Polak dostał nagrodę Grammy! "Gala jest megaimprezą"

Włodek Pawlik odbiera nagrodę Grammy

Włodek Pawlik odbiera nagrodę Grammy (Fot. LUCY NICHOLSON REUTERS)

Brawa dla jazzmanów!

Jest polski akcent na tegorocznym rozdaniu nagród Grammy. Tę prestiżową statuetkę otrzymał Włodek Pawlik i jego zespół. Utytułowany muzyk jazzowy triumfował w kategorii "Najlepszy album dużego zespołu jazzowego" albumem "Night in Calisia", nagranym z amerykańskim trębaczem Randym Breckerem i Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej dyrygowanej przez Adama Klocka. Włodek Pawlik to pierwszy polski jazzman, który został w ten sposób wyróżniony. Z wypowiedzi żony muzyka dla portalu Gazeta.pl wynika, że oczekiwanie na wyniki było dla Pawlika sporym przeżyciem.

Oczywiście są wielkie emocje i będą na pewno do ostatniej chwili - mówiła Jolanta Pszczółkowska-Pawlik, żona i menedżerka jazzmana.

Już po otrzymaniu nagrody Włodek Pawlik przyznawał, że nagrodzona płyta powstała właśnie z inspiracji żony.

Ona nas przekonała, by płytę nagrać. Gdyby nie żona, płyty by nie było, ona wierzyła w nią bardzo. Jej dziękuję, to jej zasługa -mówił po otrzymaniu nagrody w rozmowie z portalem RMF24.

Nagroda sprawiła muzykowi mnóstwo radości.

Bardzo, bardzo się z tego cieszę. Jazz jest muzyką amerykańską. Dostałem nagrodę w ojczyźnie jazzu. Nie ukrywam, jestem bardzo szczęśliwy.

Przy okazji pokusił się o ocenę samej imprezy.

Gala wręczenia Grammy jest megaimprezą, nieporównywalną, przy całym szacunku, do tego wszystkiego, co dzieje się w Europie.

Gratulujemy!

Wlodek Pawlik of the Wlodek Pawlik Trio poses backstage with the award for best large jazz ensemble for Fot. LUCY NICHOLSON REUTERS

alex

Zobacz także
 • Małgorzata Kożuchowska, Patricia Kazadi, Honey. Niby tylko nowa fryzura! Te metamorfozy kompletnie odmieniły gwiazdy
 • Natalia Siwiec Wakacji w Katarze ciąg dalszy. Siwiec zrzuciła stare bikini i pozuje w... [NOWE ZDJĘCIA]
 • Natalie Dormer Jeszcze żadna gwiazda nie zrobiła sobie TAKIEJ fryzury! Natalie Dormer ogoliła pół głowy
Komentarze (6)
Polak dostał nagrodę Grammy! "Gala jest megaimprezą"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • majaeczka

  Oceniono 18 razy 16

  Przysłuchiwałam się dzisiaj dyskusjom radiowym fanów,na temat płyty Włodka Pawlika..i tego,że nie została w ogóle zauważona przez polskich /fachowców/ podczas przyznawania Fryderyków.. Podnoszono również temat jednego z członków jego zespołu,saksofonisty..Amerykanina,dzięki narodowości którego zauważono Polaków!Wszystkie wątpliwości rozwiał Marek Niedźwiecki..saksofonista..jest z pochodzenia Polakiem:):):):):)A więc górą NASI:):):):)

 • nkwd

  Oceniono 19 razy 11

  Pan Pawlik i jego zespół nie tylko na taka nagrodę zasługują. Widać, że to co robią to ich pasja, wkładają w to serce, talent , kulturę wykonania i wiedzę muzyczną.
  Gratulacje !
  Ta wiadomość to miód na serce. :-)))))

 • 2mimi

  Oceniono 6 razy 4

  gratuluje!!!

 • maybelle

  Oceniono 7 razy 1

  gratki!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX