanie wolę gejów, którzy się odważyli na ten coming out...
  ... oraz doskonale wiem, co myśleć, kiedy ktoś przesadnie gejów nienawidzi: wiadomo, krypto gej

 • morgana50

  Oceniono 310 razy 218

  to, o czym mówi Piróg, jest prawdą ogólnie znaną : twórca Inkwizycji ścigał Żydów i tych którzy pod presją przechodzili na chrystusową wiarę - jego rodzice byli przechrztami, Hitler ścigał Żydów - sam był Żydem bo jego babka była wyznania Starozakonnego, J.Edgar Hoover był rasistą i piętnował kolorowych, których nienawidził - jego babka była kolorową w pierwszym pokoleniu i.t.d., i.t.p. historia kołem się toczy...

 • marta3475

  Oceniono 363 razy 153

  Niech sobie ma dość ukrytych gejów. Ale nie ma prawa wymuszać na nich ujawniania się, bo nikt nie jest do tego uprawniony.
  On jest w zupełnie innej sytuacji, jest osobą publiczną i akurat jemu dosyć dobrze się wiedzie po poinformowaniu mediów o swojej orientacji. Ale zwykli ludzie są często w cięższych sytuacjach, do milczenia zmusza ich sytuacja rodzinna,społeczna, rodzaj pracy ,który wykonują.
  Więc dajmy ludziom spokój i niech sobie żyją jak chcą.

 • kazio.maciolka

  Oceniono 156 razy 130

  Piróg!! dawaj więcej nazwisk!!

 • sensacja

  Oceniono 115 razy 95

  Zabawnie Piróg reklamuje swoją książkę. I tak jej nie kupię, bo mało mnie obchodzi jego życie osobiste.
  Szanuję osoby publiczne, które przyznały się do swojej orientacji, ale byłoby lepiej, gdyby to nie było nadal taką sensacją. Póki nie robią nikomu krzywdy, niech żyją jak chcą, ich sprawa. To, że ktoś jest gejem nie powinno być miarą tego, czy jest dobrm czy złym człowiekiem.

 • antonow

  Oceniono 172 razy 86

  Kolejny bojownik o sprawę w celach promocyjnych.

 • janinak

  Oceniono 165 razy 49

  a kogo to obchodzi, to ich sprawa. piróg bulwersujesz się, że prasa wchodzi ci z butami do łóżka, a teraz sam próbujesz robić to samo...

 • bluelips

  Oceniono 61 razy 45

  no rzeczywiście wymienia nazwiska i obsmarowuje ;p

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX