Owsiakowi na konferencji puściły nerwy: Gdzie są te pieniądze, które chowam? Oszaleliście?

Zdenerwował się.

Jurek Owsiak na konferencji poświęconej XXII finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stracił panowanie nad sobą. Zaczęło się zgodnie z planem, od podziękowań dla ludzi, którzy w niedzielę wsparli finansowo Orkiestrę.

Wielkie dzięki dla całej Polski, a także dla Polaków na całym świecie. Było nieprawdopodobnie pięknie, było cudownie, było fantastycznie mimo tego, że sączył się jad nieprawdopodobnie głupi, niewytłumaczalny. To my, Polacy, po raz kolejny powiedzieliśmy sobie, że gramy dla nas, gramy dla siebie. Wielkie, ogromne dzięki! - czytamy na stronie Gazeta.pl.

Kiedy jednak dziennikarze zaczęli go wypytywać, co sądzi o głosach polityków nieprzychylnych Orkiestrze, zdenerwował się. Poszło konkretnie o Krystynę Pawłowicz, która nazwała działalność Orkiestry "praniem mózgu".

Nie znam tej pani, nie mam pojęcia, co ona zrobiła. Jeżeli ktoś coś robi i go zna, to wtedy komentuje. To jest Łukasz, będziemy u niego jutro. Łukasz ma 10 lat i umiera, umrze, ponieważ jest nieuleczalnie chory. Drugi raz zbierał dla nas pieniądze, Łukasz, będziemy u ciebie jutro, jesteś w porządku gość, jesteś naprawdę człowiek, którego chcę przytulić do serca. Jesteś człowiek, do którego mam ogromny szacunek, a nie dla pani, o której... jak się pani nazywa? O, właśnie, Krystyny Pawłowicz.

Owsiakowi na dobre puściły nerwy, kiedy dziennikarze chcieli poznać jego komentarz w sprawie rzekomych przekrętów finansowych, jakich według niektórych dopuszcza się pod przykrywką Orkiestry.

Gdzie jest słoik z pieniędzmi, które chowam? Gdzie jest ten słoik? Ludzie, zwariowaliście? Oszaleliście, Polska, oszaleliście? - Owsiak zaczął szukać wyimaginowanego słoika zaglądając pod stół. - Pochrzaniło was? Powiedzcie, gdzie są te pieniądze, gdzie Jurek Owsiak je ma? Zróbcie coś dla innych, a wtedy macie możliwość mówienia o tym, co może zrobić inna osoba. My to robimy. Są jeszcze jakieś pytania? Nie? Dziękuję bardzo! - zakończył burzliwą konferencję.

Jerzy Owsiak poinformował również, że podczas XXII Finału WOŚP zebrano ponad 35,5 miliona.

Jerzy OwsiakFot. TVP Info

 

alex

Więcej o:
Komentarze (26)
Owsiakowi na konferencji puściły nerwy: Gdzie są te pieniądze, które chowam? Oszaleliście?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lyga81

  Oceniono 150 razy 126

  Miałam operację serca kilka lat temu i kiedy się obudziłam zobaczyłam salę i pełno sprzętu z serduszkami wośp.Bardzo możliwe że któryś z tych sprzętów uratował mi życie. Facet robi tyle dobrego a każdy może na niego napluć. Nie wierzę że Owsiak bierze coś dla siebie

 • boshenna

  Oceniono 121 razy 89

  Jurek, jesteśmy z Tobą!

 • bowke

  Oceniono 78 razy 58

  Szukają haka i nie mogą nic udowodnić. Dlatego tak sie pienią piep..one politykiery.Sami nic nie robią.Mój synek żyje i słyszy dzięki sprzętowi Jurka.Moją wdzięczność Pan Owsiak ma dozgonnie!

 • do_podziwu

  Oceniono 84 razy 50

  22 lata Owsiak "dziala", 22 lata jest "grono" ludzi , ktorzy robia wszystko aby go zniechecic . Zniechecic to malo , probuja nam wmowic ,ze kradnie , oszukuje dorobil sie MELONOW(milionow) itd. w firmie ,ktora w calosci nalezy do WOSP - Zloty Melon. Te "grono" , jest "przerazone" , przez 22 lata szkaja dziury w calym a tu -nic. Popularnosc nie maleje . "Grono" - zdaje sobie sprawe - Owsiak jest "czlowiekiem orkiestra" , bez niego - WOSP moze nie przestanie istniec od razu -ale po dwoch trzech latach na pewno.Dlatego jest coroczna "nagonka" . Pozostaje pytanie DLACZEGO? - moim skromnym zdaniem - dlatego , ze pomaga lepiej , efektywniej - od innych organizacji charytatywnych JAKICH ? a no tych z ktorymi solidaryzuje sie owo "GRONO".

 • koja

  Oceniono 63 razy 47

  Niektórzy politycy krytykują bo im się w głowach nie mieści, że można wydać tyle pieniędzy na potrzeby zwykłych ludzi. Ile to nagród, premii i innych gumisiowych wydatków. Żal im tyłki ściska. No i każdy sądzi swoją miarą . Jak są tacy prawi niech założą własne fundacje i działają na potrzebujących ludzi. A zwykli ludzie czytają bzdury, oglądają tv, jeden uwierzy drugi nie. Dla Jurka Owsiaka pełen szacun.

 • nkwd

  Oceniono 65 razy 41

  Panie Owsiak,jesteś WIELKI !
  O tym, że każdego roku przybywa zwolenników Orkiestry świadczą coraz większe kwoty, które dobrowolnie dajemy.
  Ani od rządu, obojętne obecnego czy poprzednich, ani od Kościoła doprosić się pomocy nie można.
  Leczymy się w 99% za pieniądze pochodzące z dobroczynnych składek.
  Całe szczęście,że mamy OWSIAKA.

  Trzeba być mendą żeby stawiać minusy przy komentarzach pochlebnych Owsiakowi.

 • p.waw.pl

  Oceniono 60 razy 34

  Sukienkowi razem z moherami mieszają.
  Już im przeszkadza, że jeden CZŁOWIEK ma więcej charyzmy i zrobił więcej dobrego, bezinteresownie przez 22 lata, niż klechy i "miłosierni" katolicy odkąd istnieje czarna mafia.
  Wypowiedź posłanki Pawłowicz mówi wszystko .Fragmenty :
  "...Posłanka na początek deklaruje, że nigdy nie dała ani grosza na Orkiestrę. Dlaczego?"
  "Choćby dlatego, że jest to środowisko, które brutalnie zwalcza Kościół, chamsko i wulgarnie odnosi się do ludzi, którzy próbują ewangelizować na Przystanku Woodstock".
  "...
  Zdaniem posłanki Jerzy Owsiak wysyła "gwardie młodych ludzi" pod kościoły, żeby wykorzystywały to, że "księżom być może nie wypada zbyt ostro odmówić wolontariuszom WOŚP".

  Kolejny zarzut - nie dawać na WOŚP, bo Woodstock promuje... satanizm, a Przystanki kończą się "antychrześcijańskim i lewackim praniem mózgu".

  "Jeśli nie chcecie Państwo, aby wasze pieniądze szły na tarzanie się w błocie, na festiwal nienawiści względem Kościoła i katolików, na tą demoralizację, to nie wspierajcie WOŚP. Miejmy odwagę odmówić Owsiakowi!" - apeluje posłanka.

  Swój wywód kończy apelem do wolontariuszy WOŚP. "Tam jest dużo młodzieży, która bierze w tym udział z dobrymi intencjami, nie mając szerszej wiedzy o kontekście działań Owsiaka. Ale apeluję do tych młodych ludzi, by nie budowali sobie bożka, bo to człowiek, który zwalcza Kościół, chrześcijaństwo, a poniekąd też ich samych" - przekonuje posłanka PiS.

  A moje zdanie jest takie, że przydałaby się utylizacja zapieczonych dewotek.

 • sarna2410

  Oceniono 51 razy 29

  Czytam te wszystkie bzdury na temat Jurka Owsiaka i oczom nie wierzę. Jestem z WOŚP-em od 22 lat i nigdy, powtarzam NIGDY nie żałowałm ani jednej złotówki, którą wrzuciłam do puszki. Nosząc przyczepione serduszko, jedem dumna z siebie i z tych wszystkich ludzi, którzy poświęcają swój czas i swoją energię, żeby zebrać jak najwięcej pieniędzy na sprzęt. Może ci, którzy na Niego plują, nie mieli okazji skorzystac z tego sprzętu (czego ani im ani ich bliskim nie życzę), ale rozejrzyjcie się i dopiero wtedy oceniajcie. JUREK! Ja i moja rodzina jesteśmy z Tobą do końca świata i o jeden dzien dłużej. A takich jak my, na szczęście jest jeszcze parę milionów. Dzięki!!!!

 • lenore

  Oceniono 27 razy 19

  Owsiak ma tylu wrogow, ze gdyby kantowal, to juz dawno by go zniszczyli. Ja tam wierze,ze on nie przywlaszcza sobie tej kasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX