Jurek Owsiak odwiedził ciężko chorego chłopca: Ty mi dałeś siły

Łukasz chce pomagać innym.

Wczoraj pisaliśmy, że wyprowadzony z równowagi pytaniami dziennikarzy Jurek Owsiak zapowiedział wizytę u chorego 10-letniego Łukasza Berezaka, który już drugi rok razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zbierał pieniądze (zobacz: Owsiakowi na konferencji puściły nerwy: Gdzie są te pieniądze, które chowam? Oszaleliście?). Chłopiec stał się sławny po wypowiedzi dla telewizji TVN, która z miejsca zjednała mu sympatię Polaków.

Twierdzę, że dla mnie nie ma już ratunku, więc chciałbym pomagać tym innym, dla których jeszcze jest nadzieja - cytuje jego wypowiedź portal Gazeta.pl.

Łukasz początkowo nie uwierzył, że chce go odwiedzić Owsiak.

Słyszałem w telewizji, ze chce do mnie przyjechać, ale myślałem, że to żart - czytamy wypowiedź Łukasza na stronie portalu Gazeta.pl.

Owsiak jednak dotrzymał słowa. W Szczecinie na ulicy Wyzwolenia stanęła scena, na którą we wtorek o godzinie 15 wszedł Jurek Owsiak i Łukasz.

Ty mi dałeś wczoraj siły. Ja biorę wszystko na twarz. Ale nie możecie obrażać 120 tysięcy wolontariuszy. Łukasz był jednym z nich. Róbmy coś niezwykłego, pięknego, z czego jesteśmy dumni - zwrócił się do zgromadzonych około 300 osób Owsiak.

Owsiak nawiązał w ten sposób do zarzutów o niejasne sposoby rozliczania funduszy zebranych przez WOŚP i do apeli niektórych polityków i publicystów, żeby nie dawać pieniędzy na Orkiestrę. Po wypowiedzi Owsiak podarował chłopcu wyjątkowy prezent: swoją kurtkę lotniczą, czerwone okulary i oprawiony list z podziękowaniem. To jednak nie wszystkie prezenty, jakie tego popołudnia otrzymał. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek i wiceprezydent Andrzej Jakubowski wręczyli mu bowiem złote serduszko.

Powstało z przetopionych złotych obrączek pewnej pary ze Szczecina, życie ich dziecka zostało uratowane dzięki sprzętowi od WOŚP. Mój przyjaciel wylicytował je na aukcji Orkiestry, a dziś kazał przekazać tobie, Łukaszu. Bo masz złote serce - powiedział prezydent Krzystek.

To jednak nie był koniec prezentów. Zaraz potem na scenie zagrali bowiem dla Łukasza (i nie tylko) Kamil Bednarek, Enej, Damian Ukeje i Łona, raper ze Szczecina.

Gazeta.pl opisuje stan zdrowia chłopca.

Łukasz cierpi na chorobę Leśniewskiego-Crohna, czyli zapalenie jelit. To pociągnęło za sobą kolejne choroby. Ma słabą odporność, chore nerki, nadciśnienie, musi zażywać sterydy. Na co dzień stara się funkcjonować normalnie. Ma indywidualny tok nauczania, ale kiedy dobrze się czuje, po prostu idzie do szkoły.

W tym roku Łukasz kwestował po raz drugi, chociaż nie było mu łatwo.

Rok temu bałam się, że nie da rady być wolontariuszem. Udało mu się. W tym roku kwestowaliśmy dwie godziny. Łukasz źle się poczuł. Ale i tak jest z siebie dumny. Powiedział, że jak dorośnie, też założy fundację i będzie pomagał chorym dzieciom - powiedziała portalowi Gazeta.pl jego mama.

Jurek Owsiak, Łukasz BerezakFot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

"Gdzie jest ten słoik z pieniędzmi, który chowam? Mieszkam w bloku, płacę podatki" - emocjonalna konferencja Owsiaka

 

alex

Więcej o:
Komentarze (6)
Jurek Owsiak odwiedził ciężko chorego chłopca: Ty mi dałeś siły
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • nkwd

  Oceniono 91 razy 87

  Łukasz, Łukasz- za gardło ściska Twoja postawa.
  Ile szlachetności jest w serduszku takiego MAŁEGO, WIELKIEGO CZŁOWIEKA.

 • do_podziwu

  Oceniono 68 razy 62

  aleks - jak zobaczylem Owsiaka (zdjecie) pomyslalem ,kurna znowu beda klepac do znudzenia artykuly o WSOP - mialem to napisac .Przeczytalem - no fajne , sympatyczne , spontaniczne po prostu takie ludzkie, nieudawane to wszystko jest - mnie staremu "lezka" sie kreci .Zycze zdrowia chlopakowi -a orkiestrze grania do konca swiata i o jeden dzien dluzej.

 • qrvix

  Oceniono 59 razy 51

  politycy mówią żeby nie dawac' na WOŚP... bo nie uszczkną dla siebie z tego ani kropelki...zróbmy na złośc' tym wszystkim "osłom-posłom-senatorom co pobrudziły se kopyta stojąc w tłoku do koryta"

 • niemotaa

  Oceniono 37 razy 33

  To piękny gest ze strony pana Owsiaka. Super,że pomaga chorym. A z Łukasza możemy brać przykład!
  Po mimo wieku jest bardzo dojrzały. Już się jakby pogodził z własnym losem i postanowił zrobić coś dla innych chorych ludzi. Łukasz WIELKI "SZACUN" za to co robisz! Życzę Ci żebyś mógł grać razem z WOŚP "DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ" :)

 • omarka

  Oceniono 10 razy 6

  Co za wspaniały mały bohater, brawo dla Jurka, który otwiera ludziom oczy na cierpienia innych i nie pozostaje obojętny. Nie obchodzi mnie czy coś dostanie czy nie z tego, popatrzcie ile pomaga ludziom. Moje dziecko po urodzeniu korzystało ze sprzętu ratującego życie zakupionego przez fundację, dzieciom bada się słuch bezpłatnie najnowszym sprzętem też zakupionym przez fundację. Nie było by tego bez Owsiaka i bez nas kochani, a taka nagonka to tylko szerzy zniszczenie dla czegoś co Polacy budowali latami! Pomagajmy sobie na co dzień, zawsze, no to zawsze się opłaca.. ludzkie życie jest bezcenne!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX